Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha szeretnék egy...

Mit tegyek, ha szeretnék egy kutyát és nem lehet?

Figyelt kérdés
Sokat telefonozok mostanában. Szüleimnek nem merem elmondani, hogy csak azért csinálom, mert nincs kutyám, akivel játszhassak, nincs mit csinálnom, nincs munka, nincs tanulnivaló se, csak ez marad. Mindig hagyom, hogy azt vágják a fejemhez, hogy cyber gyerek vagyok. Igazuk van mert tényleg sok. Testvérem mindent megkap, félmillió forintos vacakokat, én egy kutyára vágyom, ami 500 000-en aluli, ráadásul 1000-szer értékesebb minden vacaknál. Engem leginkább ez szomorít el. Felelősségtudatos vagyok, ha van mit rámbízni, megcsinálom. Jól tanulok, pont ezért, hogy megmutassam nekik mire vagyok képes egy kutyusért. 3-4 év ez megy. Néha,amikor nem látják, lefekszem és sírás kerülget, mert annak a tudatában lenni, hogy mindenkinek lehet kutyusa nekem meg nem, elszomorító. Nem merem már hangoztatni, 2-szer is megígérték, után lefújták. Ha lenne ami megtanítana a felelősségre, sose unatkoznék, erre pont ideális egy kutya. Álmom vállna valóra. Tanítanám, mindenre. Szeretném, hogy sok dolgom legyen, hogy egy percig se unatkozzak, hogy legyen munka, foglalkozni végre valamivel, leszokni a telefon nyomkodásról, megtudni mi is igazán, az, hogy felelősség. Nem simiért, tiszta szívemből szeretném, soha nem hagynám ott. Tudom, gyerekszájból ez nem túl hihető, de aki hisz bennem az esetleg tudna segíteni. Adjatok tanácsot, mivel győzhetem meg őket, mi lenne a megfelelő érv?

2013. szept. 30. 18:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nemrég veszítettem el a legjobb barátomat, most lenne rá szükségem.
2013. szept. 30. 18:52
 2/13 A kérdező kommentje:
Mármint a kutyára
2013. szept. 30. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Mondd el ugyanezt a szüleidnek, hogy lássák, komolyan gondolod. Más akadály szerintem nincs, de ez angy felelősség.
2013. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, pont a felelősség miatt szeretném. Köszönöm!
2013. szept. 30. 19:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen. Próbálj meg felnőttesen beszélni velük, hogy megígértétek már kétszer, tudod hogy nagy a felelősség, de nagyon szeretnéd már. Ne nyávogva, dacosan, hisztisen hanem higgadtan, nyugodtan. Szerintem azért más is van a háttérben, ha ennyire ellenzik a szüleid. Mármint ellenszenvesek számukra a kutyák? Netán allergiás valamelyikük. Akkor szoktak ilyen kérlelhetetlenek lenni, ha valami rossz élményük van a kutyákról. Én nem is emlékszem olyanra, hogy mikor ne lett volna kutyánk. Hajrá!:)
2013. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka nyilván van.Ha nem akarják a szüleid,akkor úgysem lesz.

Menj el egy menhelyre önkéntesnek,hogy lássák ezt is elvállalod.Hátha akkor könnyebb megy,és kutyákkal is lehetsz.

2013. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sőt! Nagyon szeretik a kutyákat! Most megint leszidtak valamiért, testvéremet meg pátyolgatják, velem meg úgy viselkednek mint valami rabszolgával. Nagyon rosszul esik.
2013. szept. 30. 19:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem már föltetted korábban ezt a kérdést. Akkor elég sok választ kaptál. Több tanácsot nem fogunk tudni adni...
2013. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyikőtök az idősebb?
2013. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nálunk is ugyan ez van körülbelül 5-6 éve hajthatatlanok ebben a kérdésben...pedig én imádom a kutyákat. Most már kezdek lemondani erről az álmomról és kezdem elfogadni,hogy akkor lesz kutyám ,ha külön élek majd anyáéktól...engem is sokáig gyötört ez a dolog. Sok átsírt éjszakába fájt ez nekem amire feldolgoztam,hogy ez van...nehéz volt elengedni ezt az álmot (ha nem is örökre csak amíg itthon lakok) mert régen nagynénémék kutyájával körülbelül együtt nőttem fel. Nagyon a szívemhez nőtt..sokat jártam vele kutyakiképzőbe,majd felvezettem később kiállításokon is. Tehát minden vágyam az volt,hogy lehessen nekem is egy saját kutyám ..de sajnos nem jött össze,most is csak azért fogadom el hogy nem lehet kutyusom,mert 2 év múlva lehet elmegyek egyetemre és oda nem vihetném magammal a kutyust így inkább nem szeretnék kutyát egyenlőre...inkább valami kisebb állatban gondolkozom ,de anya azt sem akarja engedni...eddig csak halaim vannak meg két cica akik ide szoktak hozzánk ,de ugye bár a halak nem járnak túl nagy igényekkel..napi 1x kaja néha akvárium tisztítás és ennyi..a cicák meg szabad természetüknél fogva sokszor nincsenek itthon és szeretnék valami kisebb állatkát amivel törődhetek úgy igazán hörcsög/tengerimalac/nyuszi. Csak azzal tudom vigasztalni magam ,hogyha egyszer elköltözök és olyan anyagi helyzetem lesz ,hogy megengedhetem magamnak hogy legyen kutyám akkor aztán már senki sem szólhat bele!
2013. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!