Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai huskyból van hosszú...

Szibériai huskyból van hosszú szőrű? Vagy ez csak szaporítós"husky?

Figyelt kérdés

A mai,modern huskyk egyszerűen nem tetszenek...Kicsik,seszínűek,ne haragudjatok meg érte,de nekem borzasztóan nem az esetem,olyan kis nyomikká lettek...Régen sokkal szebbek voltak,bár ez nagyon sok fajtánál van így.(Collie is jó példa erre-összement,rövid orr,kicsi,húzott szem,csak a szőr van,esze semmi stb...)Ellenben nem egyszer láttam már olyan huskyt(nem malamut volt,direkt megkérdeztem)hogy totál ledöbbentem,olyan meseszép volt...Nagyobb,mint a mai,kiállításokon is látható szibériai huskyk,hosszabb szőrrel,akár ragyogó kék szemmel(persze nem feltétlen),tényleg egy álom.Arról nem tudok,hogy tenyésztőnél lenne ilyen-létezik,hogy nekem a szaporított,,huskykeverék"a nyerő..?Tehát nem ilyen: [link]

Hanem ilyen: [link]


2013. szept. 29. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, neked a szaporított tetszik. Amit linkeltél az amúgy szerintem inkább malamut, de nem ez a lényeg. Nem minden husky egyforma, országonként, kontinensenként eltérhetnek, akárcsak más fajták is. Amit fajtatisztának linkeltél, az szerintem még nem teljesen kifejlett egyed, még olyan növendék feje van. De pl ők gyönyörűek szerintem:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amiket linkeltél is szépek,főleg az első kettő.Kár :( Szapis huskym márpedig nem lesz.Nézegettem külföldi kenneleket is,de egyelőre nem találtam,,hosszú szőrűt",vagy legalábbis a fentihez hasonlót.
2013. szept. 29. 19:15
 3/4 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem fogsz hosszú szőrűt találni. Benne van a huskyban, néha előfordul. Mivel latens gén, csak két hosszú szőrt hordozó egyed párosításából jöhet ki ilyen kutya. Ezért a tenyésztők vigyáznak rá, hogy ne rakjanak össze olyan kutyákat, ahol mindkét oldalon volt hosszú szőrű ős.

Az első kép valóban nem szép, azért gallérjának kellene lenni.

2013. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amiket az első linkelt egyik sem tűnik szaporitós huskynak. Csak nagyobb a gallérjuk, ami megengedett.

Itt a lap közepe felé ir erről, meg vannak példák képekkel:

[link]


Ők sem szaporitósak, hanem tenyésztőnél vannak,csak van jobban gallérjuk:

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!