Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám tisztán tartani...

Hogyan tudnám tisztán tartani a házat kinti-benti kutyáknál? A többi lent.

Figyelt kérdés
A kutyáink ki-be mászkálnak napjába min. "50-szer" ,mert résnyire nyitva van az ajtó nekik,de amire néha észbe kapok,hogy már megint bejöttek,arra már tiszta sáros lábnyom a ház,főleg most ősszel. Becsukni nem tudom,mert lenyomja a kilincset,ha meg kizárom 2 perc múlva ott ugat,h be akar jönni. Van valakinek jó ötlete,hogy mit csinálhatnék,hogy ne kelljen naponta min. 6-szor felmosni,és lemosdatni a kutyus lábát?

2013. okt. 13. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy csak a konyhába jöhetnek be, így csak azt kell a szokásosnál gyakrabban takarítani.
2013. okt. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer úgy döntöttél, hogy nem akarod beengedni a kutyát, akkor ne hagyjad magadat lebeszélni róla. Had ugasson a kutya, majd abbahagyja ha nem reagálsz. Valahol határt kell szabnod, hogy mikor és meddig jöhetnek be.

Ez esetben te is hibás vagy, mert rászoktattad őket.

2013. okt. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is bejárnak a kutyáim, de majd beengedem őket akkor, amikor én akarom. Ezt ne hagyd, mert teljesen szemtelenek. Zárd rá kulcsra az ajtót, és ha ugat is, majd elhallgat.,
2013. okt. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én se engedem be a kutyám ha azt látom, hogy sáros a lába. Ilyenkor várok egy kicsit, hogy tényleg be akar-e jönni. Ha nem, 2 perc múlva úgyis elmegy, ha pedig igen akkor vizes ronggyal megtörlöm a lábát és egy jó darabig nem mehet ki újra. Egyszerűbb néha megtörölni a kutya lábát, mint naponta 6x felmosni.
2013. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell engedni, hogy ennyiszer ki-be mászkáljanak. Zárd be az ajtót és amikor úgy gondolod, engedd be őket. Ugyanez vonatkozik arra is, ha ki akar menni. Te döntsd el, mikor mehet ki és azt is, hogy mennyi időre.

Az én kutyám is ilyen pofátlan volt, azt hitte én vagyok a cseléd, aki naponta 30x nyitogatja neki az ajtót, ha ő éppen ki vagy be akar menni. Eleinte kaparta az ajtót, ugatott (néha még ma is előfordul), de nem érdekelt. Egy idő után megunja.

2013. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell őket 50szer ki-be engedni. Reggel ki, este be és kész. Max. napközben egyszer-kétszer beengedni, ha akarod. Egyébként meg takarítással. Mást nem tudsz tenni. Ha sár van, töröld meg őket, a lábaikat, ha por van és porosak, akkor meg egy kis vizes törölközővel töröld át őket. Napi söprés, felmosás, porszívózás.


Hagy ugasson, ne foglalkozz vele. Azért ugat, mert megtanulta, hogyha azt csinálja, akkor beengeded. Majd megszokja, hogy kinn kell lenni.


Amúgy meg tökéletes tisztaság soha nem is lesz kinti-benti kutyánál. Ha ennyire igényes vagy, akkor nem kell őket beengedni.

2013. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megtanítod a kutyáidnak, hogy még nyitott ajtónál is csak a te engedélyeddel mehetnek ki, vagy be.
2013. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!