Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyákkal oldanát...

Milyen fajta kutyákkal oldanátok meg birkák őrzését és terelését? Lehetőleg mindkettőt tudnia kellene, vagy inkább érdemesebb két külön fajta kutyára bízni a két feladatot?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 10:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Akik őrzik azok általában nem terelnek!

Én a Mudit és a Kuvaszt ajánlom! Magyarok vagyunk, vannak erre tökéletes kutyáink! Régen ezek a kutyák tökéletesen összedolgoztak. Pl éjszaka a mudi figyelt és jelzett a kuvasznak ha be kelett vetnie magát. Természetesen ptt a puli meg a pumi és a komondor is. Tudtommal és tapasztaltom szerint a puliban ma már elég kevéssé van terekő ösztön. Amikor ösztönpróbán voltunk, egy sem ment át. Illetve nekem az a két fajta tetszik amit írtam. :)

2009. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mudit és a pumit ajánlom, őket még mindig sok juhász alkalmazza, a pulit sajnos már "eldíszkutyásították", soknak közülük terelőösztöne sincs. Nekem egy mudim van, 2,5 éves koráig nem nagyon látott birkát, 2-3 havonta mentünk terelni egy kicsi, idén július végén úgy döntöttem, hogy rendesen megtanítom terelni, ekkor már fél éve nem volt birkák között, elkezdtünk járni heti 1-2 alkalommal mentünk, szeptember 19-én letettük a terelő munkaviszgát úgy, hogy olyan birkák voltak, akik szinte nem is láttak még kutyát, mindenki azt mondta, nem fog sikerülni, de sikerült. :) Azóta voltunk két versenyen, egy 1. és egy 2. helyet sikerült szereznünk.
2009. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

El kell különíteni a juhászkutyákat és a pásztorkutyákat. A juhászkutyák kisebb, könnyebb testfelépítésű állatok, amelyeket a nyáj terelésére (elsődlegesen) tenyésztettek ki. Ilyen a németjuhász, a border collie, vagy akár a mi mudink, pulink, pumink. A pásztorkutyák nem terelik a nyájat, "csak" kísérik, kísérték az állatokat az egyik helyről át a másikra és ellátták, ellátják azok védelmét. Ilyen fajták a kuvasz, komondor, kangal, középázsiai, kaukázusi.

Érdemes szerintem két kutyát venni. Egy kisebbet, amelyik terelni, hajtja, legelteti őket és egy nagy méretűt (pásztorkutyát), amelyik megvédi őket.

2009. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!