Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát ajánlotok...

Milyen kutya fajtát ajánlotok versenre? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már van kér kuvaszunk de azok inkább szeretni való jegesmedvék :D Most van 3 kis kuvaszunk is.Gondoltam hogy a legújabb jövevények közül lehet az egyik :).Viszont mivel még kicsi vagyok ehez (vagyis nem tudom hány éves kortól lehet jelentkezni) nem indulhatok.Mire én felnövök ők sajna vagy meghalnak vagy megöregednek.


Még van kemény 5 évem a 18-hoz.

Eddigi kutyáink amivel rengeteget foglalkoztam:

Mudi:Megtanítottam az "ül" és "gyere ide" parancsra ill. hetente fésültem a szép fekete szőrát (R.I.P. pedig kerítést mászni nem tanítottam meg de sajna elengedtem az udvaron és kimászott egy autós megelütötte,árvíz menekült )

Drótszőrű tacskó:Ő egyszerűen az enyém volt!Én csináltam vele mindent.Kivéve amit nem.Őt igazából nem tanítottam meg semmire de szerettem. (R.I.P. eltűnt,árvíz menekült(inkább nálunk legyen mint egy elmosott ház udvarán)


Ez a kettő volt amit nagyon szerettem.Persze voltak mások is de akkor még kicsi voltam.


Szóval mit ajánlotok.Ha már nagy leszek mit tartsak amikkel versenyre mehetek?

Tudom mehetek mindegyikkel de melyik az ami könnyen "tiszt ítható" és mellé jó barát.



2013. okt. 17. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen versenyre akarsz menni?
2013. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jah bocs..Szépségverseny ill. akadály verseny (nem jut eszembe a nevem,akit tudja az kérem írja le)
2013. okt. 17. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, milyen versenyre akarsz menni? Kiállítás, agility őrző-védő stb. nem mindegy. Amúgy nem korhatáros az indulás, hatévest is láttam versenyezni. De nálatok alapvető problémák vannak, ha egy mudit nem tudtok elengedni az udvaron anélkül, hogy kiszökne, tehát mielőtt bármilyen versenyre mennétek, előbb ezeket kéne orvosolni, de sürgősen, mielőtt valaki megsérül. Két vezényszó megtanítása és a heti fésülés messze van a rengeteg foglalkozástól, egy mudinak pl napi minimum két óra séta kellett volna és tilos láncon tartani (gondolom így volt tartva).
2013. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A mudi tökéletes lett volna agilityre(ez az akadályverseny neve), ha foglalkoztok vele normálisan.
2013. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Agilityre gondolsz?

Amúgy, szerintem még várjál vele lehet, hogy ez egy pillanatnyi fellángolás, aztán ha majd szerelmes leszel, vagy új iskolába kerülsz rögtön elfelejted a kutyát.

És ha egy sport kutyát akarsz, annak nem elég az, hogy megtanítod ülni meg feküdni, ami megjegyzem kb nagyon max egy hét, és mind a kettőt tudja.

Egy sport kutya keményen megkövetelni a napi több órás foglalkozást, futtatást, agyi fárasztást, mindent. És nem lehet az, hogy megunod, és nem csinálod tovább, mert ő akkor is igényelni fogja ezt, és ha nem kapja meg, akkor lesznek ott bajok.

Amúgy, ha ajánlani kéne, akkor a musit ajánlanám, mert van vele "tapasztalatod", nagyon jó sport kutya, és ha rendes tenyésztőtől veszel egy tk-es kutyát, akkor a kiállításokra is nyugodt lélekkel mehetsz.

2013. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kiállítani meg a kuvaszokat is lehet, ha van törzskönyvük, de itt is alap a jólneveltség.
2013. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:


Nem sétáltattuk naponta de hetente 2-szer megvolt neki 3-4 óra kint az erdőben :)


És lehet nem volt meg a megfelelő gondoskodás de én 8-9-10 évesen annyit tudtam

2013. okt. 17. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is kevés. Ha minden másnap lett volna ennyi séta, az még elment volna, de heti kettő, amúgy meg láncon az egy mudinak nagyon kevés. Persze ez nem a te hibád, hiszen kicsi voltál. Amúgy ha ilyen terveid vannak, akkor kezdj el a kuvaszokkal foglalkozni, tanítsd őket, vidd el sétálni, nem mondom, hogy mindet, hiszen egy kuvasz is nehéz eset egy tapasztalatlan gyereknek, de válassz ki egyet, akivel foglalkozol. Vidd kutyasuliba ha teheted, ha jól sikerül, mehettek versenyre is, de ha nem, akkor is szuper felkészülés egy későbbi kutyára, akivel versenyezhetsz majd.
2013. okt. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

golden retriever, labrador retriever. - olvass utána a jellemzésnek.

Könnyen tanítható, okos kutyák :) Nekem is goldenem van és csodálatos kutya.

2013. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg labradorom van *.* kircsi kutyus háháxd
2013. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!