Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csont káros lenne?

A csont káros lenne?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy lehet csontot adni a kutyának, csak nem minden fajtát, az állatorvosunk is mondta meg egy kutyás újságban is olvastam. Most viszont olvastam egy fogápolásról szóló cikkben, hogy nem jó, ha csonttal tisztítja a fogait, meg "táplálkozás-élettanilag sem helyes a csont etetése." Természetesen nem csont a fő tápláléka, Acanát kap. De időnként sem lehet neki csontot adni?
2009. nov. 6. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet! Porcos marhacsontot nyersen, vagy főtt állapotban is. Csirkét, pulykát /szilánkosra törhető csöves csontokat, nyakat/ nem! Még a kicsi kutya is elkinlódik a nagy porcos marhacsonttal, amiben létfontosságu táplálékelemek vannak és nagyon szeretik. De adhatsz a kutyusnak un. pácolt, füstölt csirkekábat is. Ezt is nagyon szeretik és sokáig elcsócsálják. Ezen kivül jól megfőtt, vagy megsült sertés oldalas csontot is bátran adhatsz neki. Ezt a választ egy /hozzáértő/ kutyatenyésztőtől kaptad.
2009. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Én egyáltalán nem adok csontot a kutyámnak mert olyan mohón eszik hogy félek megfullad.. Én úgy tudom velős csontot lehet adni a kutyáknak.. a csirke és ilyenek túl szilánkosak. Bár a falusi kutyáknak semmi bajuk tőlük :) Nagymamám is mindenféle csontot, maradékot ad a kutyájának és olyan fehér a foga h elmehetne egy colgate reklámba :D
2009. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezt mondta az állatorvos. Csak nem értem, a cikkben miért írták ezt.
2009. nov. 6. 19:37
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
ez ilyen pénzhajhász hülyeség, hogy a pedigree denta sticset vegyed... nyugodtan adhatsz neki csontot, jobban örül neki mint az acanának, és sok benne a calcium
2009. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit még fontos tudni, hogy túl sok csontot ne adj, mert székrekedést okoz a kutyának, súlyosabb esetben bélelzáródást, bélcsavarodást is. Valamennyi azonban mindenképpen kell neki, hogy tömörebb, szilárdabb legyen a széklete, és amikor ezt kinyomja, akkor egyúttal a bűzmirigyeit is üríti, amik a végbele két oldalán helyezkednek el. Falusi kutyáknak, akik rendszeresen kapnak csontot, ezért (is) nincs szinte soha gondjuk a bűzmirigyükkel, tápon nevelt városi kutyáknak azonban elég gyakran.
2009. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szilánkosra törő csirkecsont tényleg kiszúrhatja a beleket(akkor műteni kell a kutyát) de ez az esetek nagyon kis %-ában fordul elő. Egyébként jól megsütve (én mindig legalább 1 órát sütöm a csirkét) annyira megpuhul hogy már nem szúr a szilánkok vége. Így biztonsággal adható, akárcsak a többi csont. Csak ne ez legyen a kutya fő tápláléka mert jó kis székrekedést okoz. A többi túlzás..
2009. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A nyers csont evés közben megfojthatja, vagy átszúrhatja az állat emésztő szerveit."

Itt olvastam:

[link]

2009. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!