Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy öreg (beteges), kicsit...

Egy öreg (beteges), kicsit ugatós kutyával albérletet mennyi esélyem van találni? Vagy ebben a szituban mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy idős kutyám,elő jött nála inkotencia vagyis vizelettartási próbléma.Erre gyógyszer sajnos nincs :/

Na már most így,hogy nem szobatiszta.Szerintem kb 0 esélyem van albérletet találni.Sikerült újságra szoktatnom.Így oda megy ha kell neki.Bár látszik,hogy kellemetlen neki a sziut hiszen eddig nem pisilt be.

Az utóbbi pár évben pedig családi okok miatt,mindig volt itthon vki így a magányt nagyon nem viseli el és ezért ha elmegyünk ugat.Régen ezzel sem volt próblémánk.Minden így idős korára jól kijött :(


Na és a lényeg,hogy 1-2 max 3 éven belül elszeretnék költözni a szüleimtől.Persze a kutyámat vinném magammal,de így albérletet találni szerintem képtelenség lesz.Itt nem maradhat a szüleimnél,mert nem tudnák megoldani a napi 3x-4x-i sétákat.

Ha kertesben laknánk még egyszerűbb lenne,mert akkor nagyon fájó szívvel,de a szüleimnél hagynám.De így,hogy panelban lakunk ez nem túl jó.


Van egy olyan opció is,hogy lehet az egyik nagyszülönk tud szerezni albérletet és ott ingyen lakhatnánk.De akkor tesómmal kell,hogy menjek ami még nem is próbléma,de neki is van egy kutyája.Tesómnak meg most olyan a munkája,hogy alig van itthon,így az ő kutyáját is én látom el jó részt.Amiből már elegem van,mert neveletlen.

Így rám maradna a kutyája.Én viszont szeretnék majd még kutyát ha elköltözök,mert ha elmegy az idős kutyusom jó lenne ha lenne ott még egy akivel foglalkozhatok,de az ne tesóm kutyája legyen,mert elegem van belőle.

Viszont ebbe az albérletbe meg vihetném a kutyámat.


Tanácstalan vagyok,bár nem tudom,hogy élni fog e addig a kutyám amikor elköltöznék,de most 11,5 éves kistestű szóval szerintem fog.Elaltatni meg csak azért mert költözök nem akarom!!!

Elajándékozás sem jöhet szóba,mert szerintem nem viselné jól,annyira ragaszkodik hozzám az öreglány :(


Nem tudom mit évő legyek :( Kertesház bérlése is szóba jött,de azt nem tudnám fent tartani,mert nagyon drága!


Mit csináljak ilyen helyzetben?


2013. szept. 23. 12:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ingyen albérlet meg olyan 50%,hogy tudnak e szerezni nagyszüleim vagy nem
2013. szept. 23. 12:13
 2/12 anonim ***** válasza:
1-2 év múlva költözöl, akkor az még nem most lesz. Addig még sok minden történhet. Ha majd albérletet keresel, nem muszáj azt megmondani, hogy a kutya nem szobatiszta, pláne ha csak pisiről van szó, és az is újságra megy.
2013. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem feltétlenűl kell szólnom róla.Feltakarítom és kész.Csak ha úgy találok albit,hogy már laknak ott szóval lakótársat keresnek, ott ezt már nem tudom eltusolni,hogy nem szobatiszta.Az ugatás az ami kicsi aggaszt.Azt a szomszédok hallják.Itt nálunk nem szólnak érte.De máshol kitudja :/ Bár mondjuk kb 15 percig ha ugat..utána csöndben van..


Tudom,hogy 1-2 év még ebből a szempontból sok és bármi történhet,de akkor is próbálok kicsit előre gondolkozni,hogy mi legyen.

2013. szept. 23. 12:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Ráérsz 3 év múlva agyalni ezen. 3 év alatt sok víz lefolyik a Dunán, sosem tudod mi minden fog történni. Az is lehet hogy ez a gond már nem lesz gond, ha érted mire gondolok..
2013. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz.Viszont a 3 év az a nagyon max. Inkább az 1-2 év. Mivel 21 éves vagyok nem szeretnék a szüleimmel élni sokáig.Önállósodni szeretnék már végre.Amíg itt lakok addig nem igazán tudok önállósodni.Hát mind1 lesz ami lesz.
2013. szept. 23. 12:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Újság helyett létezik kutyapelenka, amit szintén a szobába a földre kell teríteni, de van rajta egy nedvszívó réteg, az alja meg nejlon. Erre próbáld rászoktatni az öreg kutyát, akkor nem hagy semmi nyomot, ha rápisil.


Ha ez megvan, akkor meg gond nélkül találhatsz albérletet, mert nem okoz kárt a kutya, max nem azzal kezded a lakáskeresést, hogy a kutyád inkontinens.

2013. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam kutya pelenkára,de nem megy rá.Újságra hamar rászokott.Amúgy is olyan helyre raknám ahol csempe van,nem pedig parketta :)

Nyilván nem ezzel kezdeném :D

Csak tudom,hogy a tulajok mennyire kényesek,ha állatot visznek.

2013. szept. 23. 14:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem minden tulaj. Van egy jó oldal pl:

Alberlet.hu --- itt bejelölheted részletes keresőben, hogy "kisállat jöhet" és úgy dobja ki a találatokat. Van térképes keresője is, ami hasznos.


Vagy ingatlan.com beírod kulcsszónak hogy "kisállat" vagy háziállat - igaz, így olvasgatni kell, hogy engedik e vagy sem.


Nem minden főbérlő idióta. Mi már vagy 10 albérleten túl voltunk, mikor sikerült végre jó fej emberektől lakást kivenni. Előző albi tulaja pl mondta, vehetünk kutyát ha szeretnénk, azóta van kutyánk. Aztán hirtelen kellett költöznünk, és a következő albi tulaj sem emelt kifogást.


Szóval ne aggódj, hogy nem fogsz találni albit. Ha eljön az idő, és nekiállsz keresni, biztos találni fogsz egy jót, kis szerencsével.

2013. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a félmondat az elejére nem tudom hogy került oda :*
2013. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Anyum ingatlanos és sok albérletet is vesz fel,ő mondta,hogy eddigi évek során ha 2-3-ba engedtek állatott a többi nem tudom hányba meg nem,sőt kisgyereket sem.Milyen már ez?? :O

2013. szept. 23. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!