Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon az én kutyám? Lehetséges...

Vajon az én kutyám? Lehetséges ez? (Többi lent)

Figyelt kérdés
6 éves koromban kaptam egy szürke törpeuszkár kiskutyát, aki a mindenem volt. A szüleim 13 éves koromban elváltak, és mivel a kutyus apuhoz kötődött a legjobban, ezért ő nála maradt. Azonban rá 2 évre különböző családi okok miatt a kapcsolat megszakadt köztem és édesapám között. Utólag tudtuk meg, hogy a kiskutyámat odaajándékozta egy idős néninek, aki akkor a szomszédja volt és nagyon megszerette a kutyust. Mikor próbáltam megkeresni a nénit, nem jártam sikerrel. Azonban tegnap láttam egy szürke törpeuszkár kiskutyát, aki nagyon öreg volt és egy csöves volt a gazdája... Nagyon koszos volt szegény, de az arca, pont olyan volt, mint az én kutyusomé! Mivel ő most már 17-18 éves lenne, ezért mindenki azt mondja, hogy kizárt, hogy ő az. De én nem tudom, annyira hasonlított rá! Szerintetek lehetséges, hogy ő az??? Ha igen, nekem minden pénzt megér, hogy 8 év után visszakapjam! Gondoltam rá, hogy kimondom hangosan a nevét, hogy reagál-e rá, de 8 év alatt simán el is felejthette, nem? Ha szerető családban lenne, nem szakítanám ki onnan, de az egyik bp-i főtéren koldul vele egy csöves...

2013. okt. 19. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha megkérdezed a koldust hogy honnan a kutyus. Lehet hogy úgy adták neki (ilyenkor egy kisebb összegért szerintem "visszavásárolhatod") de ha találta valahol az utcán akkor esetleg megpróbálhatod azon az utcán körbekérdezni az ott lakókat h élt-e ott egy néni uszkárral. Valahogy azt kéne kideríteni hogy a nénivel mi lett. De lehet hogy nem is ő az, ritka hogy egy kutya megéljen annyi évet.
2013. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néhány liter bor, cigi és némi élelmiszer, plusz némi kevéske pénz(mondjuk egy ezres, vagy 2) fejében szerintem bármelyik koldus odaadja... Ő csak egy sorstárs,de a sorstársért nem adnak élelmet a boltban,se bort a kocsmában. Ha pénzt lát, azon viszont azt kap, amit akar.
2013. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát annak már 8 éve, hogy a néninek oda lett adva. Ki tudja, lehet nem is volt nála sokáig, azóta meg ez elég hosszú idő ahhoz, hogy akár ezer helyen is éljen. Szerintem ezt már nem lehet visszanyomozni. 5 éve kerestem a nénit ott, ahol akkor lakott, amikor a kutya hozzá került, de akkor már nem lakott ott.

Ha nem ő az, akkor nem hoznám el tőle. De hogyan bizonyosodhatnék meg arról, hogy ő az vagy sem?

2013. okt. 19. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha a kutya emlékszik rád, akkor inkább szagról, nem hangról meg névről. Menj oda, ismerkedj meg a kutyával, simogasd kicsit; látni fogod rajta, ha emlékszik rád.
2013. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
13 éves koromig éltünk együtt, utána 2 évig csak hébe-hóba találkoztunk, azóta pedig egyáltalán nem, és ki tudja miken mehetett keresztül, ha ez tényleg ő, és most csöves kutya lett belőle. Mint mondtam, azóta 8 év telt el. Így is megismerné a szagom? Egyáltalán az nem változik? Úgy értem, kislány voltam még, amikor a kutyám volt.
2013. okt. 19. 18:49
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Hát ezt nehéz megmondani, de egy próbát megérhet :)
2013. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vigyél ételt a csövesnek meg a kutyusnak is.Ismerkedj meg a kutyussal és közben kérdezgethetnéd a hajléktalant,hogy honnan van a kutyus,mennyi idős stb.


Amúgy lehet felismer.

Régen, 5-6 éve pároztattuk a kutyánkat (vissza gondolva szaporító voltam :( de azt hittem akkor minden kutyának kell ellenie na mind1 nincs mentség) Egy kutyus született és a környéken vették meg eleinte sokszor össze futottunk vele.Mindig megismert.Aztán pár utcával elköltöztek ritkábban találkoztam vele,de megismert.Aztán eltelt 1,5- 2 év,hogy nem láttam,de megismert! pedig nem voltam a gazdája, 8 hetesen adtuk el.De engem is szagról ismert meg.Közel mentem legugoltam és ahogy megérezte az illatomat úgy örült mint a saját kutyám amikor haza jövök :DD

2013. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Basszus menj oda és szólj a kutyusnak... Az én kutyám 1 éves volt (törpe uszkár) amikor hozzám került most 12, és felismeri az egész családot akivel egy éves koráig élt. Ha igazán fontos volt a kutya neked már odamentél volna hozzá... amúgy meg ha ő az szerezd vissza, mert elég öreg ha ő az és ki tudja mennyi időtök van még...
2013. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
utolsó vagyok, mi történt azóta?
2014. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!