Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges hogy ennyit alszik?

Egészséges hogy ennyit alszik?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy elég sokat alszik a kutyám. 1 éves Yorki kan kutyus. Velem szokott aludni este. Hétköznap felkelek fél 7-kor a suli miatt, olyankor 11-ig itthon van vele anya (akkor nem tudom mit csinál) miután anya elmegy dolgozni lefekszik a kis ágyába és gondolom alszik mert akkor unatkozik. Hazajövök akkor rögtön séta kb. fél-1 óra.Utána ha hazajöttünk én eszek és tanulok ő közben az ágyamon alszik.Csak ott alszik, ahol van valaki.Este TV-zünk és ott alszik mellettünk (néha játszunk, játékot dobálunk neki). Hétvégén délelőtt tanulok és közben az ágyon alszik. Ebédnél 2 percig próbál kunyizni, aztán elmegy aludni a napra.Délután ha filmet nézünk lefekszik valaki mellé aludni...folyton alszik. Nem kövér, de jó húsban van. Szerintetek egészséges ha ennyit alszik?

Értelmes válaszokat szeretnék! Előre is köszönöm!



2013. okt. 6. 11:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Míg a kérdést írtam addig ő végig itt alszik az ölemben :/
2013. okt. 6. 11:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát most mit csináljon, ha épp nincs semmi dolga? Nyilván alszik. Vidd többet sétálni, tanítsd, foglalkozz vele, akkor ébren lesz.
2013. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha téged bezárnálak egy üres szobába, ahol csak egy ágy van, akkor mit csinálnál? A kutyák amúgy is sokat alszanak. Ezt éber alvásnak nevezik.
2013. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nekem border colliem van. Egy energiabomba, mégis képes átaludni az egész napot ha én nem kötöm le, vagy nem talál magának valami elfoglaltságot.

Pedig én még azt hittem gond lesz belőle, hogy párommal kb 10-is szoktunk aludni ha nem megyünk sehova, de ő simán végigszunyálja ezt az időt is.

Ha unatkoznak ők nem nagyon tudnak más csinálni az alváson kívül. Örülj neki, hogy alszik és nem kezd el rombolni.

2013. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem staffim van, és ha éppen nem csinálunk semmit kb annyiból tudom, hogy él hogy néha elereszt egy galambot, és hangosan horkol. Pedig az amstaffok is arról híresek, hogy fáradhatatlanok. nincs vele semmi baj, csak éppen halálra unja magát nyomorult. Ne csak néha játssz vele, hanem minden nap és jópofa trükköket is taníthatsz neki, ami szerintem tök jó poén. Hatalmas sikerélmény mindkettőtöknek egy új trükk betanulása, én legalább is nagyon szoktam élvezni:)
2013. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Még csak annyit mondanék, hogy játszani hívom akkor piszkálom a játékkal, kicsit bosszantom :) utána eldobom. Egyszer kétszer visszahozza aztán otthagy a fenébe...neki az a játék ha van valami nála (pl zokni) és én körbe-körbe kergetem a lakásban.Mert hogy én üldözöm. De én nem fogok folyton utána rohangálni!Viszont, hogy trükkökre tanítsam ahhoz meg juti falat kell de ő csak akkor fogadja el ha éhes...gondolom akkor eszik mikor én suliban vagyok.
2013. okt. 7. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még olyan kutyát nem láttam akit ne lehetett volna kajával motiválni, esetleg rossz kajával próbáltad. Kutya előtt ugye nincs egész nap kaja?
2013. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

háááát...de :P

Anya sajnálná elvenni tőle.(egy picit én is)

Kizárt dolog hogy én rá tudjam venni arra anyát hogy vegyük el a kutya elől az ételt :/

2013. okt. 8. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!