Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesz nehezen levegőt a...

Miért vesz nehezen levegőt a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.van egy 6 honapos pekingi palotapincsim.es szuksegem lenne nehany valaszra.

sokszor hallani mintha nehezen venne levegot,mintha rofogne es nem tudom mennyire normalis e ez.

keveset eszik,jobbanmondva a sajat kajajabol.pl 400 gramm tapot kellen ennie.napi ketszer etetem 200-200gr-ot de o ha megeszik 100grammot akkor sokat mondok.a mi kajanba viszont kepes lenne belefulladni.probaltam/probalok nem adni neki,rakenyszeritve h a sajatjat egye csak,de inkabb koplal.napokig kepes csak par szem bogyot bekapni.es vekonyka szegenyem.mit tegyek?normalis ez?


2013. okt. 4. 09:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
a masik h a fajtarol nagyon rossz velemenyeket hallok.mindenki azt mondja h haraposak,agresszivek idegenekkel szemben.az en kutyam elegge kezben van tartva.tudja hol a hatar,okos,mar 3 honaposan tudot ulni,pacsit adni es lefekudni.most plusszban tud tancolni es hatrafekudni mutogatva a pocijat.a kutyakkal is jol elvan.imad mas kutyakkal jatszani es nem is fel toluk.a legjobb baratja egy argentin dog.a kajajt akarmikor elvehetem,akar a szajabol is.szoval egy vidam kutyus,de neha elegge makacs tud lenni,akaratos.
2013. okt. 4. 09:54
 2/13 anonim ***** válasza:
A hörgés miatt mindenképp vidd el orvoshoz. Étkezésben pedig próbálj változatosat adni neki. Az én kutyám ki nem állhatja a száraz tápot, akármilyen jó minőségű is, szívesebben eszik rizst. Vannak olyanok, akik úgy gondolják, hogy kutyát csak prémiumtáppal lehet etetni, de én azt gondolom,hogy a főzött étel sokkal jobb. Eddig az összes kutyámnak főztem és soha nem volt semmi bajuk, egészségesek voltak. Nemrég halt meg az egyik nagytestű kutyám, 15 évesen. Húsaprólékot, farhátat, nyesedéket lehet kapni a hentesnél.
2013. okt. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Napi 40 deka egy kistestűnek?Milyen táp az?
2013. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sofiabk válasza:
a 40 dekat peldanak irtam.a tapot probaltam mar beaztatva is.akkor is csak az elso nap evett rendesen.a konzervat sem eszi.szoval kutyakaja egyszeruen nem kell neki.nem mindig horog,.de eleg sokszor tusszent
2013. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Nekünk is ilyen fajta kutyánk van, az, hogy nehezen lélegzik nem ártana minél előbb elvinni az állatorvoshoz mert kitudja mi okozza és inkább előzzétek meg a bajt.

Az étellel kapcsolatban pedig nem minden esetben a prémium kategóriák a nyerők, próbálj meg másfajtát adni neki, lehet nem ízlik neki, nekünk is venni kellett több fajtát mire rájöttünk melyik a jó neki és meglepődnél, hogy pont egy közép kategóriás az amit szeret.

Házi kosztot pedig nyugodtan adjál neki, nem lesz semmi bajuk, sőt nekik sem árt ha nem csak száraz eledelen él, ők is pont olyanok, mint az emberek nem ehetnek állandóan száraz ételt kell a főtt étel is a szervezetnek.

Annyi, hogy mivel még 6 hónapos kerüld a hegyes csontokat.

2013. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Simán válogat a kutyád. Te meg kiszolgálod. Ha nem akarsz vacakolni a tápokkal, adj neki "házi" kosztot. De ne a ti ételeteket, hanem kutyának való összetételűt.

Viszont, bármilyen ételt is adsz neki, tudnod kell, mennyi az az adag, ami ajánlatos a kutyádnak ahhoz, hogy ne hízzon el.

A nyomott orrú kutyák jellegzetessége a "röfögés". Persze, a mértéke nem mindegy.Mutasd meg orvosnak és majd kideríti, van-e baj, vagy sem.

2013. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sofiabk válasza:
hat pont az orvossal van a gond.sajnos csak egy van nalunk.o mindenkire mindent probal rabeszelni.az osszes kutyas ismerosom aki hozza viszi ezzel panaszkodik.szoval en mar kerdeztem tole.de csak annyit valaszolt hogy normalis a fajtajanal.elvittem a kutyat oltasra es meg plussz vennem kellett fulcseppeket,2 fajtat,vitamin kremet.es meg mennyi mindent akart volna ramsozni hogy ez kell a kutyamnak.
2013. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor menj egy távolabb lévő orvoshoz.
2013. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan vannak abban a helyzetben, hogy a közelükben csak egy orvos van, akivel nincsenek megelégedve. Általában ilyenkor keresnek egy másikat. Még akkor is, ha az távolabb rendel. Vagy elfogadod az ottani orvost, vagy rászánsz némi időt, utazást és választasz másik orvost.
2013. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25 kilós kutyám adagjanapik 300 gr, nem értem akkor hogy akkor menynit kéne egyen egy pincsi?
2013. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!