Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elkapom a grabancát az...

Ha elkapom a grabancát az tényleg nagyon fáj a kutyámnak? Nem hiszem el, szerintem csak hisztériázik.

Figyelt kérdés

1 éves a kutyám, kamaszodik. Nagytestű, a kicsiket meg nem igazán bírja. Úgy vagyok vele, hogy nem fogom kerülgetni azért a szobacirkálókat (lakótelep mellett sétálunk el a parkig, yorki, westie, és pincsi rengetegben) mert őfőméltósága minden 5 kiló alatti kutyát játékból szétkapna. Egyébként a vele egy súlyú/nagyobb kutyákat imádja.

Tehát, mostanában azt csinálom, hogy ha jön egy kiskutya mondom a parancsszót "Tovább!" ez be is szokott jönni, ha a kiskutya nem áll neki csaholni meg vicsorogni. Ha ez megtörténik jön hogy "Hagyd!" ez már nem mindig működik, néha látom hogy támadni fog. Ilyenkor elkapom a grabancát (ahogy támadni akar AZONNAL) és hangosan, erőteljesen, de nyugodt hangon azt mondom "Hagyd!". Már nagyon sokan leszóltak miatta, ugyanis abban a pillanatban ahogy a grabancához kapok elkezd hisztizni. Erre meg a legtöbb ember úgy reagál, hogy szerencsétlen kutya, meg úristen mit művelek vele, olyat is kaptam már hogy állatkínzó vagyok. Szerintem csak hiszti, ráadásul ezek nem hozzáértő emberek, teszek a véleményükre de azért érdekel ti mit gondoltok erről. Tényleg ilyen iszonyatos bűnt követek el? Jártunk oviba/suliba, engedelmességi alapvizsgát is szeretnék vele tenni a későbbiekben, de ez egy saját módszer, én fejlesztettem ki az ő egyéni gyengeségei és reakciói alapján. Jól csinálom? Ne törődjek a sok beszólogatóval ugye?


2013. okt. 12. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is van ilyen, hogy hiszti. Nálunk pl én vagyok a falkavezért és bármit csinálhatok a kutyával, meg se nyikkan, de rajtam kívül ha valaki más csinál neki bármilyen negatív mozdulatot ami tuti, hogy nem fáj neki, mert én néha durvább is szoktam lenni, akkor egyből kezdi a hisztit. Hatalmas színész egyébként, de már rájött arra, hogy bármennyire is imádom, én már nem dőlök be neki.

Másoknak még mindig lógatja az egyik lábát és sajnáltatja magát ha finoman ráléptek, nekem meg fél másodperc múlva már futkorászik tovább.

2013. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Egy nagytestű kutyának ez nem fájhat.Még egy kistestűnek se.Szimpla hiszti.


Én a lábammal szoktam megbökni a kutyám hátsó lába tövét,nálunk sokan azt hiszik,hogy én "rugdosom" a kutyát.Hát ez van :D Pedig nyilván nem rúgásról van szó...Plusz a kutya meg sem nyikkan,és láthatóan engedelmes.

2013. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Biztos hogy nem fáj neki. Én amolyan bizalmi gyakorlatként szoktam olyat csinálni, hogy felemelem a grabancánál fogva és tűrnie kell, utána megdicsérem és megy is tovább, nem igen rázza meg. Játék közben sokkal durvábbakat csinál, és meg sok kottyan neki.
2013. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Biztos, hogy hiszti. Szerintem teljesen jól csinálod, amit csinálsz, és sajnálom, hogy kevés ilyen gazdi van.


Egyébként az enyém is hisztis volt. Amikor rosszat csinált, én meg csak tártam szét a karjaimat, hogy most mit csináljak veled, úgy hunyorgott, meg lapult, mintha verném. Ha a hó belement a mancsába, vagy csak simán pocsolyába lépett, lesántult, és húzta a lábát. Tehát nagy színészek...

2013. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Néhány alapvető hibát látok ebben a módszerben, mondjuk inkább, hogy nem kifejlesztett, hanem fejlődésben lévő módszer.


1.

Ha 1-szer nem használ a hang, ne használd többet, fölösleges.

2. Alapvetően ezt látom a legrosszabbnak, ez egy kimondottan kártékony irány. Lehet hogy pillanatnyilag könnyebb, de hosszú távon nem egészséges.

A probléma elkerüléséről beszélek.

Nem kéne "hagynia" a kiskutyát.

Ha meglátsz egy kiskutyát, fordulj meg a kutyáddal, ültesd le a kicsinek háttal, (kontrolláld a fejét, ne nézelődjön hátra!) beszélhetsz a kicsi gazdájával is, hogy hagy szaglássza meg a tiédet a kicsi.

