Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Labda mánia

Figyelt kérdés

Keverék kan kutyám megszállottja a labdának, de nem úgy, hogy játszani akar vele, egyszerűen kisajátítja és védi. Amikor nincs kint senki nem érdekli, amikor viszont kimegy valaki a szájába fogja a labdát, lefekszik vele és leteszi maga elé, majd ha valaki a labda felé nyúl, akkor a kutya ráhajtja a fejét, hogy ne tudja elvenni tőle.

Egy ideig el is van magában vele, de ha sokáig nem foglalkozunk vele el kezd hisztériázni, amikor a labdáért akarok nyúlni akkor is elkezd hisztériázni. Nagyon jó kutya volt, de egy ideje már nem úgy viselkedik, mint régen, mindig csak a labdával és annak a védelmével van elfoglalva. Hogyan lehet ezt kinevelni belőle, hogy olyan legyen, mint régen?



2013. okt. 14. 14:21
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
Mit jelent az, hogy hisztériázik? Miért nem veszed el tőle egyszerűen a labdát, ha nem tetszik, ahogy viselkedik vele? Mennyit foglalkozol vele napi szinten?
2013. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

A labdamánia nagyon hasznos tud lenni, ha vki akar dolgozni a kutyájával: sportolni, tanítani, stb.

Véletlenül nem azóta viselkedik így, amióta vmi változás állt be a vele való foglalkozásban???

Morog-vicsorog-harap, mikor el akarjátok venni a labdát előle?

2013. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Arra értettem, hogy hisztériázik, mikor elkezd rám ugatni és közben hátrál, meg síró hangot ad ki. Annyi változás történt, hogy kapott még egy labdát. Eddig is volt neki, de azokkal nem igazán foglalkozott. Nem állt be semmilyen változás, ugyan annyit foglalkozunk vele, mint eddig.
2013. okt. 14. 15:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nem veszem el, mert akkor elkezd utána sírni, meg keresi mindenhol amíg vissza nem adom neki.
2013. okt. 14. 15:31
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy több részletben válaszolok, de lassan szedem össze a gondolataimat.

Sohasem fordult elő, hogy vicsorogna rám, egyszerűen csak ugat vagy sír érte.

2013. okt. 14. 15:31
 6/11 sippara ***** válasza:

Csak az új labdával csinálja, vagy bármilyen labdával?

Mármint szerintem most már egyértelműen csak arról szól a dolog, hogy csodásan képes téged manipulálni ezzel, csak érdekel, miért kezdte :)

2013. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A kutya beklikkelt Téged, hogy síráskor megkapja a labdát :D
2013. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a labda csak akkor legyen előtte, ha együtt játszotok.Ha nem akarja ereszteni, egy másikkal be kell vele cseréltetni. Meg kell neki tanitani, hogy csak akkor van labda, ha előtte nyugodtan viselkedik.
2013. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámra a csipogós labdák hatottak úgy, mint a drog, de szó szerint. Utána fél napig kitágult szemmel járt és kereste. Az ideiglenes kutyámat, akivel iszonyat nagy barátságban voltak végig, megtámadta a labda miatt. Én simán csak nem adtam vissza neki, nem érdekelt, hogy milyen állapotban van. Szerintem te is tedd ezt, ha egész nap sír, akkor se add vissza. Amúgy jó a labdamániás kutya: fárasztásra, gyakorlásra, mindenre. Ja, és legyen neki egy játéka, ami előtte van, de a labdát csak akkor vedd elő, ha labdázol a kutyáddal.
2013. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak egy labdával csinálta ezt, a többivel néha játszik, de különösebben nem érdekli őt.

Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat.

2013. okt. 14. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!