Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti bevállalnátok ilyen feltéte...

Ti bevállalnátok ilyen feltételek mellé egy szamojédot?

Figyelt kérdés

Adott egy lehetőség, hogy panelba átvegyek egy 4 éves szamit. Az ismerősöm kiköltözik Ausztriába, és sajnos nem tudja magával vinni.

Naponta tudnék rá szánni nagyjából 2.5 órát, a lemozgatásra. Hétvégéken vinném kirándulni, szánt húzatni, stb. A kutya jól nevelt, természetesen megvan benne a szami ösztön, szóval kicsit makacs, de jól kijövök vele. Ha hívjuk, jön, ül, fekszik stb. Az anyagiak pedig meglennének rá, a kedv is, csak nem tudom, hogy megfelelő lenne -e neki, eddig kinti-benti kutya volt.


Szerintetek?


2013. szept. 29. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Hát kell idő, míg hozzászokik, hogy lakásban él, de én a helyedben bevállalnám (bár én kicsit elfogult vagyok a szamojédokkal).
2013. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a szamojéd?
2013. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja, és a kutya törzskönyves, szűrt, szóval nem mindig adott ilyen alkalom. De ha rossz lenne neki, akkor nem vállalom.
2013. szept. 29. 18:43
 4/16 anonim ***** válasza:
4%
Megnéztem, ilyen állat nincs is.
2013. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Ez csak általánosítás hogy "kínzás a kutyát lakásban tartani".

Ha viszed sétálni, játszani, parkba, futtatóba,jól bánsz vele, jól elvannak a lakásban.

Szerintem vállald be nyugodtan. :)

2013. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Megnéztem, ilyen állat nincs is." Istenem...


Na de, a lényeg: bár nem ismerem igazán a fajtát, de szerintem ilyen feltételek mellett nyugodtan vállalhatod, feltéve, ha napi többször lemész vele, nem csak egyszer 2,5 órát :) De gondolom ez természetes.


A benti tartást meg kell majd szoknia, hiszen más kinti-bentinek lenni, mint csak bentinek. Valószínűleg megszokta, hogy ha ki szeretne menni, akkor kiengedik és elvan kint, na most ez megszűnne. Ezt, hogy hogy fogja viselni, csak akkor derül ki, ha már ott lesz. Én személy szerint nem tudok elképzelni panelba kutyát, de csak azért mert én megszoktam, hogy kiengedem őket az udvarra, ha épp nem érek rá elvinni őket sétálni, stb. ,de ha muszáj lenne biztosan megszoknám a panelt is. A kutya is így van ezzel azt hiszem.

2013. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Amúgy már félig meddig tudja, hogy ha panelba van, akkor mi a rendszer, és komolyan, jól viseli. Nagyon okos.
2013. szept. 29. 19:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.


Akkor szerintem nem lesz gond.

2013. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát, akkor asszem, szólok honlap, hogy jöhet a kutyus.

Van ismerőse, akinek kertese van, de őt a kutya nem bírja, és csak kicsapná a kertbe... ezért akarja nekem adni. elvileg két hét múlva indul, de már egy hét múlva megkapnám, hogy rendesen átszokjon.

2013. szept. 29. 19:28
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

6os, 8as vagyok.


Hiába van kert, ha le se sz@rja majd a kutyát a másik ismerős. Akkor inkább legyen panelban, de foglalkozva vele, na meg az se utolsó szempont, hogy a kutya jól érezze magát az új gazdával.

2013. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!