Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új névre lehet szoktatni egy...

Új névre lehet szoktatni egy felnőtt kutyát? Örökbefogadás után? Ha igen mennyi idő míg megtanulja, és elég ha csak mondogatom neki?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze:) Szerinted a kóbor kutyákat úgy fogják be, hogy van névjegykártyájuk? :)

Ugyanúgy megtanulja a nevét, mint bármi más új dolgot.

2012. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez vicces!Persze! :-)

De úgy értem: délelőtt még úgy hívják délután meg már másképp.

Mennyi idő még megtanulja,hogy mire figyeljen?

2012. febr. 27. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem két hét bőven elég, főleg ha jutalmazzák, sokat szólítják a nevén.
2012. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is néhány hét alatt megszokja. A kutyában nem tudatosul, hogy az neki a neve.

Ha az ül parancsot azzal a vezényszóval tanítanád, hogy "atomtámadás" ő akkor is leül előbb utóbb. Ugyanúgy ahogy a nevénél is tudja, hogy akkor oda kell menni, akkor róla van szó. Ugyanúgy megtanul hallgatni az új névre, mint bármi másra.

2012. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. febr. 27. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb módszer: a kutyust most jelenleg Blökinek hívják, de te Buksinak neveznéd. Eleinte egyszerre mondod Blöki Buksi, majd egy idő után elhagyod a régi nevet, és hallgatni fog az újra is.
2012. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!