Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso? (Túl rövid)

Cane corso? (Túl rövid)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom minden álma,egy cane corso.Nekem azaz már nekünk,van már egy tk-es staffodunk,teljesen szociális,foglalkozások megvannak,engedelmes,hierarchia rendben van.


Viszont több corso kennelt nézegetve,egyszerűen nem tetszenek a kutyáik.Neveket nem akarok írni,nem akarok befolyásolni senkit.


A főbb szempont az egészség lenne.A küllem,vagy a standard annyira nem fontos.Épp csak annyira,hogy NEKEM/NEKÜNK tetsszen,nem egy küllembírónak.


Küllemre a robusztusabb,nagyobb fejmérettel rendelkező egyedek tetszenek,a "bőrösebb" fajtából.

A habitus úgyis a születés után dől el,ezzel most nem is akarom az időt vesztegetni.


Tudnátok ajánlani,egészség centrikus kenneleket??


Köszönöm!


2013. szept. 21. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted a corso kennelekben létezik olyan, ami nem "egészség centrikus? Ki a fene akarna nem egészséges kutyákat létrehozni?
2013. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze,hogy létezik,mindenki kiírja,hogy milyen szűrései vannak,ehhez képest ismerek jó sok tk-s corsot,aki állandó vendég a dokinál.
2013. szept. 21. 21:07
 3/5 donne ***** válasza:
nekem a Kratosz kennel kutyái is tetszenek, am a google-be beírod és minden tenyésztőt kidob.vagyis egy jó párat biztos.
2013. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha utána olvasnál a corso standardjának, akkor kibökné a szemed, h a bőrösebb fej nem normális.

"Fej: Brachycephalikus (rövid fejű) Teljes hossza eléri a marmagasság 36% - át. A járomcsonti szélesség, mely megegyezik a koponya hosszával, meghaladja a fej teljes magasságának a felét, eléri a 66% - t. A koponya és a pofa felső hossztengelye enyhén összetartó. A fej kerülete, a pofacsontoknál mérve, több mint kétszerese a fej teljes hosszának, még a szukák estében is. A fej mérsékelten formázott, kifelé tartó járomcsonti ívekkel. A bőr erős, az alatta lévő szövetekre simul, és meglehetősen feszes."

Ezekben a bőrös kutyákban több mint valószínű akad némi nápolyi vérvonal is! De ha te a mixet szereted, akkor hajrá!!! Sok sikert!!!!

2013. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,nemcsak hogy utána olvastam milliószor,de több fajtaklub találkozón is részt vettem így van viszonyítási alapom,hogy hol milyenek a kutyák.A "bőrrösség" alatt természetesen nem nápolyi masztiffot kell érteni,meg nem is shar peit.


A kérdés már nem aktuális egyébként,már befogadtunk egy kutyust a fajtamentőktől :)

2013. nov. 10. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!