Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sántít a kutyám, de csak...

Sántít a kutyám, de csak bizonyos helyzetekben, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk reggel felkel a helyéről, akkor a bal mellső lábát nem terheli teljesen. Rálép, de bicegve jár. Két perc múlva viszont már semmi baja nincs ha jár-kel. Vagy ha frizbizünk és mondjuk lábon csúszik előre érte, akkor is. De mindig a bal mellső láb. Van ha csúnyán esik frizbizés közben, utána 2-3 napig végig sántít. Aztán elmúlik és semmi. Ha viszont normálisan kapja el a frizbit (értsd 4 lábbal ugrik érte és ér földet) semmi baj nincs, agilityben maxin ugrik és attól sincs baja. Sokszor fut versenyt más kutyákkal, nagyon durván száguld és attól sincs baja a lábának. Két hónapja leszűrettem diszpláziára, a válla és könyöke is mentes, a csípője igaz B-s, de arra nem sántít. Csak mindig az a fránya bal láb. A dokink folyton ráfogja, hogy rándulás, meghúzta, izomláz meg mittudjam én. El kéne vinnem egy ortopéd szakállatorvoshoz. Elég messze van, meg nem olcsó a vizsgálat ezeknél állítólag. Szerintetek mi lehet ez? Ízületi probléma, vagy ín/izomszalag? Mert nekem az is eszembe jutott, hogy gyenge a szalag és ha elernyed akkor kinyúlik vagy mi és akkor aztán fáj neki.
2013. szept. 28. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah igen egy 2 és fél éves border kanról van szó.
2013. szept. 28. 18:15
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
megkellene vizsgálni a lábát, hogy nem e ment bele valami. Vidd dokihoz és ő megvizsgálja. Lehet hogy belelépett valamibe. De bármi lehet.
2013. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos nem lépett bele semmibe, mert igaz fentebb nem írtam, de 3-4 hónapja fordul elő már és legfőképp csak akkor alvásból-pihenésből kel fel. A doki meg eddig se nagyon tudott segíteni, gyulladáscsökkentő meg porckészítmények... ennyi.
2013. szept. 28. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:
A frizbit fejezzétek be. Legalább is nincs több ugrálás.Ha még ezek után is fennáll a sántítás, orvos természetesen. Nagyon nem mindegy pl az sem, milyen mínőségű röntgent csináltattál. Egy procleválást pl tudatosan keresni kell az orvosnak.
2013. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sippara ***** válasza:
Ha ébredés után sántít, és "bemelegszik" az ízület, én újraszűretném azt a DPt. A frizbizést szintén hagynám, amíg ki nem derül, mi a baj. Omega 3-6 zsíregyensúlyt is érdemes nézetni, ismerős kutya attól sántított hasonlóképp. Azt is gondold át, nem dicsértél-e rá bizonyos helyzetekben - túlzott féltéssel, aggódással - a viselkedésre, illetve folytatja-e, ha semmiféle figyelmet nem kap válaszul. Ha mindent kizártál, érdemes meglátogatni egy ortopéd szakorvost (Dr. Diószegi Zoltánt tudom ajánlani az egyetemről - nem olcsó, de nagyon jó).
2013. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Diószegit max akkor ajánlom, ha műteni kell - diagnosztizálásnál flegma és nagyon nem megy utána a dolgoknak. Én maximálisan dr. Makai Pétert ajánlom. Egyébiránt ez szalagsérülés lesz valszeg...
2013. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sippara ***** válasza:
Hupsz, akkor inkább az utolsóra hallgass, a tapasztalatom Diószegivel nem személyes, nővérem staffiját műtötte a nevezett doki :)
2013. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!