Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után nem jár...

Ivartalanítás után nem jár fájdalomcsillapítás, és aludni se hagy?

Figyelt kérdés

tegnap műtötték a szukámat.

az még hagyján hogy nem adtak gallért,de én úgy tudom hogy 1-2 napra elegendő fájdalomcsillapítást szoktak adni.vagy nem?

az már csak mellékes,hogy nem aludtam egész éjjel.mert nyalogatná állandóan a sebet.

vettem ilyen kis csecsemőknek való patentos bodyt a biztonság kedvéért.na,abból kibújik.

van gallérom,rátettem.erre folyamatosan nyöszörög,és tolja a földön...

mit tehetnék oda éjjelre,amit nem tudna leszedni?nappal tudok rá figyelni,akkor nem lenne rajta semmi.


2013. okt. 19. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Jár? Hol élsz te ember, mindíg is úgy működött, hogy kérsz aztán fizetsz. Járni semmi nem jár ingyen az állatorvoslásban.
2013. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Normális orvosoknál eleve benne van a műtét árában a fájdalomcsillapító,sőt a gallér is.

Utoljára egy vidéki klinikán műtötték a 2 kutyát,már eleve úgy hozták ki őket a műtőből a váróba,hogy rajtuk volt a gallér.

2013. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz,normális orvos alapból beadja neki ébredés után a fájdalomcsillapítót,állapottól függően gyulladáscsillapítót is.

Ezek után a kutyus max. másnap kezd el érezni valamit,és ha a gazda úgy ítéli meg,hogy a kutyának fáj és szenved,akkor felhívhatja telefonon és kér még 1 fájdalomcsillapítást.Ez az utóbbi már feláras.

A gallér pedig benne kéne hogy legyen az árba....


A gallért ne vedd le róla,éjszakára tedd rá,meg fogja szokni.A sebet nem érdemes betakarni,mert annál nehezebben gyógyul,esetleg még be is pállik.

Sok sikert,2-3 nap múlva már észre sem fogja venni,csak az első pár nap ilyen rossz.De ez sem mindenkinél.

2013. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első:neked mi bajod?egy szóval se írtam,hogy ingyen várnám!ha a szövegértésed nulla,akkor bírd ki hogy nem válaszolsz!

a többieknek köszönöm a választ!

persze,mikor beadták neki az ébresztőt,akkor kapott fájdalomcsillapítót.de én azt hittem,hogy azon kívűl még kap 1-2 szemet az első napokra.

én kérdeztem is hogy nem-e kell neki,azt mondták hogy nem szükséges.ugyanezt mondták a galléra is.hogy a szukák általában nem piszkálják.na az enyém nyalogatná állandóan...

bár a doki semmilyen tájékoztatást nem adott,az asszisztensből kellett kihúznom az alap dolgokat...

azt az opciót meg sem említették hogy külön megvehetem.mert megvettem volna gondolkodás nélkül.

mindenre azt mondták,nem szükséges.én meg nem vitatkoztam,mégis ő a doki nem én.

2013. okt. 19. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha a kutyának rendesen csillapítod a fájdalmát, akkor nem figyel oda a sebére, elkezdhet hancúrozni és felszskíthatja, ezért nem szoktak adni vele. Nyilván ha szólsz, hogy nagyon szarul van a kutya, és valamennyi mégis kéne, akkor normális doki ad, de tényleg vigyázni kell vele, mert ő nem tudja, hogy műtötték és óvatosnak kéne lennie, erre csak és kizárólag a fájdalom veszi rá.
2013. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a leírásod alapján én másik dokit keresnék a továbbiakhoz...
2013. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is október elején műtötték a kutyámat, automatikusan kapta a fájdalomcsillapítót és a gallér is rajta volt, úgy adták ki. Szerintem egy normális helyen így csinálják.
2013. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akumi:

másik dokit keresek is,mert most borult a bili.

eddig se kedveltem a nagyképűsége miatt,de nem érdekelt mert normálisan látta el a kutyám.

most viszont úgy adta be az altató injekciót,mintha krokodil lenne több cm-es bőrrel...

arra is csak a vállát vonogatta ,mikor kérdeztem hogy mire mehetek vissza a kutyáért.

meg ugye hogy műtét után semmi infót nem kaptam.

látszott a dokin hogy rossz napja van,de akkor is ne a betegein töltse le.

nem cukorból van a kutyám,nem féltem mindentől,de feleslegesen fájdalmat okozni neki,na azt nagyon nem...

már a varratszedéskor is máshova fogom vinni.

ma már hála isten nem vészes,reggel még sokat hisztizett,akkor adtam volna neki gyógyszert,de most már el közlekedik.

igaz ami igaz,így belegondolva,inkább legyen egy kis fájdalom,minthogy ugrabugrálva feszegesse a sebet.

2013. okt. 19. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!