Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyámat?

Hogyan tanítsam a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy 5 éves tacskó-palotapincsi keverék kutyusom.Eddig nem nagyon tanítottam.Probálkoztam vele de nagyon makacs.Mostanába elkezdtem öntözőkannával locsolni egy kicsit hogy ne legyen annyira melege előszőr még letudtam locsolni de másnap már ha meglátta hogy engedem a vízet már futott a házába vagy az autó alá.Egyszerűen nem tudom megfürdetni.A bolhaírtó nyakörvel is gond van.Nem bírjuk feltenni rá mert fut és harap de nem annyira.Meg amint meglát valami ilyesmi nyakörvet már menekül is.Meg is szagoltattam vele meg meg ismertettem de sehogy sem megy.Hogyan tudnám ezeket meg tanítani vele?

2013. aug. 6. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeket nem tanítani kell, nem feladatok meg trükkök; egyszerűen csak csináld. Fogd meg, tedd rá a nyakörvet. Vagy fogd meg, és fürdesd meg. Mondjuk bolhairtó nyakörvvel ne fürdesd, a legtöbb nem bírja a vizet :D De ne töketlenkedj, egy akkora kutyáról beszélünk, amit fél kézzel le lehet fogni, ha kell...
2013. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a locsolókanna nem a legjobb megoldás. Mivel csak úgy rázúdúl a víz, elég ilyesztő neki. Mivel nem ey nagy kutya, nincs valami lavórotok, amibe tudsz engedni vizet, ilyen melegbe 1-2 óra alatt fölmelegszik, abban megtudod fürdetni. A nyakörv az már nehezebb. A szaga miatt nem tetszik neki. Próbáld meg odacsalni jutalomfalattal, ha odamegy add neki oda. Aztán mikor már stabilan odamegy, a nyakörvet tedd le a földre, és úy hívd oda. Ekkor lehet megilyed egy kicsit,de aztán odajönjad. Ezután úgy hívd, hogy az gyik kezedben van a nyakörv. Folyamatosan etesd, ha ott van,legyen pár szem jutifalat a kezedben, és azt adagold neki, hogy ottmaradjon. Tedd rá a nyakára a nyakörvet. Még ne kapcsold be, (valószínűle nem is tudod majd) valószínűleg rájön a sikítófrász és elfut Hívd oda megint. Add neki a kaát és megint "terítsd rá" a nyakörvet. Ekkor nyugisabb lesz. Ha megint elmegy hívd vissza, és oldalról próbáld meg ráadni. Adj neki jó sok jutalofalatot, hogy eltartson egy ideig mire megeszi, addig kapcsold be gyorsan. Ha rajta van, nagyon dicsérd meg, és kapjon sok jutit.
2013. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
akuminak is igaza van, bár az én tacsi mixem is (mentett) ha bestresszeli magát, álatira megilyed, ilyenkor sajnos Ő is harap, de ősztől kutyasuli
2013. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még régen nagy nehezen rátudtuk rakni a nyakörvet,de az nap már le is szedte magáról.
2013. aug. 6. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!