Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészteni hogy áll neki az...

Tenyészteni hogy áll neki az ember? Mit kell nézni egy állaton, mik a szempontok? Genetikailag mi fontos? A legmélyebb részletekig minden érdekel

Figyelt kérdés
nincs állatom, csak éredklödöm
2013. okt. 2. 08:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és az adózás? NAVosok mit tudnak tenni? számlát kell adni állat eladásakor? leginkább kutya-macskára gondolok
2013. okt. 2. 08:55
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nah ha a legmélyebb részletekig érdekel akkor irány a szentistván egyetem állattenyésztés vagy a corvinuson is tanultam valami hasonlót :D


Itt 40sorban senki nem fogja elmagyarázni ezt amivel könyvek pár 100oldalon keresztül taglalnak és egyetemek több éven keresztül :)

2013. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Kezdésnek minimum egy állattenyésztéses (én láttam egyszer valahol külön kutyásat) OKJ képzést szokás elvégezni.

A tenyészállaton 2 fő dolgot kell nézni: külső-belső tulajdonságaiban megfeleljen a standardnak és mentes legyen a fajtára jellemző betegségektől. Ezeket a tenyészkutya felmenői esetében is ellenőrizni kell, erre a szülőket kivéve többnyire papíros bizonyítékok vannak: kiállítások, vizsgák, orvosi papírok képében.

2013. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Néhány éve leírtam egy honlaphoz, hogy szerintem hogyan lesz valaki tenyésztő.

"A dolog általában úgy kezdődik, hogy az embernek lesz egy kutyája, akit nagyon szeret. Aztán el kezdi szeretni az egész fajtát, mert rájön hogy az a fajta kutya, akit ő tart, a legszebb és legjobb kutya a világon. Nincs tévedés, ez az összes kutyánál így van! Aki nem így áll hozzá, sosem fog tenyészteni.

Aztán hogy ne unatkozzon, elmászkál a saját kutyájával kiállításokra, ahol persze meglátja, hogy az övénél sokkal szebbek is vannak ebben a fajtában, és ő is szeretne egy ilyen nagyon-nagyon szép kutyát. Ennek érdekében még többet járkál kiállításokra, versenyekre, ahol megismeri a fajta színe-javát, a fajta iránti elvárásokat, a standard kis és nagybetűs részeit és azokat az apró fortélyokat, amit írva és kimondva sem lehet megtalálni.

És ez az a pont, amikor az ember fia-lánya rájön, hogy hiába keresgéli, még mindig nem találta meg a tökéletes kutyát, és rengeteg tudása birtokában elhatározza, hogy na most ő aztán megmutatja a nagyvilágnak, hogy milyen küllemben és jellemben egy igazi ..... (a pontok helyére a tetszés szerinti fajta behelyettesíthető)!

Szóval szerintem így születik a tenyésztő és nem úgy, hogy a szomszédban is szaporodnak a kutyák, akkor nálunk is fognak.

Kellő ismerettel és tapasztalattal a háta mögött felébred benne a tudás iránti tisztelet, és az érzés, hogy hiába keresgéli, még mindig nem találta meg a tökéletes kutyát, és elhatározza, hogy ő bizony megpróbál közelebb jutni a tökéleteshez, ő jobbat és szebbet fog tenyészteni, mint elődei, erősen él benne az elszántság, hogy megmutassa a világnak, milyen is az igazi, küllemben is jellemben is a fajtáját méltán képviselő kutya."

2013. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt leginkább egy normális tenyésztő tudná neked teljesen elmondani.
2013. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, forum is jo lenne. Tanultam állattenyésztést, ebböl is diplomáztam, de a gyakorlat nulla. Talán szar helyre jártam :) kutya macska meg egyáltalán nem volt, ezért szivesen olvasnék róla, könyvet is ajánlhattok. Igazából az alapok megvannak, annyira azért nem 0, de azért mégiscsak szeretnék belelátni milyen. A körülményeim nem olyanok, hogy ezzel foglalkozzak, talán néhány év. De szeretnék alaposan felkészülni szivvel-lélekkel :)
2013. okt. 2. 11:24
 7/12 Akiteki ***** válasza:
Milyen fajtába szerettél bele?
2013. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:
37%
Állattenyésztési alapok azok jók a tejelő marhához meg a vágósertéshez. A kutyához, macskához nem kell ilyen. Azért nem tanítják, mert nem is lehet. Mindenkinek saját magának kell megtapasztalni.
2013. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mivel az eladott állatok után bevételed van, így köteles vagy adózni. Adószámot kell kérned, az állatok után pedig számlát kell adnod. (élőállaton 15 % az áfa ha viszont haszon állat akkor csak 7%, de erre nem merek megesküdni) A NAV egyre gyakrabban ellenőrzi a tenyésztőket és a szaporítókat is.
2013. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:

Ne is esküdj, mert irtó nagy blődségeket írtál.

A tenyésztésben meg a legutolsó szempont az adózás.

2013. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!