Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek ezzel a helyzettel...

Mit kezdjek ezzel a helyzettel? A fiam 23 hónapos múlt, kb 1 hónapja csinálja azt, hogy bizonyos helyzetekben leveti magát a földre és beleveri a fejét a padlóba, vagy odaáll a falhoz és beleveri a fejét.

Figyelt kérdés
Félek. Nem tudom kezelni, mit kell cisnálni ilyenkor? Hagyni, majd elmúlik? Vagy szóljak rá, esetleg üssem meg, hogy nem szabad? Mindig akkor csinálja ezt amikor valamit nem szabad neki, vagy nem tetszik neki valami, példa: Dobálja a játékot, rászólok egyszer kétszer háromszor, negyedszerre meglegyintem a kezét, vagy erélyesebben megfogom, erre legörbíti a száját elkezd bőgni, és gondol egyet már veti is le magát, és egyszer beleveri a homlokát a földbe. Megbuktam. Nem tudom mihez kezdjek, nem tudom, hogy viszonyuljak ehhez a dologhoz.
2013. ápr. 4. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

... és utána sír, hogy fáj neki? Mert a fiam ezt csinálja. Én azt csinálom, hogy nem babusgatom, olyan nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki. Pont az a célja, hogy felkeltse a figyelmet. Elmondom, hogy látod, ha bevered a fejed, az fáj. Ettől nem lesz jobb, nem kapd meg, amit akarsz.

Azért is csinálja, mert feszült, ideges, és nem tudja még, hogyan vezesse le. Taníts neki valami mást. Én odaadom az első párnát, plüss állatot, ami puha, hogy vágja földhöz. Elmondom, hogy most mérges, de ezen tudja csak megmutatni, mennyire mérges, mutassa meg. Vezesse le a dühét.

2013. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen...sír, bár nem tudom, hogy azért sír e mert megtiltottam neki valamit, vagy azért, mert fáj a feje ami már lila.

Próbálok én sem nagy jelentőséget tulajdonítani neki, tárgyilagos hangon közlöm, hogy azért fáj, mert beverte, butaságot csinál, nem szoktunk ilyeneket csinálni. Stb, de nem ragozom túl. Van, hogy ott is hagyom. Ekkor jobban őrjöng.

Igen, a düh lehet ez...nagyon dühös tud lenni, és én meg is értem, én is elég pipa lennék a helyében de hát nyilván meg kell tanulnia, hogy nem dobálunk másra sem kockát, sem követ, sem semmit. Meg úgy egyébként is a szabályokat valahogy meg kellene tanulnia. De mára olyan tökélyre fejlesztette a hisztit, hogy azt veszem észre, hogy már lassan kerülöm ezeket a szituációkat, pl késleltetem a pelenkázást, mert ekkor is ordít, és odázom inkább, csak ne legyen megint a cirkusz. Nem megyünk a barátjához, és a barátjt sem hívom át, mert akkor megint dobálni fog, én megint rászólok, ő megint hisztizni fog. És ez így megy 2 hete....aztán ma már rájöttem, hogy ez így nem mehet, nem lehet így élni. De olyan mintha sakkban tartana a hisztivel. Persze ő ezt nem tudja, ezt csak én érzem.

De komolyan nem tudpk mit kezdeni ezzel a fej veréssel. Ma is vendégeink voltak, a fiam produkciózott, mert dobált én nem engedtem kezdődött a cirkusz, a vendégek meg csak meresztették a szemüket, hogy félnótás a fiam vagy milyen betegsége van, hogy igy reagál:( De nem is mások miatt aggódom, hanem ő miatta és magam miatt, nehogy kicsússzon a kezemből a dolog.

