Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám keveri a szóbeli...

A kutyám keveri a szóbeli parancsokat. Mi lehet ennek az oka? Hogyan tudom biztossá tenni? Hány hónapos korára és mennyi idősen kellene a beszédfelismerésnek átlagban jól működnie?

Figyelt kérdés

Közel 8 hónapos és rengeteg trükköt és egyéb mindent tud, látszik rajta, hogy mindig hihetetlenül figyel és nagyon meg akar felelni.


Klikkeres módszerrel foglakozom vele minden nap.


Pár napja kivettem a hang alapú utasításokat a feladat kiadásoknál, mert már néha én kerülök zavarba.

Kézjelekre hibátlanul dolgozik elsőre és azonnal végrehajt mindent.


Ha csak hangot használok szinte bemutatat mindent amit tud, na jó azért nem olyan tragikus és néha eltalálja azt amit kérek. (a nevét kitűnően felismeri és a behívást hibátlanul hajtja végre :-))


Ha kézjel és hang kombinációját használom, akkor néha eltalálja, amit szeretnék, néha nem, főként az ültetés és fektetés problémás.


Mi a bánatot csinálok rosszul nála? Hogyan tudom a beszédfelismerését javítani?



2013. okt. 17. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorolj vele kézjellel és hanggal, majd csak hanggal. Fog az menni neki, csak szerintem a kutyák a kézjelet jobban meg tudják jegyezni, mint a szóbeli parancsot.
2013. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy trükk tanításnál fokozatosan vedd ki a kézjelet, ha egyszerre használod mindkettőt, csak az egyiket(általában a kézjelet) jegyzi meg. Először pontosan mutasd kézjellel, majd legyen belőle egy elnagyolt gesztus, végül csak szóval kérd.
2013. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ahelyett, hogy sok trükköt tanítasz meg neki, a mostaniakat mélyítsd el.
2013. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kb. egy perc egy trükk tanulása vagy egy új feladat elsajátítása iszonyat gyorsan megérti, amit kérek, főleg ha megvezetem előtte.


De nem értem, hogy a hónapokon át tanult szavakat miért keveri össze. Azt érzem, hogy nem figyeli amit mondok csak arra koncentrál amit lát. Egy-két kivétel persze van.

Szóval elmélyíteni, de hogyan? Bújjak egy paraván mögé és onnan csak mondjam, vagy van egyéb módszer amivel kihegyezhetem a fülét?


Egy példa mikor megtanult ülni, gyönyörűen ment neki, mindennap párperc gyakorlás. Aztán mondjuk jött a fektetés tanítás és gyönyörűen ment. Pár nap múlva visszatérünk az ültetésre, hogy ellenőrizzem érti e a különbséget és akkor az ül vezényszóra fekszik. Ha felváltva tanítom még nagyobb a káosz. Pedig mindennap van párperc tréning.


Hangtalanul viszont minden úgy megy mindig, mint a karikacsapás.

2013. okt. 17. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké, hogy gyorsan tanul, de csak felületesen. Ha elolvasol egy szöveget ötször, te is megjegyzed, de másnap emlékezni fog rá? Egy trükk elsajátítása= bármilyen helyzetben, bármikor, akár te is változtathatod a testhelyzetedet, akkor is 10-ből legalább 9-szer, de inkább 10-szer megcsinálja.

Kombináld a feladatokat, egyszerre csak egy alapparancsot gyakoroljatok, amíg nem tudja 100%-ra. Gyakoroljatok más helyzetekben is, a mindennapokban is jelenjen meg. Pl. ha ki akar menni az ajtón, kérj tőle egy pacsit vagy ugatást stb. Kombinálhatod pl. élelemmegtagadással, vagy kérhetsz úgy ült, hogy egy asztal tetején áll. Trükkből se kérd az egész készletet, csak mindig kiválasztott párat. Egy trükk nem annyi idő alatt készül el, míg felfogja, hogy mit kérsz tőle, hetek, hónapok munkája, hogy minden helyzetben tudja értelmezni az adott parancsot.

Az én kutyám is marha gyorsan tanul, mégis elismételtetem vele, amit tud minél többször, hogy valóban megragadjon.

2013. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kombinálást úgy értettem, ha már ügyesen hallgat arra pl, hogy ül és marad, akkor nyugodtan tehetsz elé kaját, ez pl. a kutyasuliban van ahol vizsgafeladat. Vagy úgy kell maradni, hogy nem lát téged. Vagy sok ideig kivársz, esetleg hátat fordítasz neki vagy mgkerülöd.
2013. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém most 4 hónapos. Én is klikkerezek vele. Nagyon fogékony mindenre. Viszont én úgy csinálom, hogy először az ültetéssel kezdtem pár napig gyakoroltuk, megy amennyire egy ennyi idős kutyánál mennie kell. Nemrég kezdtem vele a fektetést, de én úgy csinálom hogy hol ültetem hol fektetem. Hogy ne "felejtse el" a korábban tanultat. Eddig mindig eltalálta mikor melyiket kell csinálni. Ja és nálam nem volt fokozatosság a kézjel kivételében. Az ültetésnél amikor kezdtem tanítani már használtam a parancsszót és hol kézjellel hol hanggal ültettem. Így tudom őket külön külön is használni szóval az ül már teljesen jól megy hangra is. Nem mondom, hogy ez a módszer a csúcs, de nálunk működik egyenlőre. A lényeg, hogy a szavak amiket használsz elég hangsúlyosak legyenek. Ezt én még a régi régi rendszer szerinti kutyaiskolában tanultam viszont a tükörsulinál is alkalmazom.
2013. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia. Az a baj, hogy a kutyád nem tudja a trükköket, hanem csak kapizsgálja.

Én amikor elkezdtem a kutyámat tanítani ( ő 8 hetes volt) Akkor hiába is, hogy percek alatt felfogta, hogy mi az az ül, 3-4 napig az ült gyakoroltuk napjában többször is pár percre. Mind vezényszóra, mind kézjelre tanítottam, nem hagytam el a kézjeleket és nem is fogom, mert ha csak mondom is érti, meg ha csak mutatom is érti, hogy mit akarok.

3-4-5 nap gyakorlás után kezdtem bele egy új trükkbe.

ha új trükköt kezdtem, akkor csak azt az újat gyakoroltam vele kb 3 napig, és ha úgy éreztem, hogy megy, akkor egy két napig kettőt. ha az a kettő ment, akkor jött a 3. trükk, és ha az is ment akkor már 3-at tanultunk.

Hiába is, hogy hamar felfogja azt, amit akarsz, napokig kell benne erősíteni azt a dolgot, amit kérsz, és a legváratlanabb helyzetekben is kérni kell, és ha megcsinálja óriási jutalom.

Én így haladtam az enyémmel, szerintem eléggé gyorsan, mert tényleg hetente egy új trükk jött, amiket azóta se felejtett el, és már most úgy kb 50 trükknél járunk, és mindegyiket kivétel nélkül tudja.

Bemutatókon is mindig mindent megtesz, pedig aztán ott vannak jószerivel a zavaró tényezők, de tudja. És ilyenkor lehet azt mondani, hogy tudja, amikor bármilyen helyzetben kérheted tőle bármelyiket, és rögtön megteszi.

Mi 8 hónaposan már bemutatókra jártunk.

2013. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!