Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy másfél éves golden...

DownDownDown kérdése:

Van egy másfél éves golden retrieverem, még van esély arra, hogy nem kell később póráz?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kutyát, most másfél éves (fajtatiszta goldi, fiú) az előző gazdi nem tudott vele foglalkozni ezért elhoztuk tőle. Hallottam hogy akkor nem kell póráz ha kiskorától veled van a kutya.. Van rá még esély, hogy ne kelljen pórázt használni sétáláskor, vagy hogy ne húzzon?

2013. okt. 19. 20:39
 1/5 ~Ala~ válasza:
73%

Szia!


Hát, az, hogy kell-e majd pórázt használni a későbbiekben, attól függ, hogy hogyan fogod nevelni, illetve, mennyire lesz szófogadó kutya. Ha elég szófogadó és te megbízol benne, akkor megpróbálhatod egy olyan helyen póráz nélkül sétáltatni, ahol nincs rá nagyon esély, hogy elszökjön.

Az pedig, hogy nem húz, szintén attól függ, hogy mennyit fogsz vele foglalkozni. Minél többet sétáltatod (és közben szoktatod arra, hogy szépen menjen veled), annál jobban bele fog rögződni, hogy hogyan is kell mennie.


Üdvözlettel: Ala

Remélem egy kicsit a segítségedre voltam. :)

2013. okt. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Akkor most szedd össze az összes ilyen "hallottam" dolgot, gondolatban gyűrd össze, dobd a kukába és égesd el.

A kutya nem egy gép, amit csak kölyökkorban lehet beállítani, aztán már olyan marad örökre. Gyakorlatilag élete végéig nevelhető, tanítható. De ha ennyire nem tudod, hogy milyen egy kutya tulajdonképpen, akkor sürgősen olvass utána a témának, és/vagy keress egy jobb kutysulit, főleg, ha tényleg meg akarod nevelni.

2013. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

természetesen van rá esély, én egy vénséges vén kutyát találtam, ami valószínűleg láncon töltötte életét (a nyakán körbe nem is nő szőr), a pórázt sem ismerte, valószínűleg soha nem sétált, legalább 13-14 éves, és 1 hónap alatt jutottam el odáig, hogy póráz nélkül sétáltatható (bár teszem hozzá, hogy süket, mint az ágyú és lassú, mint a csiga, szóval a póráz nélkül sétálás azt jelenti, hogy totyog utánam).


Továbbá voltam egy alapítványnál ideiglenes befogadó, a felnőtt kutyák is megtanulták, legnehezebb esetem egy kb 10 hónapos igazi szeméttelepről összeszedett kutya volt, aminek valószínűleg sose volt gazdája, de ő is úgy 3 hét alatt behívható lett, bár nála egy extra trükköt vetettem be, a töpörtyűt...


Azt írod, hogy az előző gazdája nem tudott vele foglalkozni, tehát valószínűleg az alap vezényszavakat se tudja, sétáltatva se sokat volt. A golden retriever okos kutya, meg fogja tanulni hamar!

2013. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Póráz mindenképpen kell mert előírja a szabály, és vannak olyan helyek ahol amúgy sem okos dolog nélküle lenni. Az egy más kérdés, hogy lesz-e olyan amikor szabadon tudod engedni, mert van olyan szófogadó. Ez utóbbi csak a nevelésen múlik, amit bármikor el lehet kezdeni.
2013. okt. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen
2013. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!