Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért játszik kisbírót a kutyám?

Miért játszik kisbírót a kutyám?

Figyelt kérdés

Már többször megfigyeltem, de tegnap is megtörtént.

Pnel kutya, sok kutyus van a környéken, van egy pár amivel jól kijön, velük egy időpontban szoktunk lent lenni, hogy játszanak a kutyák. Nem egyszer fordult már elő hogy fogócskázás vagy játék közben az egyik elkezdett morogni/ugatni. Ha az én kutyám játszik vele nincsen baj, de azt vettem észre, hogy ha ez a morgás két másik láthatóan játszó kutya között zajlik, akkor az enyém egyből közéjük rohan, megcsípi azt amelyik morog, így a játéknak vége, és közéjük áll, és nem engedi őket egymás közelébe (mindig azt figyeli aki morgot) ha elhívom eljön, a másik kettő tovább játszik, de ha elkezd az egyik morogni, akkor ugyanúgy oda szalad.


miért csinálja ezt?


2013. okt. 4. 12:10
1 2
 1/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Azért mert domináns, és úgy érzi, ő kell rendettegyen a többiek között.
2013. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt jó lenne tiltani. Nálunk is volt ilyen kutya, az én kutyám viszont kifejezetten morgósan játszik. Nem agresszív, csak morog meg ugat. És az a kutya mindig megtépte, holott sima játék volt. Lassan a kutyám nem mert reagálni a játékra felhívó mozdulatra sem, szóval kerüljük azt a kutyát.
2013. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A helyedben tisztáznám a kutyával, ki is a főnök. Ameddig te nem szólsz rá a két kutyára, addig neki semmi joga oda menni és dominálni velük. Te vagy az ő falkavezére így jobb, ha ott is marad. De ha nincsenek tisztázva az erőviszonyok, akkor ilyen dolgok történnek... Jobb lenne minél előbb, még mielőtt a lakáson belül is dominálni kezd feletted.
2013. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert falkavezérnek érzi magát és rendet tart.

A viselkedése normális,csakhogy neked kellene falkavezérnek lenned,így a kutya feléd helyezi magát a rangsorban.


Az enyém is domináns,de nem próbálja meg átvenni tőlem a vezérséget,így nem is akar ő rendet rakni.Az az én dolgom.

2013. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy azt hinné hogy felettem áll, mivel a többi nem az én kutyám, ő meg szót fogad ha visszahívom... meg akkor is igy reagálna ha vele megy a morgás, de olyankor nem foglalkozik vele.. de egy falkában nem csak falkavezér van és a többi mind ugyanolyan rangú, az tény, hogy a többi kutyát maga alatt tudja, mert ő a legidősebb.


máskor meg olyan volt, hogy ment el egy idegen mellettünk és az egyik kutya valamiért elkezdett rá ugatni, és a legfiatalabb is elkezdett ugatni, de az futni is akart az ember után, erre a kutyám oda ment és visszaterelte és nem hagyta a másik kutyának hogy "megtámadja" az idegent. de ő nem is foglalkozott az emberrel


szerintem kicsit bonyolultabbak a kutyák annál, hogy mindent rálehessen fogni a falkavezérségre, mégha az most nagyon divat is.. végülis már nem farkasok, hanem több ezer éve megszelídített állatokról van szó.. Az ELTE Etológia tanszékén évekig végzett kutatás is ezt bizonyítja

2013. okt. 4. 13:22
 6/12 Akiteki ***** válasza:
Milyen fajta kutyád van? Az én pásztorkutyám is mindig helyre akarja tenni a többieket. Van, hogy rájuk szól, de van hogy odajön hozzám bemószerolni a morgolódókat.
2013. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És a kutyád nyilván tudja,hogy a többi "nem a te kutyád"...Sőt,ő azzal sincs tisztába,hogy "ő a te kutyád".


Amikor létrejön egy ilyen kutyás-emberes társaság,akkor az számít jelen pillanatban egy falkának.

Új leosztásokkal,új rangsorral.


Az,hogy ő lenyomja a háborgó kutyákat,egyértelmű dominancia.

Az meg ha hívod visszamegy,jelenleg nem jelent semmit.Az egy tanult dolog.


Létezik tökéletesen "képzett" kutya,aki tud trükköket meg bohóckodik neked parancsra,de ez nem jelenti azt,hogy a gazda falkavezér.Tökéletes példa erre a szomszédunk,egy szapis labival.

Tud ülni,feküdni,marad,behívható,de ezeket mind megtanulta a pozitív megerősítés miatt,egyébként sz@rik a gazdi fejére :)

2013. okt. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a juhászkutyám csinálja ez, mondjuk tereli is a többi kutyát, és ilyenkor rászól a verekedőkre. Kétlem, hogy sok köze lenne a dominanciához, mert egy eléggé szubmisszív kutyáról van szó. Néha kifejezetten hasznos, egyébként nem árt, és csak ugat, nem kap oda.
2013. okt. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt a dominancia dolgot nyilván a saját esetünkbe mondom, ahol látom, hogy inkább a terelőösztöne miatt csinálja, míg egy sima esetben a rendezkedés szerintem is domináns viselkedés.

Kérdés, hogy kell-e tiltani.

2013. okt. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akiteki: kis keverék, ivartalanított leginkább kotorékeb féle. Sokszor észre vettem már, hogy a többi kutyát neveli, pl kölyök kutyáknál is. ezt a csipést nem ugy kell érteni hogy ténylegesen harap, hanem hogy a másik kutya szájához odavicsorírt ugymond... az érdekes a dologban pl az hogy amikor a másik kutya idegent ugatott és arra "szólt rá" utána egyből elkezdte a másik száját nyalogatni..


azért sok esetben jól jött már ez a dolog, mert van egy kutya, amelyik nagyon szeleburdi, összeszed minden dögöt és képtelenség olyankor visszahivni, avgy egyáltalán megfogni... és azt vettem észre hogy az első pár alkalomnál a kutyám rá ment, erre a másik kutya kiköpte a dögöt, de az én kutyám se vette fel, hanem ment tovább szaglászni mintha mi sem történt volna. ezt két három alkalommal eljátszották, és tegnap már a kutya hiába hozta a dögöt, elég volt egyszer rászólni és kiköpte. (hálistennek)


nekem inkább úgy tűnik ez a dolog, hogy ha nekem nem szabad akkor neked se szabad van benne...

2013. okt. 5. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!