Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász tulajdonságú...

Németjuhász tulajdonságú egyéb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan kutyafajtákat mondani, amelyek tulajdonságra megegyeznek kb egy németjuhászéval?

2013. szept. 29. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom konkrétan milyen tulajdonságokra (jellemre) gondolsz.


Munkakedv? Mozgásigény? Taníthatóság? stb..

2013. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Beauce-i juhászkutya.Egyre gyakrabban alkalmazzák rendőrségi feladatokra hasonlóan,mint a Csehszlovák farkaskutyát.Ezek természete olyasmi,mint a Német juhászé.Könnyen tanulnak,engedelmesek.Elsőre ezek jutottak eszembe.
2013. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Ha a beaucit említjük hozzá hasonlónak, akkor a malinoist is említhetjük, vagy a dobermannt...

2013. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Taníthatósága, engedelmessége, a családhoz, gyerekekhez való viszonya, házőrző tulajdonsága. Tartható kinti kutyaként is.


Egyszóval értelmes, könnyen tanítható, ha lesz gyerek nem kell féltenem tőle, megvéd a betolakodó tolvajoktól is és meghálálja a szeretetet.


Igazából 90%, hogy németjuhászunk lesz majd, de érdekel hátha van valami alternatíva :)

2013. szept. 29. 19:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, van alternatíva. Menhely. A nj keverékekkel Dunát lehetne rekeszteni.
2013. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Meg aki a dobit is írta.


Házőrzőnek nem való német juhász, arra a kau, komondor és társaik jók, de amúgy meg kb. 2 perc hatástalanítani egy kutyát, ha nagyon be akarnak hozzátok menni.


Az, hogy a gyereket ne kelljen tőle féltened, leginkább szocializáció és nevelés kérdése, no meg a jó tenyésztő, megfelelő egyed kiválasztása!


Szóval, ha ezek a feltételek, akkor megfelel a rottweiler is, de hozzá egy kicsit több türelem kell, mint egy nj-hoz.

2013. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Minden kutya értelmes :) Aztán a többi a gazdiján, környezetén múlik.
2013. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy attól is megvédjen, aki minden áron be akar jönni, mert az bármilyen kutyánál be tud jönni. Csak a kispályásokat fogja vissza. Pl egy labradortól ezt sem várhatnánk. Szóval remélem érted amire ki akarok lyukadni.

Malinois-t megnézem, eddig nem is hallottam erről a fajtáról :) Dobermann, meg rottweiler nem tetszik a páromnak, így azok inkább nem.

2013. szept. 29. 19:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Esetleg tudom ajánlani az ausztrál juhászkutyát,bár ő nem a legjobb házőrző. A malinoissal egyet értek. De a menhelyi kutyákról se feledkezz meg. Nézd meg a városok menhelyének a honlapját,tele van szép,és esély nélküli lutyákkal. Ha a kutyázásra akarsz edzzeni,a menhelyeken sétáltatni is lehet. Jó program!
2013. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Persze, értem. Tehát nem a célirányosan hozzátok betörni akarót állítsa meg (mert azt úgysem tudja), hanem aki épp csak be akar törni valahova, de nincs célja, az nyilván nem oda fog bemenni, ahol kutya, nagytestű kutya van. Legalábbis ha egy kis esze van.


Erre megfelel egy jó vérvonalú német juhász, de egy mali is. Viszont a mali eléggé pörgős, így fel kell készülni, hogy a lefárasztása nem kis feladat. Egyébként az orosz-fekete terrier is nagyon jó őrkutya és nagyon jó családi kutyának is. Ott a szőrzetápolás az, amire oda kell figyelni.

2013. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!