Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom, hogy ezeknél a...

Nem tudom, hogy ezeknél a parancsoknál mikor kell klikkelni. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

pl. a marad. Akkor nyomjam mikor leult es ott marad vagy mikor feloldom es azt mondom "mehetsz".

Aztán az olyan feladatoknál amik osszetettek. Momdjuk a hempereg. Még csak két lépésbe megy. Először lefektetem aztán mondom, hogy hempereg. Ha a fekvésnél is klikkelek nem fogja azt hinni, hogy fölállhat?

(Helyesírási hibàkért bocsi, mobilròl írtam.)


2013. szept. 29. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Marad: ezt úgy érdemes csinálni, hogy eltávolodsz tőle, majd visszalépsz, s mikor már mellette állsz (s ő még mindig marad), akkor klikkelsz. Az, hogy elengeded egy másik vezényszóval, nem jó, mert ha a vezényszó után klikkelsz, akkor már arra jutalmazol, hogy elment, ha pedig előtte, akkor fel fog állni, mert a klikk a feladat végét jelenti.


Hempereg: fektetésnél ne klikkelj (hisz már tud feküdni), csak mikor hempereg, de ne a hempergés végén, hanem amikor épp átfordul. Általánosságban igaz, hogyha a mozgásos feladatokra (forogj, hemperegj...) a mozgás közben klikkelsz, akkor gyorsabban hajtja végre a mozdulatsort, ami látványosabb.

2013. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

A maradnál, ha magát azt szeretnéd tanítani, hogy maradjon egy helyben, akkor előbb ültesd/fektesd le, mondd a parancsszót, majd klikkelj és add a kaját. Először nem kell ellépni tőle, gyakorold úgy, hogy előtted van a kutya és úgy is, hogy melletted. Fokozatosan növeld az időt. Először klikkelj rögtön a parancsszó után (természetesen, ha az adott pózban marad, ha nem, akkor fektesd/ültesd vissza és kezd elölről), aztán fokozatosan mindig később. Előbb vársz 3 másodpercet és ha úgy marad, akkor klikk kaja, stb.


A hempergést nem tudom, én azt klikker nélkül tanítottam. Fekszik parancsszót nem adtam ki, csak a kezemben lévő falattal irányítottam a kutyát. Először fekvő helyzetbe hoztam, majd onnan fordult át, mikor húztam az orra előtt a falatot. Az, hogy állásból is tudjon hemperegni, még odébb van, de gyakoroljuk.

2013. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Egyébként maradnál, ha már ott tartasz, hogy el tudsz tőle távolodni, akkor össze-vissza érdemes klikkelni, nehogy megszokja egy bizonyos ponton (pl. ha mindig akkor klikkelsz, mikor visszaérsz hozzá, akkor azt megszokja és fel fog állni). Tehát klikkelhetsz akkor, mikor ellépsz egy lépést. Következőleg akkor mikor visszafelé mész, aztán mikor odaértél és így tovább. Ne legyen minden eltávolodásnál ugyanabban az időben a klikk, ez a lényeg.
2013. szept. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszokat. Èn is klikker nélkűl tanítpttam eddig a kutyát. Össze fogja kötni? Működhet ez még?
2013. szept. 29. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Klikkerre be kell külön kondicionálni a kutyát. Ha ez megvan, akkor működik.
2013. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és azt hogyan csinálom?
2013. szept. 29. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!