Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos németjuhász kutyámat...

4 hónapos németjuhász kutyámat hogy tudom rávenni hogy figyeljen rám mikor tanítanám?

Figyelt kérdés
Van amikor rám figyel de legtöbbször nem, lefekszik vagy elmegy tőlem. A jutalomfalat lehet a megoldás? Ti mit használtok jutalomfalatnak?

2013. okt. 13. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, a jutalom falat. De annak is megvan a technikája, hogyan kell használni.
2013. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Jutalomfalat egy nagy baromság. Persze meg lehet azzal is tanítani, de sokkal nehezebb, mint nélküle. Ha jutalomfalatokkal tanítod, akkor javarészt a kajára figyel, nem rád. Vegyél fojtónyakörvet ( [link] < nem kell beszarni a látványától, nem olyan durva, mint ahogy kinéz), és ezzel rendesen meg lehet tanítani. Pl. ha ültetni akarod, mond ki, hogy ül, majd húzd fel a nyakörvet, a hátsóját pedig nyomd le (ne durván, de ne is úgy, mint aki nem is foglalkozik vele) szabályos ülőhelyzetbe. Kicsit fájni fog neki a nyakörv, de ez a lényeg. Nekik nem úgy fáj, mint neked, nem lesz baja tőle, nem kell megsajnálni azonnal. Ezt ismételgesd, és egy kis idő után, ha folyamatosan csinálod, akár a lenyomást el is hagyhatod, elég lesz a nyakörv. Fontos, mindig, ha lenyomos a hátsóját, dicsérd meg. Lényegében te csináltad meg a feladatot helyette, de éreznie kell, hogy Ő csinálta, és jól.

Fektetés ugyan ez, csak ülő helyzetben kell tartani, és amikor kimondod, hogy fekszik, a nyakörvet lefele kell húzni. Ugyan az a további, mint ültetésnél, dicséret, kis idő után ezt is csinálni fogja.

Még egyszer kiemelem, fontos, hogy minden gyakorlat után megdicsérd.


Ezen kívül két fontos dolog! Max 10-15 percet gyakorold vele naponta, és mindig csak egy gyakorlatot, azaz amég nem csinálja az egyik gyakorlatot, ne kezd el vele a következőt. Ez akár több hétig is eltarthat, még a következő gyakorlatot elkezded vele. Ez a 10-15 perc azér fontos, mert a kutya elfárad, és ha elfárad, hibázik. Ez pedig rossz, mert nincs sikerélménye, és nem fogja végrehajtani a feladatot.

A másik fontos dolog, olvass minél több kutyás könyvet (javaslom a Cesar Millan könyveket), és akkor össze tudod egyeztetni, hogy mi az, ami egyezik, és azokat a technikákat alkalmazd.

2013. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 15:04

Kissé elmaradtál pár évtizedet a kutyakiképzésben. A fene sem érti, hogyan is működhet pl egy fekvést, ülést, behívást szinte tökéletesen végrehajtó kutya, amelyik kölyökként jutalmazással tanulta meg ezeket.

És ez működik sportkutyánál és családi kedvencnél is egyaránt.

2013. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy maradi vagyok, de a jól bevált technika megkérdőjelezhetetlen. És a jutalomfalat akkora baromság, hogy az már fáj. Képletesen, amég azzal a módszerrel, amit írtam, 1 nap alatt, addig a kajával 5 nap alatt tanítod meg a kutyának a dolgokat.
2013. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem kajával az új trükk pár perc, másnap már emlékszik rá. Ha megpróbálnám kényszeríteni, ott szűnne meg minden lelkesedés. Ráadásul trükköt a kutya NE kényszerből csináljon. A fegyelmezés teljesen más.
2013. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4 hónapos kölyköt még nem fegyelmezünk. Csak tanítunk. Ha megtanulja kicsinek jutalommal, hogy érdemes gyorsan lefeküdni pl , akkor az felnőtt korára rögződik benne. Le fogja vágni magát fekvésbe szóra, jelre, ahogyan tanulta kiskorában. A fegyelmezés meg akkor jön képbe, ha megtagadja a feladat végrehajtását a felnőtt kutya.
2013. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A jutalomfalat jó, ha nem figyel rá a kutyád, lehet valamelyik játékával is próbálkozni. (Egyik ismerősöm németjuhásza a jutalomfalatra szinte nem is reagál, de egy labdáért bármit megtesz.)
2013. okt. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ami a linken van az szöges nyakörv az nem jó, csak nagy testű és kezelhetetlen, harapós kutyákra tesszük. Ami jó az a végtelen fojtó nyakörv. Én sem adtam a kutyáimnak sosem juti falatot, de 4 hónaposan nem is baszinyáztam annyit. Abban a korban untig elég volt nekem ha az ültetést és a behívást tudta. A többi komolyabb képzést később kapta, de azt aztán katonásan.
2013. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne vegyél a kutyádnak fojtót! A kutyákkal nem kell erőszakosan bánni, hisz így mégjobban elmehet az egésztől a kedve.. Pláne, hogy azzal is külön kell megtanulni bánni! A jutalomfalat jó dolog, lelkesíti a kutyát. Ha új trükköt szeretnél megtaníttatni vele, minden apró mozdulatánál dicsérd meg, majd a végén segíts rá és adj neki falatot. Ne a hétköznapi tápjából adj neki, mert lehet olyan,hogy megunja , vagy nem fog jobban rád figyelni..Ha tudsz adj neki már kicsit rosszabb állapotú (de nem romlott) párizsit vagy vegyél a boltban olyan jutalomfalatot, ami nagy részben tartalmaz állati maradékot.


Szerintem eleve nagyon fontos az, hogy a kutyus ne csak azt tanulja meg, hogy ha kap jutalmat akkor lesz megdicsérve, hanem akkor is tudja mikor csak egy kedvesebb szót mondunk neki(Okos, ügyes, szuper) no meg a simogatás:) Akik rögtön szidnának ez után a komment után, hogy "jézusom mióta adunk a kutyának romlott kaját" ne kezdje el ezt mondani! Van két szép okos és egészséges kutyám és SOHA nem adnék nekik olyat amit én nem ennék meg..és mondjuk a kicsit szárazabb húst lehet, hogy nem eszem meg, de a kutyáim örömmel rágják el egy helyesen végrehajtott parancs után..


És mégyszer.. A fojtónyakörvvel tudni kell bánni, de alapvető trükkökre nagyon nem kéne alkalmazni...Engedelmességi tanfolyamnál már lehet róla szó(én is használom) de engem is megtanítottak arra, hogy miként bánjak vele.

2013. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá fűznék, hogy az Engedelmességi tanfolyamokon használunk fojtót és szögeset,de otthon egy 4hónapos kutyusnál ne alkalmazd! Elég ha motiválod játékkal vagy falattal,később jöjjön szó a "durvább " módszerekről.
2013. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!