Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a kiskutyákat...

Miért kell a kiskutyákat naponta többször etetni?

Figyelt kérdés
Nekem aztmondták hogy azért mert kicsi a gyomruk és nem tudják egyszerre megenni a napiadagot! Az én kutyusom, keverék, most 16 kilós és 4,5 hónapos! Bár amikor elhoztuk, 2 hónaposan, nagyon rossz étvágyú volt, nagyon kevés dolgot evett meg, de mostanra teljesen ellenkezően nagyon falánk! Néhány napja egy egész napra el kellett mennünk, így reggel az egész napos adagot adtuk neki, hogy majd napközben megeszi az egészet, 3 percen belül eltüntette az egészet és még kért! Félreértés elkerülése érdekében elmondom hogy tudom menyit kell neki adni egy napra, egyáltalán nem sovány, egy kicsikét még túl jó bőrben is van! Akkor most más oka van amiért jobb ha még naponta 3-szor adok, vagy elég lehet naponta 2-szer is? Vagy ha csak azért mert elvileg nem tudják egyszerre megenni de az én kutyám igen, adhatom neki akár most az egésznapit egyszerre?
2009. nov. 12. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem attól, hogy egyszerre belefér a napi adag, még nem valami jó egyszer adni neki. Én is be tudnék zabálni egyszerre, de milyen már, hogy utána meg egy egész nap múlva látok kaját legközelebb?

Legalább két részletre oszd el a napi adagját.

Biztos megterhelőbb is lenne neki naponta egyszer jól bezabálni, mint szétosztva.

2009. nov. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
30%

MInden kiskutya addig eszik, amíg kaját lát maga előtt. NEM SZABAD egy részletben adni neki, legalább háromszor kell etetni kisebb adagokban. Az is tévhit, hogy a felnőtt kutyáknek is egyszer kiteszik a kaját, aztán slusszpassz. A kifejlett ebeknek is két adagban kell.

Másrészt, mivel nagytestű a kutyád, nagyon figyelj az első évében a megfelelő minőségú tápra, mert nagyon hirtelen nőnek, és a csontjai így is meg vannak terhelve, hát ha még nem kap elég kalciumot. Súlyos ízületi betegségek is kialakulhatnak, vagy akár csonthártya-gyulladás is!

2009. nov. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Az emésztőrendszerének nem tesz jót, hogy egyszerre kell megemésztenie a relatíve sok kaját. Ezenkívül az energiaellátás is sokkal jobb, ha nem egyszerre, egy löketként kapja a kutyus, hanem elosztva, ebben a korban még lehetőleg 3 felé.
2009. nov. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Reggel mielőtt elmentek otthonról mindenképpen etesd meg. Mikor értek haza? Este vagy délután? Ha délután akkor a napi adagját 3 felé oszd és egyiket reggel, másikat délután, harmadikat este add neki oda, de ha csak este értek haza akkor 2 felé oszd és egyiket reggel másikat este add neki oda. Nekem ennél jobb ötletem nincs.

2009. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az állatorvos mondta hogy a kissebb testű kutyáknak 1 éves kortól is inkább 2-szer kell nekik adni, de a nagytestüeknek egyszer, fél éves koruktól 1 éves korukig kétszer...

A reggeli, délutáni, esti adagot mindig megtudjuk oldani, ez csak egy kivételes alkalom volt!

Azt hogy pontosan mekkora lesz azt nem tudjuk mert keverék és még azt sem lehet tudni hogy milyen!

Nektek van tippetek hogy nagyábból mekkora lehet majd ha most 4,5 hónaposan 16 kilós? Illetve milyen keverék lehet? Anyit tudok még elmondani róla hogy felül fekete, alul meg barna, olyasmi mint egy rotweiler, a mellkasa egy kis részen fehér, 4-en voltak testvérek, az egyik nagyon hasonló, egy másikon nem volt barna csak fekete fehér, de szintén felül volt a fekete, a 4. meg teljesen fekete! lelógó füle van és amikor felém néz akkor látom hogy a füle "lapja" majdnem teljesen előre néz, tacskóra emlékeztet, fejét nem tudom meghatározni, olyan átlagos kutya "arc" de mintha az átlagostól egy kicsit szélesebb lenne az alkapcsa töve de azért nincs széles feje mint egy rotinak, inkább hosszú bár ahogy elnézem egyre szélesebb kezd lenni a háta és mintha a mancsai beljebb állnának mint egy rotinak vagy hasonló alkatú kutyának mégsem enyire zömök, nagyon ember barát és egyáltalán nem bizalmatlan, szóval viselkedésben nem az házőrző típus(bár nem tudom hogy azért e mert még kölyök), ritkán hallom ugatni de akkor olyan hanja van mintha egy 40 kilós kutyát hallanék! Várom a tippeket:)

2009. nov. 12. 09:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont a nagytestű kutyáknál fontos a napi kétszeri étkezés felnőtt korban, ugyanis sokkal könnyebben kapnak gyomorcsavarodást, mint a kistestűek. Jobb, ha kétszer kapnak enni keveset, mintha egyszer sokat.


Ha most 16 kilós, akkor könnyen lehet 50+ felnőtt korára.

2009. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért kell többször etetni, mert kicsi a gyomruk, az emésztésük sem tökéletes még. Nagyon megviselné az emésztő rendszerét, ha egybe kapná meg a napi adagját.

A legtöbb kiskutya képes halálra is enni magát akár, az nem szempont, hogy képes egybe is megenni.

Ha meg tudjátok oldani, akkor 3x kapjon még enni úgy fél éves koráig, és mivel nagytestű lesz, olyan másfél éves koráig naponta 2x, utána egyszer. Általában a kamaszok maguktól szokták elhagyni a plusz étkezéseket.

Ahogy nő, minél hamarabb szoktasd rá arra, hogy evés után pihenés van legalább 2 órán át, ne ugráljon, mozogjon soha teli gyomorral.

Ha most 16kg, akkor olyan 50-60kg lesz felnőttnek, egy szép kaukázusi vagy moszkvai méret.

Mivel etetitek? Érdemes lenne neki zöldkagyló kivonatot adni az étele mellé, mert az ilyen nagytestű kutyáknál a túl gyors növekedés sok csont vagy ízületi problémával járhat később.

2009. nov. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat! Purina tápot kap, nem emlékszem pontosan a nevére, direkt ilyen nagyobb termetű kölyökkutyáknak valót! Néha kap konzervet, de csak jó fajtából és néha olyan maradékot, általábban a tápjával hogy csirkebőr(úgytudom magas a szírtartalma) meg húsos ételekből ha marad zsír, rizs, néha egy kis tejet, de van amikor abból a húsból is adunk amit mi is eszünk!
2009. nov. 13. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!