Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi vagy Moszkvai...

Bernáthegyi vagy Moszkvai őrkutya?

Figyelt kérdés

Melyik az okosabb?(itt arra gondolok hogy melyik tanul gyorsabban és könnyebben)

Melyik a ragaszkodóbb és az ember barátabb?

köszi a válaszokat előre is!



2013. okt. 3. 21:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irni hogy melyik alkalmasabb egy család bármelyik személyére?(gondolok a falka vezértől a gyerekig stb)
2013. okt. 3. 22:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A moszkvai őrkutya egy nagyon kemény munkakutya, ami csak hozzáértő kezekbe való. Családi kutyának a kettő közül a bernáthegyi ajánlott.
2013. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha ezek közül kel választani, bernáthegyi...de abból is a legstabilabb idegrendszerűt vedd meg, az utóbbi időben elég sok labilis egyedet láttam....
2013. okt. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jellemben teljesen különböző a két fajta, ebből arra következtetek, hogy megjelenés alapján választottad őket. Szóval szerintem keresgélj még, mert lehet, hogy egyik sem illik hozzád, és ne a küllemet nézd! Én is olyan fajtát választottam, ami nem tetszett, de jellemben ez a fajta passzolt hozzám a legjobban. Aztán végül meg is tetszett természetesen. :)

Amúgy a bernáthegyi sokkal ember barátabb.

2013. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

amerikai buldogom van!

az a helyzet hogy mindkettő fajta tetszik de a családom mellé nem szeretnék egy labilis kutyát

2013. okt. 4. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
A bernáthegyik egy nagy "játékmackó", a moszkvai egy kemény őrkutya. Persze mindez akkor igaz, ha jó helyről van és kellőképpen vannak szelektálva, tenyésztve.
2013. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6os vagyok.


Labilissá a rossz nevelés is teheti a kutyát, nem fajtafüggő.

2013. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alapvető dolog minden fajtánál, hogy ne legyen labilis, ezért (is) kell jó tenyésztőt keresni és nem szaporítótól venni! Tehát ha mindkét kutya stabil idegrendszerű, akkor is a bernáthegyi való családi kutyának, nem a moszkvai.
2013. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6os vagyok. Persze, egyértelmű, hogy jó tenyésztőtől kell választani, mert sajnos közöttük is túl sok már a szaporító... viszont simán félre lehet annyira nevelni egy kutyát, hogy az "labilis", bizonytalan legyen, amiből nagyobb problémák is lehetnek.


Családi kutyának nem való moszkvai őrkutya, ez tény.

2013. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Moszkvainak nagy terület kell, és katonás nevelés, az egy komoly kutya, nem hiába a KGB tenyésztette
2013. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!