Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boston terrier és francia buldog?

Boston terrier és francia buldog?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most tervezünk a párommal kutyusokat venni, én egy buldogot szeretnék ő pedig egy boston terriert, az egyik kan lenne a másik szuka. Az érdekelne, hogy ez a két fajta jól kijön egymással? :)) Ha különböznek, akkor miben? Érdekelne mindenki véleménye, főleg kutyatulajdonosoké. Köszönöm

2013. szept. 28. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ők nem rasszisták, ki fognak jönni, ha el nem cseszitek őket.

Viszont ha semmit nem tudtok róluk, akkor egyelőre ne akarjatok ilyen fajtákat, előbb tájékozódjatok róluk. Eleve honnan veszitek, hogy nektek ilyen kutyák kellenek, amikor nem is tudtok róluk semmit? Gondolj rá úgy, mint egy új autóra vagy telefonra, azzal a gondossággal válaszd ki a megfelelő fajtát, és nem lesz gáz.

2013. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel van 2 francia bulim már, egy kan meg egy szuka... és még bővíteni szeretnénk a kis "családod" ;)) terrierünk még nem volt, vagyis nincs, és nagyon megtetszett. Hidd el alaposabban utána fogok nézni, csak feltettem egy ártatlan kérdést, mivel ez az oldal funkciója :)
2013. szept. 28. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Egyszerre két kutyát ne vegyetek magatokhoz, mert egy kölyök is elég egyszerre.

2. Minden fajta kijön minden fajtával, ha normálisan vannak nevelve.


Nekem is tetszik mind a két fajta, vacilálunk is párommal, hogy majd később melyiket kéne a mostani kutyánk mellé.


Ha tényleg szeretnétek kutyát, akkor ne itt kérdezz utána az általános dolgoknak, hanem fogj egy könyvet és olvasd el, azok nem véletlenül vannak. :)


Olyan kutyát válasszatok, ami hozzátok, a ti viselkedésetekhez, életviteletekhez leginkább passzol.

2013. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, csak azért szerettünk volna egyszerre kettőt, hogy pici koruktól (8-10 hetes) együtt legyenek :)
2013. szept. 28. 16:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanítani sem ártana,legalább a meglévő szukát és az egyik kant,mivel több kan egy csárdában lehet,hogy probléma lesz.A boston pedig terrier,az alapból keményebb dió,hajlamos lehet a dominanciára,kutyagyártást meg gondolom nem terveztek.A francia buldoknak ígyis rémálom az ellés,mivel zömmel császáros és nem is valami egészséges fajta.


Jó tenyészetből vegyétek és teljen el valamennyi idő a 2 kölyök érkezése előtt.Egyszerre két kölyök is maga a pokol,egyszerre is lesznek kamaszok és egyszerre jön a dominanciájuk próbálgatása is,miközben már van 2 kutyátok,akik nyilván beleszólnak.


Nagyon rossz vége is lehet.Készüljetek fel.


Saját példa:


A szomszédba francia buldog van,már elég öreg 10 év körüli.A mai napig kijön az utcára,hogy megugasson minket,amikor a kutyámmal arra megyek.Az én kutyám egy amerikai staffordshire terrier,de a buldog addig ugat a sarkunkban,amíg el nem érünk az utca végéig.Egyszer megpróbáltam összeismerkedtetni őket az enyémmel,odaengedtem a sajátomat,majd a buldog megharapta az orrát.A gazda meg velem kezdett ordibálni,hogy majd az enyém fogja széttépni a buldogot.Az enyém semmit nem csinált,mivel meg van nevelve,nézett rám értetlenül,hogy ez mi volt.


Jó,ez egy példa a sok közül,de ő is ivaros kan,és mindegyik kutyával ezt csinálja,főleg ha szuka van a közelben.Még a szukákkal is válogatás,a gazda meg mindig a sajátját félti,pedig egyértelműen az a problémás.

2013. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ha pl egy év különbséggel hozzátok el őket akkor is összeszoknak nagyon-nagyon gyorsan...két kölyök nem jó, mert egyikre sem jut elég idő (gondolom mellette dolgoztok stb.).


különböznek...a boston bohócabb, pörgősebb, izgágább, nagyobb mozgásigénnyel...ő terrier, gondold végig milyen terriereket (foxi stb.) ismersz:)


a bulldogot meg ismerjük:)) igazi vagány kis személyiségek, sajnos a tenyésztés miatt túl sok betegséggel terhelve...köztük is ismerek olyat aki pörgős és izgága, de olyat is, aki két éves korára már inkább csak pihenget és lustul.

2013. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!