Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a "hagyd! " parancsot?

Figyelt kérdés

A "kérem"-re a odaadja ami a szájában van, vagy felveszi a földről és úgy adja a kezembe. Viszont azt szeretném most megtanítani neki, hogy ha mondom, hogy "hagyd", akkor otthagyja azt a kaját, embert, tárgyat, amivel éppen foglalkozik. Tudom, hogy sok gyakorlás, de arra vagyok kíváncsi, hogy vezessem rá (pozitív megerősítéssel lehetőleg), hogy mit kívánok tőle?

Előre is köszi!



2013. szept. 26. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen letiltod,hogy hagyd,és behívod.Én azt mondom ,hogy nem,és akkor azonnal befejezi a tevėkenységet.Ha ezt tette,mindig kapta rögtön a jutifalatot.Klikkerrel lett tanítva és az elején mindig résen voltam.
2013. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha figyel, amikor hozzászólsz, akkor baromi egyszerű: mondod neki, hogy "hagyd", és ha felnéz, hogy mégis mit akarsz, megdicséred. Én az "állj"-t tanítottam így, rászóltam a kutyára, erre megállt és visszanézett, hogy mit akarok, én meg rádicsértem :D
2013. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én a hagyd-ra a Fújj kifejezést használom. Nekem már be se veszi a szájába ha meglátom, hogy valami kakit akarna a szájába venni csak rá szólok hogy fújj és tovább megy. Eleinte érdemes pórázzal kipróbálni. Kiteszed elé amit szeretne a szájába fogni például a kedvenc labdáját. Sétáljatok el mellette és ha már a szájában van megállsz és megmondod hagyd vagy fújj és ha játéknak veszi kiveszed a szájából leteszed elé és ott hagyod a kezedet és megmondod neki h fúj! Ha nem veszi a szájába megsimogatod, és tovább mész. Nekem így sikerült
2013. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Imola Ágnes ***** válasza:
HA valami érdekli, és látod, hogy afelé húz, kimonod a parancsot, enyhén megpöccinted a pórázy, és ahogy rádnéz juti. Fontos, hogy a juutit akkor kapja meg, ha elfordul a tiltott dologtól (jutival tudod irányítani a testtartását). Egy idő után a hagyd parancsra azonnal rádnéz, majd később hátat is fordít neki. Ugyanakkor ha nagyon leköti a figyelmét a dolog, kell egy pici korrekció.
2013. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!