Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "Dakota" hosszú név egy...

A "Dakota" hosszú név egy kutyának?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kutyák max. 2 szótagot tudnak megjegyezni.
2013. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát azért nem egészen.


Szerinte jó név. Persze nem yorkira gondolván:)

2013. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
Én is aláírom a 2 szótagos szólítást, bár ez becézett név is lehet. A dakotával az a gond, hogy hosszú és becézni nem igen lehet. Amúgy miért ne, ha neked ez tetszik és pláne ha kitalálsz egy rövidített formát a névre.
2013. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem simán. Úgy is arra fog figyelni, hogy Da és a vége már nem lesz fontos.

Hozzánk került egy olyan kutya aminek ugyanúgy kezdődött a neve mint az egyik kutyámnak és amikor hívtam az egyiket jött a másik is mert a szó elejére figyeltek. 2-3 nap alatt megtanulták, hogy az egész szóra figyeljenek és azóta már csak az jön amelyiket hívtam :)

2013. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

TV-be volt vmi dokumentum film és egy staffi-t hívtak így,megtetszett,de rövidíteni nem igazán lehet :/

Meg hát ha már rövidítem,akkor nem is igazán használnám a teljes nevet.

Amúgy nagytestű kutyának gondoltam mint név.


Csak vmi ritka nevet szeretnék találni.Nem olyat,hogy minden 2. kutyát ugyan úgy hívják.

2013. szept. 25. 16:19
 6/11 A kérdező kommentje:

barna dobi szukának keresek nevet, még nincs meg a kutya,nem is most lesz sajnos :(

csak előre gondolkozok :D

2013. szept. 25. 16:21
 7/11 anonim ***** válasza:

A kutya fajtájához - szerintem - abszolute illő név, mint mondtam nekem tetszik.


Még ha kan: Bónó, Lenox, Mózes

2013. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baj nincs vele, nekem a legidősebb kutyámat Minervának hívják és teljesen jól hallgat rá, nem is nagyon szoktuk becézni.
2013. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Első körben szukát szeretnék :)

Még a Zara,Zira tetszik mint rövidebb név.Bár a Zara elég gyakori név.Még azon gondolkodtam,hogy esetleg a törzskönyvi neve jó vagy rövidíthető akkor az lenne.De a Dakota első helyen van :)

2013. szept. 25. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:
én csak azért nem választanám, mert félreérthető. a modern szlengben a romákat emlegetik így...
2013. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!