Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát...

Szerintetek milyen kutyát fogadjak örökbe/vegyek magamhoz? Melyik lenne ideális az esetemben?

Figyelt kérdés
Egyetemista lány vagyok, egyedül lakom egy albérletben és szeretnék kutyát magamhoz venni. Olyan kutyát keresek, amelyik lakásban tartható, hétköznap napi 2szer egy óra séta elég neki (hétvégén jobban ráérek), kistestű, nem hangoskodik (vékony falak-öreg szomszédok), és el van egyedül is itthon napi pár órát, amíg suliban vagyok anélkül, h szétszedi a lakást. Várom a tapasztalatokat. Köszi!
2009. nov. 10. 23:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom (mert úgy látom, hogy meg van a hajlandóság benned ez iránt), hogy menj el egy menhelyre, és ott mondd el ezeket az "igényeidet", ott biztosan mutatnak majd neked kutyikat akik megfelelőek lehetnek számodra.

De ha fajtakutyát választanál akkor itt találhatsz fajtaleírásokat: [link] [link]

Sok szerencsét :)

2009. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Végre egy értelmes kérdés. Örülök hogy normális emberek is vannak itt. Szép dolog az örökbe fogadás. Ha fajtisztát nem is biztos hogy találsz, de biztos hogy hálás lesz érte. Meglátod majd, lesz különbség. Az amelyiknek semmilye és senkije se volt, nagyon fogja értékelni hogy magadhoz veszed. Amúgy a kutyák ugatnak. Azért kutyák. Arról lehet felismerni őket :)
2009. nov. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Off

Csak az a nomrális akinek menhelyi kutyája van? :O És termászetesen csak az lehet ragaszkodó... Miért érzem én ezt nem nomrális véleménynek? -.-' Már annyira elegem van ebből...

On

Szerintem kicsit nagyok az elvárásaid. A kiskutyák sok rosszaságot csinálnak. És eleinte 2-3 óránként le kell vinni, hogy szobatiszta legyen. Szerintem a menhelyi kutyák nem szobstiszták akkor sem ha felnőttet veszel ki. Egy kutyát sokat kell nevelni, főleg ha menhelyi, mert akkor nagy bizonyossággal van valami lelki problémája. Főleg ha felnőttet akarsz, mivel ő már többet tapasztalt. Ha viszont kölyköt viszel haza, akkor lehet hogy mág nincs neki semmi traumája viszont nehezebb eleinte vele.

És ha esetleg a valamelyik csodálatos fajtát választod, akkor se higyj az ilyenek mint az első válaszoló, akinek nincs elég önbizalma, hogy anélkül szeresse a keverékeket, hogy mást szídna. Minden kutya egyoformán jó.

2009. nov. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Első vagyok

Az utolsónak üzenem, hogy két fajtatiszta kutyám van...szóval ez nem talált...

És sztem a kedves kérdező is számolt azzal, hogy egy menhelyi kutyának valószínűleg vannak lelki problémái, és az elején nem biztos, hogy egyszerű lesz vele.

A fajtaleírásos oldalt meg azért mutattam, mert lehet, hogy nem ismeri a fajtákat és itt körül tud nézni, hogy nagyjából mik jellemzők egy egy fajtára.

Gondolom, ha valamelyikkel szimpatizál, akkor utánanéz, vagy tesz fel itt további kérdéseket.

Én nem azt mondtam neki, hogy irány a menhely, de mivel a kérdésben van némi utalás arra, hogy ez is szóba lehet, ezért adtam ilyen tanácsot.

2009. nov. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Te sem találtál, mert a másodiknak írtam. Az ne te vagy ugye? Nem figyeltem de szerintem külöböző a százalékotok.
2009. nov. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

A második vagyok :D


Már én is unom hogy az ilyeneknek mint te, akik nem tudnak értelmezni egy mondatot, magyaráznom kell.

Nem azt írtam hogy az csak az normális, akinek menhelyi kutyája van bakker, hanem hogy a "terhes lehetek-e egy banántól" és a "hogyan csajozzak 11 évesen" kezdetű kérdések mellett egy normális kérdést is találtam, amely egy kedves cselekedet irányába mutat. Persze hogy ragaszkodó lesz a fajtiszta is. De attól hogy kiadsz száz rongyot egy kutyáért, amit bizniszből klónoznak, az nem azt jelenti hogy holnaptól ő készíti neked a reggelit.

Az meg hogy hálás lesz a kutya hogyha kihozod egy túlzsúfolt menhely egyik kalitkájából, az nem urban legend, ugyanis a kutya értelmes állat.


Mellesleg egy százalékkal alattam vagy :D

2009. nov. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
Hát engem ez nem érdekel. Én nem szídom a keverékeket, mert van elég ön bizalmam, hogy higyjek fajatiszta kutyáimnak. Illetve azért mert nekem az van, nem gondolom, hogy jobb mint a menehelyi. Szóval nem velem van a baj, hanem veled, aki gyerekes. Az én sz*r klónozott kutyáimnak akkora egyénisége van, hogy nem is látod a tetejét! És olyanokat tettek értem amit egy félős menhelyi kutya sosem fog. De ettől függetlenül én nem nézem le a családban megtalálható sok keverék kutyát akik örökbe lette fogadva! Mert ugyanolyan jók. Szóval a probléma nem velem van. Én legalább tudom, hogy a klónozás meg a tenyésztés nem ugyanaz.
2009. nov. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Ja és még reggelit is tudok csinálni, lehet neked azért kell a kutya, nekem nem. :)
2009. nov. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ezt a kis tesztet ajánlom, remélem segít a választásban!


[link]

2009. nov. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hááát. Érdekes. Én azt jelöltem be, hogy legyen energikus, közepes/nagy, védjen meg, közepes szőrrel stb. Ebbe szerintük beleillik a basseth hound... :D
2009. nov. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!