Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ez a németjuhász?

Milyen ez a németjuhász?

Figyelt kérdés

Úgy értem, "szakértő szemmel" egy kiállítási németjuhásznak milyen lenne? Nem akarok vele semmilyen kiállításra menni, csak úgy érdekel, hogy szerintetek milyen. Én egyébként baromira nem értek ehhez semmit, meg a kutyám se, ezért képtelen volt normálisan megállni, ezért is van ennyi kép, folyton ide-oda ment és amúgy sem tudom milyen szögből kéne fényképezni. Vagyis gondolom oldalról, viszonylag az ő magasságából, de az lehetetlen, mert ha lehajolok/leguggolok, rögtön rohan oda. :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Meg egyébként aki ért hozzá, és tudja, megmondhatná azt is, hogy ő csapott farú-e pl. meg hasonlók, mert valamelyik nap olvastam itt ilyenekről és azt sem tudtam mit jelentenek (meg pontyhátú stb.). Utánanéztem, de nem tudnám megmondani, hogy az én kutyám milyen.


2013. okt. 7. 21:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy van 2 kép (amin fekszik szemből és amin kilóg a nyelve és látszik rendesen a pofája) ami régebbi egy kicsit, a többi meg mai. Azokon még dagibb volt, azóta fogytunk :)
2013. okt. 7. 21:33
 2/14 Akiteki ***** válasza:
83%
Gyönyörű! Sokkal szebb, mint amiket kiállításokon látok. Ő még az a normális állású, aki járni is tud. Gratulálok hozzá!
2013. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szem: világos


Ha kikötnéd és megállítanád a szokásos beállításban, neked is "csapott farú" lenne.

Amúgy tényleg csapott a fara, mert az ágyék vonalától elég élesen megy le a farrész.

Kissé túl kondicionált.

Kiállításon talán beleférne a kitűnőbe. Bár a szeme miatt kétséges.Ráadásul járás közben is látni kellene, mert a kiállításon nem csak állásban bírálnak.

2013. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az baj, ha világos a szeme? Milyennek kéne lennie?

Amúgy már mondták egyszer, hogy kicsit túlkondicionált. De ez pontosan mit is jelent?:D

2013. okt. 7. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én egyáltalán nem látom kövérnek, a szeme valóban világosabb egy kicsit, de még igy is sokkal szebb, mint amiket kiállitáson lehet látni. És nem pontyhátú:)
2013. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én a szemét szeretem a legjobban akkor is, ha az hiba :)
2013. okt. 7. 22:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan szeretik a világos, "farkasos" szemet :))

A fajták leírásában viszont meg van határozva az elvárt szemszín. Nj-nél sötét barna.A túlkondicionált pedig lefordítva, kicsit több rajta a husi.

2013. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
Tényleg világos a szeme, de mivel nem akarod kiállításra vinni, ez senkit nem zavar.
2013. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát az tény, hogy nincs rosszul tartva, ráadásul külön főzünk is neki :) De szerintem már kezd kutyaformája lenni :D Ha megnézitek az 1. képet, az kb 2 hónapja készült, meg a 2. képet, ami ma, szerintem azért látszik valami kis különbség, már alakul a formája :)
2013. okt. 7. 22:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Elég vastag csontú a kutyád, Nagyon vigyázni kell a súllyal. A lengőborda látható legyen oldalról minimum.

Volt-e már csípő röntgen?

2013. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!