Közben vond magadra a figyelmét, legyet teljesen laza a póráz!!! és ha ráutaló magatartást csinál, akkor ránts a pórázon.

A cél ne az elkerülés, és a helyzetből való minél hamarabbi kimenekülés legyen, hanem az ismerkedés, és szembenézni a problémával.


Ha első szándékból letett a támadásról, sétálhatsz úgy is, hogy valami kistestű után, vagy mellett.

Később a szemben való elhaladás is könnyebb lesz.


3.

Későn reagálsz, és gyengén.

Vagy hamarabb kéne, mikor elkezd a másikra fókuszálni, magasabban tartja a farkát, előre mered a füle, borzolja a szőrét, stb.

Vagy ha nem sikerül még itt "elkapni" akkor erőteljesebbnek kell lenned. Ijeszd meg. Bökd meg erőteljesen a horpaszánál, ahol a lovakat sarkantyúzzák, vagy a bordáinál, ott, ahol az ember is összehúzódik olyankor.


Ezek után, ha megijedt, és komolyan vesz, és rád figyel, a kicsi pedig ugat, balhézik, ültesd le magaddal szemben, a kicsinek háttal, ahogy írtam. És közben ne veszítsd el a nyugalmadat.

Csak a te nyugalmad ragadhat át a kutyádra, róla pedig a kicsire, róla pedig a kicsi gazdájára. Te tudsz a forrás lenni.


4.(Ez nem hiba, csak vélemény)

Sajnos ez nagyon jellemző, hogy minél kisebb egy kutya, annál neveletlenebb.

Nem könnyű egy nagytestűt úgy fegyelmezni, hogy állandóan neveletlen mitugrászok provokálják, szóval ha a kicsi túl agresszív, és esélytelennek látod az ismerkedést, akkor tényleg jobb otthagyni azt a helyzetet.

2013. okt. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mintha a kutyámról olvasnék, ugyanezt csinálta ő is. :)

Két amstaffot tartok, lakótelepen lakunk, tehát itt is dübörög a törpekutya-dömping.Minden második kutya egy idegbeteg "miniyorki".

A kutyád egyszerűen hisztériázik, cirkuszol, azért, mert nem mehet oda a másikhoz, és nem azért, mert olyan rettenetesen fáj neki. :)

Ne törődj a beszólásokkal, hagyjon hidegen a dolog.Ne érdekeljen a többi ember/kutya, a tiéddel foglalkozz, hiszen ő a fontos.

Az én kutyáim sem szeretik a kisebbeket, de a világért sem bántanák őket.Ha nekünkjön egy ilyen nyomorult, rántok egyet a fojtón, szisszentek, vagy végső esetben morgok.Ez már hat rájuk.Amíg kisebbek voltak, én is a grabancukat ragadtam meg, és megcsavartam a bőrt.

Mivel sosem engedik közel hozzánk a törpekutyákat (a gazdáik szerint én vérmes harcikutyákat tartok, akiket el kéne altatni, vagy agyonlőni), sok esélyem nincs az ismerkedésre.Amelyik kisebb kutyát ismerik, azt imádják, amelyiket nem, azt megnézik maguknak, és kész.Leszoktak a húzásról, ugrálásról, ámbár sosem akarták támadni a többi kutyát, akkor sem, ha a kistestű akart harapni.

Nekem nem ezért szóltak be, hogy "állatkínzó" vagyok, hanem azért, hogy "Ilyen fajtát illegális tartani, fel fogom jelenteni, belerúgok ha közelebbjön", ilyesmi. :)

2013. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ilyen letiltásoknál, kizökkentéseknél hasznos lehet egy vékony fojtó szorosan a kutya fülei mögé rakva. Egy apró, határozott rántás "nem"-mel kombinálva eredményes, ha a kutya egyébként szót fogad.

Én szoktam alkalmazni a seggen billentést is néha: ha kutya esetleg rászólásra nem veszi le a szemét másik kutyáról, akkor tiltom, hogy "nem", és jobb lábbal megbillentem a combjánál, oldalánál, ahol éppen sikerül. Ettől általában rám néz, ekkor mehet a dicséret, esetleg jutalom.

Az is valóban sokat segít, ha akár kézzel fizikálisan ülteted-fekteted, és a kis kutyát odarakjátok a kutyád fenekéhez szaglászni. Közben a kutyád nem nézhet hátra. Másik verzió, ha a kis kutyát rakjátok a tied elé szigorúan úgy, hogy a kis kutya feneke legyen a kutyád feje felé, tehát ne nézzenek farkasszemet.

Lényeg a hideg-meleg technika. Azonnal tilts és korrigálj, majd a nemkívánatos tett megszakításakor, jó pillanatban azonnal dicsérj és jutalmazz!

2013. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!