Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha kiállításon,...

Mi történik, ha kiállításon, a ringben egyik kutya megtámadja a másikat?

Figyelt kérdés
Mert ma ez történt: Az egyik káj nekifeszült a másiknak, mire a handler felhúzta a pórázt, és szétpattant a lánc. Végül leszedték a másik kutyáról őt, egy kinyitható széket szorítottak a pofájára:D Csak azt nem tudom, hogy utána bírálták-e őt. Vagy ilyenért már kizárják?

2013. okt. 20. 17:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Erről a versenyről kizárják, de többre mehet. Akkor nem zárják ki ha van rajta szájkosár.
2013. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Megszívta, mert pont egy nagyobb kiállítás volt.
2013. okt. 20. 18:03
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
szájkosárban be sem lehet vinni. De elvileg kizárják, mondjuk ilyen temparemtumú kutyáknál jobban oda kéne figyelni.
2013. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Bírótól függ. Van, aki kizárja az ilyen kutyát, van, amelyik nem. Azért mikor már ténylegesen megtámadja egyik a másikat, általában kizárják.
2013. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Láttam pár kutyatámadást, ez nem játék volt... Még jó, hogy a másik kutya is szépen megtermett példány volt, így nagyobb sérülést nem ejtett rajta. A szájkosárban meg nem tudja a bíró megvizsgálni a fogakat.


Amúgy egyáltalán nem vagyok otthon a kiállítások világában, de ott a természet nem számít, csak a küllem? Mert tudtommal a pásztorkutya idegen területen semleges viselkedésű kell, hogy legyen, mondjuk sok függ a neveléstől is.

2013. okt. 20. 18:27
 6/18 anonim ***** válasza:
Kiállításon szabály, hogy a veszélyes kutyákon szájkosárnak kell lenni. Tudom hisz annak tanulok ki a kutyakiképző, kiállítási bíró és állatorvos aszisztensi szakon.
2013. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De hogy nézi meg akkor a bíró a fogakat? Van olyan szájkosár, vagy hogy?
2013. okt. 20. 18:36
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen típusú kutyáknál láttam már,hogy a gazdát kéri meg a bíró,hogy mutassa meg a kutya fogát.
2013. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap a BIS körben egy boxer akart nekimenni a másiknak.Őt azért visszatartotta a póráz.A bíró végig nézte,hogy a gazdája alig bír vele,és mégis 2.lett a boxer.Ezt a bírót nem zavarta,de biztos van amelyik beleköt,az elég hiányos ringdresszúra miatt.
2013. okt. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen kizárás arról a kiállításról. A szabályzatban nem megengedett a támadó kutya a körben. Aki szájkosárral akar bemenni a körbe, annak a kutyának nincs ringdresszúrája, bármilyen fajta is.Lebírálják éppen, de , hogy nem kap kitűnőt, netán még nagyon jót sem, az tuti.

A küllemkiállításon, bármilyen fajtának az ott elvártak szerint kell viselkednie.

2013. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!