Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerettem volna pároztatni a...

Szerettem volna pároztatni a szuka kutyám egy kannal baj ez? (Törzskönyvesek)

Figyelt kérdés
Szóval az én szukám apai oldaláról a dédszülő azonos a kan kutya apai ágáról a dédszülővel. Sehol máshol nem azonosak. Baj inkább ne pároztassam? Nagyon ritka fajta és nem találok olyan kant ami egyáltalán nem lenne azonos szülőkben.

2013. okt. 12. 10:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
off milyen fajta?
2013. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Saluki
2013. okt. 12. 11:10
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
A tenyészcélt tényleg kifejtenéd?
2013. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%
Ha teljesen biztos vagy abban, hogy kiskutyákat vállalnál és mindent megfelelő gazdához tudnád adni akkor pároztasd. Az nem baj hogy ilyen távoli rokonok, mert az vonaltenyészet ami jó is. A közös rokonra fognak hasonlítani a kölyköt.
2013. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Aha értem, az jó a közös rokon nagyon gyönyörű kutya volt, tökéletes állásal. Igen szeretnék kiskutyákat vállalni.
2013. okt. 12. 12:37
 16/21 anonim ***** válasza:
54%
beszélgess tenyésztőkkel, kérd ki a véleményüket, az is nagyon hasznos! :) (utolsó)
2013. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
97%

Ha nincs tenyészcélod,akkor egy mezei szaporító vagy,aki kölyköket akar a világra hozni,mert "nekem kell" alapon.


Főleg,egy ritka fajtánál...nagyon erősen figyelembe kellene venni,hogy a fajtát nemesíteni kellene,nem pedig hasra ütésszerűen kiskutyákat csinálni,mert azt a bolond is tud.

Meg is van az eredménye...(Menhelyek,beteg kutyák)

2013. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy a vonaltenyésztésről itt kérdezel, a GYIK-en. és nem genetika tankönyvből tanultad, vagy éppen egy-két nagyon rutinos, képzett tenyésztőtől. ez alapján sajnos nem az látszik, hogy lenne konkrét tenyészcélod, egyszerűen csak próbálsz megfelelni a kulturális nyomásnak (szűrések, eredmények, ne legyenek rokonok), de ez még mindig kevés, ha nincs koncepció. tanulj még sokat, beszélgess olyanokkal, akik régóta kutyáznak és értenek hozzá, de még jobb, ha képzed magad genetikából. meg szaporodásbiológiából.
2013. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes minden kérdésre tudsz válaszolni, de arra h mi a tenyésztési célod, arra nem... Mit vársz a kölyköktől? Mit szeretnél viszontlátni bennük? Tudod-e h ezt hogyan tudod elérni? Ismered-e a szukád gyengeségeit? Tudod-e h milyen kannal kompenzálható? Tudod-e h mi a vonaltenyésztés? Bár mindegy mert amit csinálnál az hál istennek nem az... Van-e kennelneved, vagy tudod-e milyen tk-i név alatt fognak futni a kutyák? Van-e 8-10 tuti gazdijelölted? (mert abból 5-6 a születés előtt úgyis visszamondja)

Nem ártana előbb ezeknek a kérdéseknek a nagy részét megválaszolni mielőtt kiskutyákat hozol a világra. Ezen kérdések megválaszolásához nem kell aranykoszorús mestertenyésztőnek lenned, csupán jólinformáltnak a témában.

2013. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:
Sajnos a saluki már egyáltalán nem ritka fajta. Nagy hirtelen egy csomóan nekiálltak almokat gyártani. Már a fajtamentőknél is lehet találni.
2013. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!