Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az ideális kutyás...

Melyik az ideális kutyás település?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy szerintetek hol a legjobb kutyával élni? Melyik település a legjobb - séta, szomszédok, ebrendeletek, stb. szempontjából...
2009. nov. 11. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Felsőzsolcán lakok, egy 1,5 éves amstaff-om van. Állatorvos szempontjából nagyon jó hely, a környező településekről is sok kutyust küldenek ide, meg Miskolcról is, mert a megyében az egyik legjobban felszerelt rendelő itt van.

A környék legjobb kutyasulija is itt van nem messze. Meg a Sajó parton tök jól lehet kutyát sétáltatni.

2009. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bp. XXII. kerület! A szomszédaim szeretik a kutyát, jó sétáltatóhelyek vannak, az ebrendeletet meg ha van is, még nem találtam meg, hogy hol lehet elolvasni, de senki nem szólt még eddig, pedig errefelé sok a rendőr meg polgárőr.
2009. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem százhalombatta egy nagyon jó kutyás település. Nem szigorúak a kutyatartás és sétáltatás szabályai. Itt hivatalosan csak a 40 cm. nél nagyobb marmagasságú kutyára kéne szájkosár, de én még szájkosaras kutyát nem is láttam a településen. Nekem harci kutyám van, de mivel 38cm a marmagassága így rá sem kell szájkosár. Vannak hatalmas kutyafuttatók, ahol rendszeresen irtják a kullancsot.
2009. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szentendre is jó hely. Itt van a Duna, vannak jó kutyasétáltatós helyek. A rendőrök, közterületesek, polgárőrök nem kötnek bele, hogy nincs szájkosár a kutyán (ebrendelet szerint kellene).

A kutyások túlnyomó része jó fej, barátságos, beszélgetős, a kutyák jól neveltek, játszanak, a gazdik tudnak bánni velük, ha morgós szituáció adódik. Van pár kutyás társaság, ahol akár 8-10 kutya is együtt bandázik időnként :).

Van néhány önsétáltató kutya, de őket hamar meg lehet ismerni, és egy "haza"val vagy egy dobbantással el lehet őket küldeni, nem kötekednek.

2009. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács: Érdet keüljétek el jó messzire. Borzalmas :( xD Viszont Batta tényleg jó hely.
2009. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hát, szerintem a legjobb a kutyáknak, főleg a nagytestűeknek falun. Ott ki lehet menni a zöldbe, és a kertbe. A zaj is kevesebb.

Én is falun lakok és az én kutyám nagyon szeret a magas fűben ugrálni és ilyenkor az avarban. Itt játszópajtást is könnyen talál magának, hisz minden szomszédunknak van kutyája, és minden nap kijönnek velük játszani.

2009. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

utolsónak: persze, de inkább az érdekel, hogy melyik falu... mert van sok olyan is, ahol mérgezik a kutyákat, vagy ahol nincs mező, csak szántóföld, oda meg ugye nem lehet vinni a kutyát, mert az magánterület... szóval a konkrét tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

És amúgy nagyon köszönöm mindenkinek, aki eddig válaszolt!

2009. nov. 12. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!