2013. ápr. 4. 21:30
 3/9 A kérdező kommentje:

Dr. Ranschburg Jenő válaszolta egy hasonló kérsére:

Ha a gyerek a fejét a falba, padlóba, vagy ágya szélébe ütögeti – ez lehet valamilyen betegség tünete – de lehet „rossz szokás” is. Amikor tünetként jelenik meg, az ok középfülgyulladás, de korai autisztikus tünetként is gyakori. Persze, biztos vagyok benne, hogy ilyesmiről nincs szó (Ha például azt tapasztalja, hogy a gyerek már képes arra, hogy egy bizonyos tárgyat egy másikkal helyettesítsen, és –mondjuk – el tudja játszani a fésülködést úgy, hogy a fésűt valami más tárgy jelképezze, amit a fejecskéjén húzogat – vagy ha azt tapasztalja, hogy ha a tekintetét valamilyen tárgy felé fordítja, a gyerek is odafordul, az autizmust nyugodtan kizárhatja.). Ha kicsi fia teljesen egészséges, csak ilyen módon vezeti le indulatait, abban a pillanatban, amikor beüti a fejét, kapja fel, és mondja: Nem engedhetem, hogy megüsd a fejecskédet! Érezze a gyerek, hogy nem büntetni, hanem óvni akarja őt – ne szidja, ne haragudjon rá a dolog miatt, de próbálja elterelni a figyelmét, gondoskodjon arról, hogy minél kevesebbszer forduljon elő. Hároméves korra a jelenég eltűnik.

2013. ápr. 4. 21:33
 4/9 A kérdező kommentje:

itt a link


[link]

2013. ápr. 4. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos és ő is elkezdte ezt csinálni.Nem foglalkozom vele,nem vált ki belőlem semmi reakciót.Így már ritkán csinálja és nem sír utána.Remélem hamar leszokik róla,mert bár nem mutatom nagyon is zavar a dolog.
2013. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26 honapos fiammal tul vagyunk rajta! amikor ezt csinalta összeszoritottam a fogam és ott hagytam ra se néztem.honapokig küzdöttem aztan 4nap alatt leszokott rola!aztan az ujjat dugdosta a torkan 2szer hagytam behanyt és nem csinalta többet!
2013. ápr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mazsó néni ***** válasza:
Azt mondják nem szabad figyelmen kívül hagyni a hisztit és otthagyni a gyereket. Vedd fel öleld meg szorosan míg meg nem nyugszik. A figyelemelterelést tartom a legjobb módszernek.
2013. ápr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amikor nagyon belehúz a hisztibe nem merem már egyedül hagyni. Amikor elkezdi akkor próbálok nyugodt higgadt maradni, beszélek hozzá mit miért nem szabad, nyugodjon meg, nézünk másik játékot, stb. De nem mindig segít ez. Látszólag lehiggad, de amint megnyugszik azonnal elkezdi ugyanazt csinálni amit miatt a hiszti kirobbant, ekkor kezdődik előlről minden, én nem vagyok már nyugodt, van hogy kiabálok vele, mert fáj, hogy nekem dobja az autóját, nyilván dühösebben reagálok hatodszori dobálására. És ekkor ott hagyom, nem érdekel mit csinál, veri a fejét, nem veszek róla tudomást, pár perc az egész szerintem még 2 perc sincs, és odamegyek hozzá, megölelem, hagyja, megpuszilom, beszélek hozzá. Szóval én elég vegyesen próbálom megoldani, ezt diktálja a józan eszem, vagy az indulatom, úgy cselekszem ahogy akkor abban a pillanatban az eszem diktálja, ösztönösen. Persze nem feltétlenül e a jó megoldás. Emiatt aggódom. Valaki azt mondta verjem el:-( Neki a fia 4 éves lesz, és amai napig BÁRHOL boltban, utcán, veri a fejét a földbe, mert ő amikor a gyerek elkezdte, elhanyagolta, nem figyelt erre a problémára, nem vett róla tudomást, mert úgy gondolta, hogy ekkor abbamarad ez a fejverés. És sajnos nem maradt abba. Ő tanácsolta, ha most az én helyemben lenne akkor már nem hagyná annyiban ezt a dolgot, és mivel más nem segít, így elverné a gyereket. Ami ugye bennem több kérdést is felmerít, az egyik az, hogy akkor miért nem verte el a sajátját. És, hogy honnan tudja, hgy ez segít ha soha nem alkalmazta. Így ezt, hogy verjem el valahogy elvetem, nem hiszem, hogy ez lenne a jó megoldás.
2013. ápr. 5. 08:25
 9/9 Mazsó néni ***** válasza:
Nem kell verni a gyereket. Az erőszak erőszakot szül. Akkor öleld meg amikor a hiszti kezdődik nem a leghiggadás után. Én nem hagynám ott
2013. ápr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!