Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes beagle kiskutyám...

7 hetes beagle kiskutyám megijed és abbahagyja ha kakilás közben felemelem és az újságpapírra rakom, hogy ott végezze dolgát. Mit csinálok rosszul? )

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam, hogy így kell. Nálunk mégis hatástalan, és utána oda piszkít ahova kedve van. (Pedig a lakást félóránként domestosozom. Tehát nem érezheti máshol...

2013. okt. 7. 17:27
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Az alaszkai malamutomat 7 hetesen hoztuk el. Rettentő okos,életvidám kutya volt. Gyönyörű 13 évet élt. Megrontottuk őt is ugye?:)
2013. okt. 7. 19:02
 12/41 A kérdező kommentje:
Jaj értem szóval s..fej az aki utána néz a dolgoknak és nem hagyja,hogy jöttmentek okoskodjanak miközben semmit se tudnak a helyzetröl :D Kultúra az itt is meg van :D
2013. okt. 7. 19:10
 13/41 anonim ***** válasza:
91%

Attól, mert egyszer bevált, még nem az a követendő példa szerintem. Tényleg egy fontos időszakot hagysz igy ki a kiskutya életéből, nem véletlen találták ezt ki. Itt senki nem bántani akar, hanem rávezetni a dologra, hogy ez nem helyes, és igazán beláthatnád, hogy nem az, hogy legközelebb jobban tudj dönteni.

A másik, hogy egy tenyésztő nem a dijaktól, meg a törzskönyvtől lesz igazán jó, mert avval felőlem törölgetheti is a seggét, ha amúgy a kutyákkal nem úgy bánik, ahogy az elvárható lenne és mondjuk minél előbb elakarja passzolni. Legalább is az én szememben ez igy van. Persze fontos a törzskönyv, mert evvel követhetőek a felmenők és sok adatot ad, és persze az adott fajtára a kiállitás is meg a versenyek is, de nem csak ez a szempont és ez nem elegendő ahhoz, hogy valaki jó legyen.

2013. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Engem nem a segítő kommentek zavarnak egy szóval nem írtam.Az zavar,hogy nem a kérdésemre válaszolnak hanem elekezdenek vájkálni olyan dologban amihez semmi közük és semmi fogalmuk sincs róla.Tisztában vagyok mindennel,most pont nem egy segghülye kérdezőt fogtatok ki.

De a halálunalmas életetekben biztos ez hoz kielégülést,hogy hazaérve nethuszárkodjatok. na befejeztem.

2013. okt. 7. 19:23
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne szoktasd újságpapírra, ha rászoktatod dicsérettel, ő nem azzal fogja összekötni, h újságpapírra kell pisilni/kakilni, hanem azzal, h bent a lakásban lehet pisilni/kakilni.

Csak összezavarodna később, h eddig lehetett, most nem. Ha sikerülne jól begyúrnod a kutyába, abból csak bajok lennének, nem egy kérdés volt már itt is, pelenkára szoktatott kutya esetében, h nem lesz szobatiszta a kutya, mert sétán sem végzi el a dolgát, viszont amikor hazaérnek, egyből pisil/kakil.

Amíg nem tudod levinni, szó nélkül takarítsd össze. Ha már lemehettek és lent elvégzi, mehet majd a dicséret.

2. oltásnál én megkérdezném a dokit, h van-e parvo v bármi más járvány a környéken. Ha nincs, már vinném is le.


A szocializációját korán kezdd el, tényleg fontos korszak maradt ki neki.

2013. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%
A kérdező több évtizedes tenyésztői tapasztalattal rendelező embereket dilinyóz le XD Jofej a kis szaporitvanyával törvényt sértve van arca.
2013. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
95%

Ha rajtam múlna, akkor vizsgához kötném a kutya vásárlást.


"megijed és abbahagyja ha kakilás közben felemelem"

Te tényleg ennyire zizi vagy? Ha téged emelgetnének szarás közben, te nem hagynád abba?! És még azt állítod, hogy nem vagy sík hülye a neveléshez. Nem újságpapírra kell szoktatni azt a szerencsétlen kutyát, hanem a fűre. Vásároltál volna tenyésztőtől, aki csak 8-10 hetesen, legalább két oltás után adja oda, és akkor már kivihetnéd az udvarra vagy a ház elé a fűre, hogy megtanulja a szobatisztaságot! Ja, láttad a szülők törzskönyvét! Lefogadom, hogy kínai receptet is nyomhattak volna az orrod alá, mert gőzöd sincs hogy néz ki egy származási lap. El kell, hogy keserítselek, mivel a te kutyád nem törzskönyves, ezért jó sokat fizettél egy beagle jellegű keverékért, miközben tucatszám várnak gazdira a mentett beagle kutyusok.

2013. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
69%

Tenyésztő eleve úgy ad ki a kezéből kiskutyát,hogy már tanulgatja a szobatisztaság alapjait,pl.újságpapírra piszkít.

A törzskönyv olyan dolog,amit a MEOE bárkinek kiad,aki kifizeti az árát.Volt ismerősöm,aki talált egy fajtatiszta kutyát és egy halott kutya törzskönyvével hordta kiállítani és a kölyköket is úgy törzskönyveztette,hogy a halott kutya nevére.Az igazi anyának meg semmilyen papírja nem volt.Nem egyszer más kant jelentett be apaként,mint amelyik valójában volt.Nincs alomellenőrzés,nincs semmi.Nagyon sok törzskönyvezett kutya gazdája meglepődne,ha DNS vizsgálatot csinálnának a kutyájánál.

Láttam olyan "törzskönyvet"egy mopsznál,amit valami Buksi Kutyabarát Egyesület adott ki :)

Meg köztudott,hogy kutyások szépen adják-veszik a törzskönyveket,ingyenes hirdetési oldalon is láttam már 10 ezerért hirdetett eladó törzskönyvet.

2013. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
94%

Óóó látom egy igazi szakértővel van dolgunk, aki már akkor kutyákat képzett, amikor Cesar Millan még legózott. Most éppen ugyan megakadt probléma miatt amivel még nem találkozott... Igazából természetesen tudja a megoldást, csak tesztel minket, hogy mi tudjuk-e!

Amúgy ha nem vagyok indiszkrét, elárulnád hogy honnan gyűjtötted ezt a sok bölcsességet ami beléd szorult? Mert nyilván téged nem lehet átverni holmi jogszabályokkal, de a hatályos törvénykezés szerint nálad sem lehetne az a kis keverék.

2013. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Akiteki ***** válasza:
91%

Tegnap azt hittem, hogy csak hétfőn adtak szabadnapot a diliházban. De látom, hogy más napokon is van szabadfoglalkozás, amikor internethez jutnak.

A legjobb, hogy köztudott, hogy adják-veszik a törzskönyveket. Aztán hol köztudott, szerencsétlenkém? A szaporítós baráti körödben? Mert ott előfordulhat.

2013. okt. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!