Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha klikkert használunk a...

Ha klikkert használunk a kutya tanításához, és valamikor nincs nálad klikker, (tehát nem tudsz klikkelni. ) akkor a kutya azt hiszi, hogy rosszul csinálta? Vagy egy dicsérettel meg lehet ezt oldani?

Figyelt kérdés
Amúgy németjuhászom van, ha ez döntő lenne a témában, de nem hiszem, hogy így lenne. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 14. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom elképzelni a fenti helyzetet, mindenesetre ha nincs nálad a klikker akkor két dolgot tehetsz:

- Kézenfekvő, hogy tanítási eszköz nélkül akkor nem tanítod.

- Klikkelőszót használsz, ami mindenkinek van, aki klikkerezik.

2012. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A klikkert tanításra használjuk, ha már tudja a feladatot (tudja=változó ingerkörnyezetben is megcsinálja vezényszóra vagy kézjelre) akkor nincs szükség a klikkerre, megdícséred, vagy ha tudod, hogy nagyon nagy kihívás volt neki megcsinálni, akkor adsz egy falatot is. Attól, hogy klikkerezel a kutyának azért ismernie kell a dícséret, a játék, meg minden egyéb formáját is a jutalmazásnak.


Ha pedig olyasmit szeretnél tőle kérni, amit még nem tud magabiztosan (tehát tanulási fázisban van) de nincs nálad klikker, arra az esetre hasznos lehet egy klikkelő szó, ami lehetőleg nagyon rövid legyen, és minél könnyebben tudd mindig egyformán kimondani. A legtöbben erre azt használják, hogy "ugy", de jó lehet bármi más is ami rövid.

2012. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna Vámosi-Nagy Nóra könyvét, akkor tudnád, hogy lehet használni egy bizonyos hangot, mikor meg szeretnéd erősíteni a kutyád egy adott viselkedését, abban az esetben, ha nincs nálad a klikker. Ez általában olyan hang, szó legyen, amit máshol, máskor nem használsz, tehát tudja a kutyád ahhoz kötni, hogy ő most jót csinált. Tényleg olvasd el a könyvet, nagyon hasznos!
2012. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha a klikkert beteszed a jutifalattartó táskába, így sosem hagyod otthon. De be lehet vezetni klikkszót is, ez lehet egy hang (nyelveddel csettintesz) vagy egy szó (ezaz, okos stb). Sima dícséret is jó, ha már megszokott dolgot gyakorlunk, van hogy én sem használok klikkert (sima ül, feksziknél pl.), de új dolog tanításánál szerintem fontos az erős megerősítés.
2012. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a másik meg, hogy új dolgot először otthon kezdünk tanítani, ott meg van klikker. Ha klikkerrel terápiázom a kutyát, akkor az egy problémás kutya és odafigyelek annyira, hogy van nálam klikker.

Ha meg kint akarok új dolgot tanítani, arra nyilván rákészülök, utánolvasok milyen technikák vannak, mik szoktak nehézségek lenni, ha koncentrálód feladat, akkor előtte lefárasztom. Ha eszköz kell hozzá (apport, bólya, rúd) akkor azt is előkészítem.

Ebben az előkészületben meg nem felejtem el a klikkert.

2012. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!