Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe lehet adni így egy...

Örökbe lehet adni így egy kutyát másnak? Tovább lent.

Figyelt kérdés

A bátyám nevén van a kutya, aki elég messze lakik, viszont lepasszolta nálunk ezt a kutyust. Most szeretnénk tőle megválni, amibe beleegyezett a tesóm.

Az a kérdésem, hogy az egészségügyi kiskönyvet meg a chipet át lehet íratni az én eljárásommal? Ha hülyeséget kérdezek, bocsánat, még nem volt kutyám.


Köszönöm a segítséget!



2013. szept. 22. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismer az orvos, és tudja hogy hozzátok tartozik a kutya, biztosan megcsinálja az átírást.
2013. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem voltam ennél az orvosnál, még tesóm se igazán, csak most, hogy lett ez a kutya...ahogy nézem a kiskönyvében egy magánorvos szerepel. Muszáj nála másra íratni a dolgokat?
2013. szept. 22. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Írtok egy ajándékozási papírt. A tesód aláírja. Nem árt 2 tanu sem aláírva. Ezzel a papírral együtt az új tulajdonos szépen átíratja az oltásit és a chipet a nevére az ő orvosánál.
2013. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez az orvos budapesti, azért oda kimenni egy átírásért...én majdnem a keleti határnál lakom.
2013. szept. 22. 21:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor egy ilyesmit elkészítünk.
2013. szept. 22. 21:27
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a kérdésem, hogy ez a szerződés megfelelő? Kell még valami személyes adat vagy éppen tanú?

[link]

2013. szept. 22. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Te nem egyesület és nem menhely vagy, aki örökbe ad egy kutyát. Simán a tulajdonodat átadod egy másik embernek.

de tőlem írhatsz egy ilyet is.

2013. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ez a tulajdonátruházás pontosan hogy zajlik? Milyen szöveget kell írni a lapra? Milyen adatokkal?
2013. szept. 23. 09:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Tulajdon képen a kutya nem is "tulajdon", mint pl egy autó. Simán írsz egy papírt, amiben szerepel a tesód neve,címe, az oltási könyv száma, a chip száma, akinek odaadod, annak a neve, címe és kész.
2013. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Elmész az orvosotokhoz és megmondod, hogy a kutyát odaadtad másnak, legyen szíves a petvetdatán kijavítani a tulajdonos nevét, címét, telefonszámát. Ennyi.
2013. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!