Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi a helyzet?

Ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Nem az én kutyámról van szó.

Másfél éves körüli kutyus, és eddig nincs oltása, ha jól tudom. A gazdája valamiért nem tartotta fontosnak.

Ilyenkor, ha mondjuk fellép valami betegsége a kutyának, elviheti állatorvoshoz? Vagy hogyan megy ez?

Allergiás valamire a kutya, ami az utóbbi időben elég látványos, és állítólag voltak orvosnál, csak "nem tudják mi lehet a baja". Én ezt nehezen hiszem el. Mit lehet ilyenkor tenni?



#ageg
2013. okt. 10. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Amelyik kutyának nincs oltás, annak az orvos pl hiába is ajánlana allergia vizsgálatot, a gazdája kétlem, hogy finanszírozná.

Amúgy , ha orvoshoz kerül egy kutya, elvileg a dokinak ellenőriznie kellene a chipet és a veszettségit.Ha nincs, kötelezhetik rá a gazdát, hogy megcsináltassa, vagy jelenteniük kéne a jegyzőnek. Csak éppen vannak dokik , akik lazán veszik az ilyesmit.

2013. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mennyibe kerül egy allergia vizsgálat?

Szerintem sem volt kivizsgálva rendesen... én meg azon agyalok, hogy tudnék segíteni a kutyán.


Ahogy kérdezősködtem, ennyit mondott az illető ismerősei közül valaki: hát, nem tudják mi baja, lehet pollenallergia, vagy fehérjeallergia (!!!!) itt kb eldobtam az agyam. De még annyit sem tettek meg szerintem hogy vegyenek a kutyának csirke és gabonamentes tápot.

Ilyenkor nem bunkóság, ha a kezükbe nyomok egy zsákkal, hogy próbálják ki? :

2013. okt. 10. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:

57 ezer ft a komplett allergia vizsgálat...


A dokija meg elég nagy bunkó,vagy el se vitték orvoshoz.Oltatlan kutyát azonnal jelentenek normális helyeken és egy csinos bírságra is számíthatna a gazda.

Csoda,ha "csak" allergiás szerencsétlen...

2013. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!