Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Kutya témában hozzáér...

S. O. S! Kutya témában hozzáértők véleményét kérném szépen! Részletek lenn:?

Figyelt kérdés
Na szóval,kicsit bonyulut a történet,de megpróbálom minnél érthetőbben elmesélni...Van egy 1 éves vizsla kutyosom.kb 2 hónapja volt benne egy kullancs amit ki is szedtünk,aztán nemsokkal rá olyan 2 hét mulva egy este kiszökött otthonról,max 20 percet lehetett kinn,mikor beállitott ugy hogy a hátsó lábát huzta maga után és volt rajta egy pár harapásnyom is.Másnap már mozogni sem birt vagy feküdt vagy csak állt egy helyben.Kihivtuk hozzá az állatorvost mert még elvinni sem tudtuk,ő azt mondta hogy törése nincs,de ő ugy gondolja hogy ez zuzódás lehet és hogy kb 2-3 hét és pihentetéssel magától helyrejön!Ennek már másfél hónapja azóta már jobban van,jókedvü,szaladgál,viszont arra a lábára még ha rálép kicsit biceg.NA ÉS MOST JÖN A TÖRTÉNET LÉNYEGE!!! A multnapi( kb 5 nappal ezelőtti)esőzés után egy helyen kissé elállt a szőre.Gondoltam biztos valami vizes pocsolyás helyre feküdhetett bele(mivel az udvaron tartsuk)de ma kiakartam tisztitani neki a szőréből ezt a "pocsolyát",de mikor megfogtam kijött a szőrével együtt,és alatta van egy nagyon csunya seb.Azért ide irok most mielőtt még letorkollnátok,mert nállunk hétvégén nincs állatorvos! Én ugy gondolom,hogy ez a seb ott van ahol a kullancs volt!(de nem 100%)Na most ha elviszem az állatorvoshoz ő a bicegését is rögtön ezzel fogja összefüggésbe hozni!Szerintetek a Lyme kór tünete lehet a seb,mert én eddig mindenhol csak bőrpirról olvastam?!

2013. szept. 28. 11:13
 1/10 sippara ***** válasza:
100%
Olyan Lyme nincs, ami két hónap múlva jön elő. Hétfőn tessék elvinni egy normális állatorvoshoz.
2013. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
60%
Kedves kérdező! szerintem a kutyus sebe valószínűleg a kullancstól van! biztosan fertőzött volt! ha a kutya szőre csomókban hullik akkor pedig rühes! és igen ezt a kullancs is terjesztheti, viszont ha harapás nyomok voltak rajta akkor ezt egy másik kutyától is elkaphatta! szerintem mindenképpen el kéne vinni egy állatorvoshoz (ha hétvégén nincs akkor legkésöbb hétfőn) mert ha ez a seb az állatnak fáj, agressziót is válthat ki belőle! Üdv: Niki
2013. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1.valószínü,hogy valami fel sebészet,vagy öszeverekedett valamivel. 2.keress egy normális dokit,aki megvizsgálja és nem csak rá vágja,hogy ez biztos ficam!
2013. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn mindenfélekképen viszem orvoshoz! Akkor nem sok annak a valószinüsége hogy lyme kóros??Mert én ettől tartok a legjobban! A szőre pedig csak konkrétan ezen a helyen jött ki ahol a seb van,máshol nem.De viszont a kedve és az étvágya jó...
2013. szept. 28. 11:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!!!
2013. szept. 28. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kullancs, a seb és a bicegés között én semmi összefüggést nem látok.
2013. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az összefüggés bennük az lenne hogy én azt olvastam hogy a kullancs csipés helyén jelentkezhet bőrpir,és a tünetek között szokott előfordulni izom fájdalom,tehát esetleg bicegés is....
2013. szept. 28. 13:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint akkor ha lyme kórról beszélünk!
2013. szept. 28. 13:32
 9/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Bőrpír lehet. De neki egy nagy seb van rajta. Bunyózott valakivel. Semmi nem utal lyme-ra abból, amit leírtál.
2013. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lehet az egy bőrbetegség is, nemcsak összemarakodás másik kutyával. a bőrbetegségre olcsó és hatásos a lenmagolajjal kenegetés. nem kerül annyiba, mint egy állatorvos.
2015. szept. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!