Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szereti, ha megszago...

Miért nem szereti, ha megszagolom?

Figyelt kérdés
Arra jöttem rá, hogy ha szipogva megszaglászom a kutyámat, akár az orrát, akár a lábát, akár a... farkát :), éktelen haragra gerjed, morog, és sértődötten otthagy. Mi lehet ennek az etológiai magyarázata?
2013. okt. 11. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a magyarázata,hogy nem te vagy a kutyád főnöke,ergo,ha éppen nincs kedve ahhoz,hogy kutya módjára szaglászd,ezt ki is mutatja.Az sem segít,hogy ilyenkor minimum egy szintre kerülsz a kutyáddal,ami szîntén csökkenti a tekintélyed.
2013. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, ez egy dolog, hogy nem vagyok az az "idelábhozmitmondtamneked???" gazdi, de nem ez a kérdés, hanem hogy mi kifogása lehet az ellen, ha megszaglászom? Értem én, hogy nem tetszik neki, ezt elég egyértelműen kimutatta, de MIÉRT nem tetszik neki?
2013. okt. 11. 14:59
 3/10 sippara ***** válasza:
83%
Az a kifogása, hogy te, az alattvalója, a csicskása (vagy nevezd, ahogy akarod) az ő külön kérése, vagy engedélye nélkül belemászol a személyes terébe.
2013. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az csapat alfáját, vezérét nem lehet cseszgtetni. Ha nem értesz a szóból alaposabban is a tutodra fogja hozni hol a helyed.
2013. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy sippara mondja. Valahogy úgy képzeld el, mintha téged tapogatnának. :D Persze, a dolog hátterében tekintélyhiányból fakadó problémák állnak.
2013. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen zavarja,ha a simogatás zavarná,u.ezt csinálná.Számára ez egy zavaró inger.A szimatolás állatok kôzött az ismerkedést célozza,ugyanakkor egyfajta behódolva közeledni akaró viselkedés is lehet,amit a te kutyád elutasított,mert köszönte,nem kért belőled.
2013. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Nem tekint rád falkavezérnek!
2013. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oszt micsináljak vele, hogy annak tekintsen?
2013. okt. 11. 19:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Kéne már egy FAQ ide mert oké hogy ez a GYIK, de az ilyen alap GYIK-ek már fárasztóak :D


Had ne írjam le, írd be itt a kereső és millió + 1 kérdést fog kidobni.

2013. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy a kutya szeret téged, egyszerűen csak fenyegetőnek érzi, hogy az arcoddal így betolakodsz a személyes terébe. Én se szeretem, ha valaki túl közel hajol hozzám, még ha a legjobb barátom is az. Vezesd rá, hogy ezt nem kell fenyegetésnek vennie. Az én kutyusom pl attól őrül meg, ha ráfújok, de ő jó értelemben, elkezd csóválni, meg ugrabugrálni, teljesen felpörög.

Nézd meg ezt a videót, ez a kutya aggresszíven reagál arra, ha az arcába fújnak, de pár nap tréning után az aggresszió teljesen eltűnik, még ha teljes erőből az arcába fújnak is. A kulcs az, hogy fokozatosan, kis lépésekben kell hozzászoktatni az ingerhez, és azt egy kellemes élménnyel társítani. Szerintem teljesen jól alkalmazható a te problémádra is. https://www.youtube.com/watch?v=sI13v9JgJu0

2014. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!