Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FINOM tápot keresek, hol találom?

FINOM tápot keresek, hol találom?

Figyelt kérdés

A LEGFINOMABB tápot keresem, halál komolyan ez a fő szempontom. Minimum középkategóriásat szeretnék, kicsi szeműt és ne betonkeményet, mert 3 és fél kiló a kutya.

Szóval, ami az embereknek az igazi csirkéből készült rántotthús, az a kutyáknak a .......... ?


2013. okt. 9. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

A gumicukor is finom, mégsem azzal tömi az ember a kutyáját.


Ha minőség, egészséges tápot keresel, akkor: Brit, Taste of the wild, Acana, Orijen, Bosch, Josera

2013. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha finomságra utazol,attól a kutyád könnyen kipurcan 3 évesen.


Jó minőségű tápot kell hogy kapjon,de ha 1x is ott hagyja,te azt fogod gondolni,hogy azért mert nem finom.Pedig ez csak sima válogatás és semmi köze az ízérzékeléshez.


Én az Orijen-re mondanám,hogy az egyik legjobb minőség,mivel rengeteg húst tartalmaz,és nincs benne gabona.


De persze főzhetsz neki külön is,illetve léteznek nyers etetéses praktikák is,de ha nem pontosan állítod össze a dolgokat,akkor a kutya hiánybetegséggel fog küzdeni.

2013. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Finom tápot keresel? Menj be a Tescoba és vedd meg azt, amiben a legtöbb ízfokozó van. Garantáltan finom lesz, igaz, totál egészségtelen és mű. Na de nem baj, úgyse te eszed... ugyebár.. :/
2013. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért akarok minimum középkategóriásat, hogy tudjam, a minőséggel nincs gond (ugye, gumicukros válaszoló?...) De ilyen tápból van egy csomó! És bocs, ha nem reklám, divat vagy presztízs szerint akarom etetni a kutyát, hanem a jó tápok közül a legfinomabbal.


Második: a főzésen én is gondolkoztam, de mivel nem értek hozzá, nem tudom miből mennyi kell, meg hát rengeteg pénz a színhús, inkább nem kockáztatok.

2013. okt. 9. 21:32
 5/17 anonim ***** válasza:

Épp ez az hogy nem az agyonreklámozott tápokat kéne venni (pedigree, chappi, morzsi és barátai) mert ezeknek a tartalma SZEMÉT. Csak tele van nyomva ízfokozóval, mert egyébként a kutyának eszébe sem jutna megenni. Sokszor annyira jól sikerül ez az ízfokozás, hogy a kutya a saját ürülékét is megeszi.


A jó tápok fel lettek sorolva. De ott van még a BARF módszer is, az még egészségesebb, csak akkor etetéskor nagyon ki kell számolni hogy a kutya miből mennyit kapjon. De vannak leírások, facebook csoportok, ahol vannak receptek, lehet kérdezni.


első voltam

2013. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A száraztáp nem finom. Kóstold meg, komolyan, én kóstoltam. Alapból attól lesz a száraztápoknak valami íze, hogy a gyártási folyamat végén bepermetezik ízfokozóval. Amire nem szórnak ilyet, annak nem olyan intenzív az íze. De! Ha finomat akarsz, tehetsz te valami saját készítésű ízfokozót a száraztápra... Kis tejföl, sajt, húsleveszöldség, pár húsdarab megízesíti a tápot. Esetleg egy kanál kutyakonzerv.
2013. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tök jó a szövegértelmezésetek.

Épp hogy nem a reklám meg a sznobizmus érdekel, kiváncsi voltam hogy más is keresett-e így kutyakaját, vagy vizsgáltak-e már ez alapján kutyakaját. Természetesen nem az ízfokozótól finom tápra gondolok, amikor ilyet keresek, de akkor ezekszerint mindegyik egyforma.

Akkor viszont - ha TÉNYLEG nincs még ilyen kitalálva (pedig mekkora kereslet lenne rá nem? csomó kutya kicsit finnyás...) hogy extrafinom extraegészséges, de adalék mentes táp - megkenem májassal, azt csak szereti.

2013. okt. 9. 22:45
 8/17 anonim ***** válasza:
Van egy táp, nem jut eszembe a neve, de ha mondod a boltban szerintem tudni fogják, esetleg holnap megnézem én nálunk. Nem a legjobb minőség, de erős középkategória egyszer-kétszer kapta a nagyon finnyás kutyám (Acanát csak nagy nehezen kiéheztetve eszi meg, mert hát 1800 Forintos táp csak rossz lehet) és az a különlegessége, hogy grillezett hús íze/szaga van, kicsit mintha füstölt is lenne. A neve is XY grillhús ízű táp. Valószínűleg emiatt a nagyon erős szag miatt ízlik a kutyának különösen, ezért könnyen megeszi de nem hiszem, hogy túlságosan tápláló lenne. Egyébként meg ők nem annyira ízre, inkább szagra mennek. Nem véletlen van a Pedigree-nek is nagyon jellegzetes erős szaga, ettől még egészséges és kielégítő nem lesz a kutyának de megeszi.
2013. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A friskiesnek volt grilhúsos kajája, az meg nem túl jó. Szerintem ilyen szempont alapján nem gyártanak tápot:-)

Kérdező etesd BARF vagy PREY szerint a kutyust, a sajátjaimat elnézve nekik nagyon ízlik. Nem kerűl olyan sokba, bár az első körben beszerzett kiegészítők kicsit megdobják az árakat. Na meg igényel némi utänna járást. Nekem 3 kutyäm van, öszsúlyba 80 kg a kaja egy hónapban max15 ezer, úgy hogy nem kapnak csirkét mert egy allergiás. A lányos 8 kg-os kutyusának most csináltunk meg egy havi kaját 2000 ft volt, pedig még bárány máj is kerűlt bele:-)

2013. okt. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan a hús árán problémázol egy 3,5 kg-os kutyánál? Nekem két kutyám van, akik egyenként húszszor akkorák mint a tied, kellene nekik havonta 100 kg nyers hús és az már logisztikailag is komoly kihívást jelentene számomra. De te azt a töpörtyűt nyugodtan etetheted nyers hússal, annál finomabb és jobb minőségű táp nincs is és az esetedben még olcsó is.
2013. okt. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!