Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem fényessé?

Hogyan tegyem fényessé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy hogyan tegyem puhává és fényessé a kutyáim szőrét. Jó minőségű tápot esznek, mozgatva is rendszeresen vannak, illetve a friss levegőn is, mégis száraz és sokszor fénytelen a szőrük. És sokszor csúnyán hullik. Az orvos látta (normális orvos), a szukát majd ivartalanítani kell (több okból, de a szőre minőségére is hatással lehet egy esetleges gyulladás a méhben), a kannak meg adott probiotikumot. Nos, ez semmit se segített, meg amúgy is kapott és kap is vitamint, illetve a sörélesztő tablettát is kipróbáltuk már.


Tudnátok valamit javasolni? Egy rövidszőrű keverék kutyáról van szó és egy rottiról.


2013. szept. 29. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen tápot adsz neki, mi a neve? Személy szerint a nyers etetést ajánlanám, nálluk sok más mellett a szőr minőségben is lenyűgöző változást hozott. Adj neki béres cseppet, én amikor tápoztam embernek való bérest adtam a doki ajánlására 30 kg-os kutyának 20 csepp naponta, plusz almaecet 7 kg/ 1 kávéskanál per nap.
2013. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az egyik joserát, a másik britet eszik. Béres cseppezésen is túl vagyunk már.


Egészségesnek tűnnek, de a szőrük nem erről árulkodik, ezért idegesít annyira. Meg sokszor látom, hogy ilyen, hát.... nem korpás, hanem nem is tudom milyen. Tudod, ilyen elhalt bőrdarabkás a szőrük, főleg a keveréknek :/


BARF-on gondolkodunk és szeretnénk is majd váltani, de jelenleg sajnos ez nem megoldható anyagi okok miatt (a környéken meg nincs olyan feldolgozó, ahonnan olcsón lehetne húst venni).

2013. szept. 29. 11:16
 3/5 Akiteki ***** válasza:
A korpa gombás fertőzés jele is lehet. Jó alaposan keféld ki mindenhol a szőrüket és szárazon hajszárítóval fújd át. Ha visszatér a dolog, akkor gombásodás elleni sampont vegyél az állatorvosnál. Boltban kaphatók túrót sem érnek. Van valami márka, amit az orvos tud, nekem nem jut eszembe a neve.
2013. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak ajánlani tudom a lazac olajat,az nekünk sokat segített,illetve a jó minőségű sampon és balzsam is nagyon sokat számít.:) Ezt az oldalt ajánlom,én is innen rendeltem: groomstuff.hu
2013. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mint ahogy azt írtam, voltunk orvosnál, azt mondta nincs semmi bőrbetegségük.


Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 29. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!