Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez baj? Megtanulja...

Szerintetek ez baj? Megtanulja, vagy összezavarja?

Figyelt kérdés

A kiskutyánk csak előszobába jöhet be, ott alszik, és napközben általában ott van, vagy az udvarunkon. Mikor anya nincs itthon én néha be szoktam engedni az én szobámba,és ott játszom vele, mivel anya nem engedné. És néha már sír, hogy engedjük oda be, de nem lehet, ha itthon van anya.

És az lenne a kérdésem, hogy ezt valahogy megtanulja majd hiszti nélkül, hogy csak olyankor jöhet oda velem, vagy ha így néha-néha beengedem mindig hisztizni fog miatta?


2013. okt. 10. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha néha-néha beengeded, de máskor meg nem, akkor nem fogja tudni összerakni, hogy egyszer miért mehet be és miért nem. Ugyanakkor ha a falkavezérség oldaláról nézzük a dolgot, akkor a kutya képes azt megtanulni, hogy bizonyos helyekre (pl. az ágyra), csak akkor mehet fel, amikor felhívják, azaz, amikor a vezető engedélyt ad neki rá. Viszont ebben az esetben, ha te behívod a szobádba és valamiért kiszaladsz onnan egy percre, de a kutya akkor is bent marad, akkor már a sajátjának tekinti azt a helyet, ezért sír, hogy be akar menni.
2013. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a fürdőszobával. Felügyelet nélkül nem mehet be, és még a küszöböt sem lépi át ha nem engedem meg.

Kb 1 hónap volt, de megtanulta.

4 hónapos egyébként és még nem behívható, de azt még a tekintetemből is tudja, hogy mikor jöhet be a fürdőszobába és mikor nem.

2013. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor lehet ezt is megtanulja majd. Vagyis remélem. Anya nem érti, miért kérezkedik be folyton és sír.
2013. okt. 10. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!