Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyámat...

Hogyan tanítsam a kutyámat elveszett tárgyak megkeresésére?

Figyelt kérdés

Ha látja hogy hova dugok mondjuk egy fél papucsot, elhívom a kert másik végébe, mutatom neki a másik felet, és mondom hogy "Keresd!", akkor odahozza, de ha nem látja hogy hova teszem akkor nem. :D Meg lehet neki tanítani, hogy így is megkeresse? Hogyan?

Amúgy most fél éves. És látszik rajta hogy rettentően élvezi. :))



#kutya #kiképzés #tárgykeresés
2013. szept. 23. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nagyszerű h ennyit foglalkozol a kutyáddal, szerintem próbáljatok megy egy kutyaiskolát. Élvezni fogod te is és a kutya is, ott megtanítják tárgyakat keresni.
2013. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha kevésbbé vagy szétszórt, nem kell a kutyának keresgélnie a cuccokat helyetted. :*
2013. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert nem keresni tanítottad meg, hanem apportírozni a "keresd" vezényszóra :D Nem tudom, hogy csináltad, de azt most felejtsd el, és kezdd előről :) Akár más vezényszór is bevezethetsz, valószínűleg úgy sokkal könnyebb lesz a kutyának, nem zavarod vele össze.

Gyakorolj valami jó szagos jutalomfalattal, ez fontos, motivációt ad a kutyának a keresésre. Nem fogja neked odavinni, nem is kell, a keresés és az apport két külön feladat, most az a lényeg, hogy találja meg, amit eldugtál. Először csak tedd le a falatot a földre pár méterre a kutya elé, és úgy engedd előre a kereső vezényszóval. Ezt csináld meg párszor, aztán úgy tedd el valami mögé, hogy lássa, hogy odaraktad, például jó erre egy székláb, vagy a szekrény sarka, hogy ne kelljen sokat agyalni rajta, legyen gyors sikerélmény. Ültesd úgy a kutyát, hogy a szoba egy részét belássa, és egy idő után olyan helyre tedd a falatot, amit nem lát elsőre, csak ha bement a szobába, akkor viszont legyen egyértelmű. Aztán már ott se legyen olyan feltűnő, kelljen kicsit keresgélni. Fontos, hogy mindig legyen sikerélménye a kutyának, apró lépésekben haladj, és segíts neki, ha elakadt, mutogasd, hogy hol keressen.

Az apportírozást ettől teljesen függetlenül gyakorold vele, labdával, papuccsal, amivel akarod, és ha már megy, akkor lehetőleg több dologgal, hogy szokja a változatosságot :) Aztán ha mindkettő működik, akkor összekötheted egy feladatban is, de azt is türelmesen. Ha valahol megakadsz, lépj vissza egy lépést, gyakoroljátok azt, ami még megy, és csak később lépj tovább. Menni fog, csak légy türelmes :)

2013. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Egyetértek Akumival. Szinte szóról szóra ugyanezt akartam írni.


Kitartást, és jó gyakorlást kívánok !!

2013. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Meg kell tanítanod a kutyádat a keresd szóra, hogy használja az orrát.

Füvön a szeme előtt legalább 10 szem tápot szórj szét. Persze, nem méterekre. Kiadod a keresd szót és a kutyád, amikor rájön, hogy az orrával meg tudja találni, kitűnően hallani fogod a szuszogását. Ha nagyon eltéved, a kezeddel a föld felett segíts neki az irányban. De ne közvetlen a keresett tápszemre mutassál.

Ha már használja az orrát, úgy, hogy ne lássa a közelben dugj el könnyen elérhető helyre labdát, papucsot, amit akarsz. A keresd szóra szintén a kezeddel irányíts a kutyát a tárgy felé. Az a jó, ha hallod, hogy szimatol ott, ahol keresgél.Én eleinte labdát kerestetek, amit megtaláláskor el is vihet magával. Bár inkább nekem hozza, hogy folytassuk a játékot.

2013. szept. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek! :) Most már tudom, holnap mit csinálunk. :D

Második, nem az én elveszett cuccaimat akarom vele megkerestetni, bár tény, hogy az alapötlet egy fél pár zokniból eredt. :D

2013. szept. 23. 21:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, és Akumi, hogyan kössem össze a két feladatot?
2013. szept. 23. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor megtalálta a cuccot, mondd neki, hogy vigye oda :) Ezt akkor érdemes elkezdeni, amikor először váltasz falatról tárgyra (bármi lehet, lehetőleg szeresse, és mindenképpen mutasd meg neki, hogy tudja, hogy mit kell majd keresni), akkor kezdd először megint egy nagyon könnyű kereséssel, rakd le tőle pár méterre és úgy vitesd be, és lassan rejtsd egyre nehezebb helyekre, ahogy a kajánál. Gyorsabban fogsz haladni, mert már ismeri a tanulás menetét, de fontos végigjátszani az elejétől, hogy biztosan tiszta legyen neki a dolog :)
2013. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ahaaaa...értem már, köszi. :) Gondolom akkor ezt olyan dologgal nem lehet megcsinálni, amit nem tudok neki megmutatni... :)
2013. szept. 23. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:
De, ha megtanítod neki a tárgy nevét :) Amíg csak egy kutyám volt, rendszeresen vele hozattam be a papucsomat meg a cipőmet :) Tárgycsoportot is elnevezhetsz, ha a kutya össze tudja kötni őket, pl. zoknikat rogyásig cipeltethetsz vele, mert a "gazdiszagú kicsi rongydarab" definíciója ráillik mindegyikre :) Illetve hát végülis a papucs is ilyen, abból is kettő van, egyszerűen csak újra el kell küldeni a kutyát a párjáért, ha megvan az első :)
2013. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!