Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes beagle kiskutyám...

7 hetes beagle kiskutyám megijed és abbahagyja ha kakilás közben felemelem és az újságpapírra rakom, hogy ott végezze dolgát. Mit csinálok rosszul? )

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam, hogy így kell. Nálunk mégis hatástalan, és utána oda piszkít ahova kedve van. (Pedig a lakást félóránként domestosozom. Tehát nem érezheti máshol...

2013. okt. 7. 17:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
67%

Maradj ott vele amíg nem kakil a papírra, közben mondogasd hogy kaki, kaka, hogy megtanulja miről is van szó. Mivel pont aközben kapod fel hogy odapiszkít megijed, de nyilván KELL neki, tehát az inger előbb-utóbb visszatér egyszer ki kell nyomnia magából amit elkezdett. Ha siker, akkor nagy dicséret, nasi.

Amúgy 7 hetesen mit keres nálad?

2013. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

A tenyésztőnek sürgős volt,így 6 hetesen már nálunk volt.

Tudom,hogy nyilván nem egy hét alatt fog rászokni,hogy hova végezze a dolgát amíg nem mehetek ki vele. Csak aggaszt,hogy fél tőlem.

2013. okt. 7. 17:48
 3/41 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem tenyésztő, a szaporító akart minél hamarabb szabadulni a kölyköktől.

A kiskutya evés közben nem fog pisilni. Nem tudom hol olvastál ilyen hülyeséget. Evés után iszik, játszik, alszik és mikor felébred, akkor fog üríteni.

A domestos lúgos, olyan szaga van mint a pisinek, nem zavarja. Valami virágillatú felmosót keress. Bár az sem fogja zavarni, mert pisilnie kell valahova.

2013. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%
A SZAPORÍTÓNAK volt sürgős,mivel tenyésztő semmilyen körülmények között sem ad oda 8 hetes kor előtt kutyát.Addigra szocializálódik(itt természetesen ez kimaradt).Ne csodálkozz azon sem,ha a kutyádnak egész életében viselkedési problémái lesznek és még imádkozz,hogy ne legyen olyan eü.problémája,ami miatt a gatyádat otthagyod az állatorvosnál.Így jár az,aki pár tízezerért akar "fajtatiszta"kutyát.Nem értem.Mielőtt mondjuk egy telefont vennél,utánaérdeklődsz,olvasgatsz róla és nem a kínai piacon veszel "eredeti"márkás okostelefont.Itt egy élőlényről van szó és nem méltattad még arra sem,hogy érdeklődtél volna.Millió helyen le van írva a neten,hogy szaporított kutyát nem veszünk és nem követünk el törvénysértést azzal,hogy 8 hetes kor előtt elhozod.Ha olyan sürgős volt annak a retkes szaporítónak,nem kellett volna tőle venned.
2013. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Először is, a témát három hónappal ezelőtt teljesen körbejártam. Tenyésztőtől vettem biztosíthatlak felőle,és nem pár tízezer forintból :) kutyás nő vagyok,volt már alaszkai malamutom is! Nem vagyok sík hülye a neveléséhez,csak ilyen jellegű problémám még nem volt és nem is olvastam róla SEHOL. :)
2013. okt. 7. 18:25
 6/41 Akiteki ***** válasza:
84%

Mert eddig nem hoztál el szaporítótól szocializálatlan, éretlen kölyköt. Attól, mert ő közölte magáról, hogy tenyésztő, még egy mocskos szaporító marad, aki annyit nem akar áldozni a kölykökre, hogy beoltassa.

Így most a kiskutyádnál csak az a korszak marad ki, hogy megtanuljon az anyjától meg a testvérétől "kutyául" viselkedni. Ez jó sok problémához fog vezetni.

2013. okt. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Az első oltást 6 hetes korukban meg kell kapniuk a kutyáknak. Nem történt ez másképp helyzetünkben sem. Mindkét szülő törzskönyvezett versenykutya. Egy egyszerű kérdést tettem fel,nem kell olyanokba beleokoskodni amihez úgy látszik nektek nincs semmi eszetek (: Köszönöm a hasznos kommenteket.
2013. okt. 7. 18:34
 8/41 A kérdező kommentje:

Jaj és ne beszéljünk már 'korszak kimaradásról' vagy neked másfél hét már egy korszak? másfél héttel hoztuk el a normálistól,úgy hogy már az első oltást ott megkapta. Nem kell kioktatni,mert itt most ezt nem fog bejönni,hogy unalmas óráitokban oltogassatok nagyon okosan:)

Rossz lóra tettetek,ha most megakarjátok nekem magyarázni a lehetetlent:)

LÁTTAM A TÖRZSKÖNYVET A VERSENYEKEN ELÉRT DÍJAKAT,láttam a két szülőt játszottam velük rendszeren látogattam a kicsit is.

úgyhogy értelmes válaszokat vártam volna,de úgylátszik itt tényleg csak ilyen debil emberek játszák az Istent :)

2013. okt. 7. 18:48
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy kiskutyánál másfél hét egy korszak. Itt nem hónapokról meg évekről beszélünk, hanem NAPOKRÓL amik eltelnek a fejlődési szakaszaik között. Kinyílik a szemük, elkezdenek harapdálni, virgonckodni, SZOCIALIZÁLÓDNI!!! Egymás közt a falkában amibe beleszületett, az anyjával és a testvéreivel, nem pedig veled.
2013. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Akiteki ***** válasza:
86%
Segggfej vagy édesem, de ez nem a mi hibánk! Csak tanácsot adhatunk, észt nem.
2013. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!