Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől is lehet ez, hogyan...

Mitől is lehet ez, hogyan tudnám gyógyitani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6-7 éves kan pointeremnek ki van hullva a szőr a csípőcsontjánál, már elég régóta, a bőr is nagyon száraz azon a helyen. Arra gyanakodom, hogy valahol kivakarja, mert pl. szokott olyat is, hogy nyáron egyszerűen a füvön alszik, vagy a ház oldalához dörgölőzik, ami eléggé érdes. De akármitől is legyen, tudok mondani olyan krémeket vagy gyógymódokat, amik segitségével visszanőhet ott a szőre? Vagy szerintetek mitől van ez?



Ebbe a szőrhiány kategóriába tartozik a tacskóm is, akinek jelenleg a füle karimáján hiányzik a szőr. Van, amikor ezzel a területtel nincs gond, de van, amikor ismét kihullik az ottani szőre (vagy kivakarja, esetleg allergia?). Tudtok mondani valami gyógymódot, mert ez szerintem nem a véletlen műve! Mire gyanakodtok?


Köszi a válaszokat!



2013. okt. 6. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Orvoshoz nem vagy képes elvinni? Rohad le a szőre több helyen a kutyáidnak te meg képes vagy nézni?
2013. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Nem, nem vagyok képes nézni, éppen ezért tettem fel a kérdést, hátha tud valaki segiteni, de annyira birom, hogy olyanok osztják az észt, akik nem is a témához szólnak. Nem szoktam minden kis dologért (jelen esetben kivakarásért) dokik után szaladgálni, nem tudom te hogy vagy vele.

2013. okt. 6. 08:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Jobb ha elviszed őket orvoshoz,mert gomba,atka vagy akár allergia is állhat a szőrhiány mögött.Otthon azért sem tudod meggyógyítani őket,mert nem tudod mi okozza a szőrhullást.
2013. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Csak gondoltam valakinek már volt hasonló a kutyájával.
2013. okt. 6. 13:00
 5/9 sippara ***** válasza:
Na figyi,te rendkívül felelős állattartó: ha egy foltban kihullana a hajad, milyen otthoni gyógymódot próbálnál ki először?
2013. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt, demodex atkás volt a kutyám. El kell vinni dokihoz, mert fertőző, és az egész kutyáról kihullhat a szőr! Nem egy szép látvány. [link]
2013. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez atka. Az állatpatikában tudsz rá venni krémet vagy sprayt. De a biztos ha felhívod a dokit vagy megmutatod neki. Olcsó lesz.
2013. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen annak, aki tudott segiteni, aki meg nem....minek is magyarázzam ilyeneknek.
2013. okt. 6. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdést nincs értelme feltenni, annyiféle betegség vagy egyéb bármi mástól hiányozhat a szőr, hogy nem lehet rá értelmes választ adni, főleg hogy még képet se raktál fel.
2013. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!