Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nemrég szült anyukák! Mi a...

Misszabza kérdése:

Nemrég szült anyukák! Mi a véleményetek, és milyen élményeitek vannak a Tatabányai Szent Borbála kórházról? Szeretnék a kérdéseimre is választ kapni közben.

Figyelt kérdés

-Hogy zajlik egy apás vajúdás, szülés?

-Vajúdás alatt mit szsbad ott/kell csinálni? (pl: közbe el lehet-e menni tusolni ...ilyesmire gondolok)

-Labdát kaphatok ha kérek vagy egyáltalán felajánlják? -Apukával nem köcsögösködnek ugy hogy nem engedik be őt? -Mikortól lehet velem a beérkezéses vizsgálatok után? -Csak a szülőszobára mit vigyünk magunkkal külön pakkba(apának és nekem)?

-Védőnőm (Oroszné)azt mondta hogy nem alkalmaznak se gázt,se EDÁT mert hogy sok volt a szövődmény. Igaz ez? -Rooming-in be mit adnak a picinek és mi az amit vigyek neki?

-Mondták bent hogy vizet sem lehet inni, akinek több órás csak a vajúdás az hogy birja ki viz nélkül? Ezt ki hogyan oldotta meg? (ettől félek a legjobban, mert ha nekem kiszárad a torkom akkor hányingerem lesz és szarul leszek ... )

- Ti milyen praktikákat vetettek be a fájdalom elviselése érdekében ?


Mindenre kíváncsi lennék, első babám jön október végén :)(ügyeletesnél szülök és reméljük nem császárral akkor tudom hogy apa nem lehet bent)

37 hetes kismama



2013. okt. 6. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Én császáros voltam, apukát a műtőajtóig engedték. Kellett neki vinni ilyen "műtősruhát". A babát ő kapta meg miután megszületett, megmérték, rendbetették, és utána visszahozták nekem.

A rooming inben napi 5 db pelust adnak, de nem a legkisebb méret volt, úgyhogy én vittem újszülöttre valót. Törlőkendőt vinni kell. Fürdetéshez törölközőt. Ruhát adnak, kórházi angolpólyát, én vittem badyt és rugdalózót.

2013. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi ! Várom a többiek véleményét is kérlek irjatok !!
2013. okt. 8. 02:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki lehet bírni víz nélkül, én is sokáig vajúdtam és nem ihattam,csak nedves gézt adtak,hogy benedvesítsem a számat! Nekem is azt mondták,hogy nincs EDA! A többi kérdésre válaszolt az első válaszoló! és még valami:"köcsögösködnek" "szarul leszek"?! ha már ennyire trágár módon beszélsz legalább leírva kerüld!
2013. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A TÉMÁHOZ kapcsolódó véleményed köszönöm , a többit meg nem kérdezte senki... (amugy csak pár kérdésre tudott választ adni az első nem az összesre,és ő császárral szült, igy más infókat tudott csak irni) Különben is ismersz te engem ? még jó hogy nem ! Akkor meg nehogymár 2 véletlen szóból ami épp eszembe jutott és leírtam abból szűrd le hogy én hogy is beszélek valójában. Úgy csinálsz mintha ez akkora oltári bűn lenne , meg másnak nem csúszna ki ilyen a száján még véletlenül sem, te sem vagy különb senkinél...
2013. okt. 12. 03:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem veszekedni akartam, csak kicsit felhúz mikor full idegen emberek olyasmibe szólnak bele amihez semmi közük, csak kötekedni tudnak,ráadásul olyannal vádolnak igazságtalanul ami nem igaz.
2013. okt. 12. 03:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!