Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne betanítani a...

Hogyan lehetne betanítani a Staffy-met?

Figyelt kérdés
8 hetes Staffordshire Terrierem van, és próbálom az alapdolgokat (ül, marad, nem szabad) megtanítani, de nagyon nem megy. Ráadásul még kölyök, és sokszor harap is - ami még nem fáj, de szeretném leszoktatni róla. Előre is köszi:)

2013. okt. 21. 21:57
 1/8 sippara ***** válasza:
100%

Nyolc hetes. Próbáltál már két hónapos csecsemőt hegedülni tanítani? :)

Olvass sokat, és amint megvan az első három oltása, irány az ovi, majd kutyasuli.

2013. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés..

Neked miért pont Stafford kellett?

Közvélemény kutatás, mert mostanában mindenkinek az van

2013. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 harleynagyi ***** válasza:
ugyan ugy mint a tobbi kis kutyat betudod tanitani de ne varj csodat az elso nap.... az hoggy harapdal vegyel neki olyan jatekokat mivel fogzik de mindig szolj ra csak egy rovid figyelmeztetesel hogy azt nem engeded hogy harapjon , nekem 10 evigg volt stafford es nagyon kedves nagyon mokas kutya fajta ,
2013. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) akkor ezek szerint még korai a tanítgatás. Egyébként én nem feltétlenül Staffy-t akartam , de ha nem találtak volna neki rendes gazdit, akkor elaltatták volna....az pedig nem hagytam, úgyhogy lett egy Staffordom:)
2013. okt. 21. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

8 hetesen még nem fogzik...


Egyszerűen játszik,de még nem tudja mekkorát haraphat.Ha erősen harap meg jajdulj fel,hagyd ott,ne foglalkozz vele.A tanításhoz nagyon pici még,azzal lehet próbálkozni,de egyszerre mindig 1 parancsot taníts,és tényleg ne várj csodát...szépen lassan megtanulja.

2013. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem korai,sőt ilyenkor kell elkezdeni minimum,bár egy lelkes,gondoskodó tenyésztő már alapból tanítja hogy nálad ne legyenek gondok.

Hozzám mikor hozzámkerült a kiskutyám már második nap tanulgattunk,el se tudod képzelni milyen szivacs ilyenkor az agyuk,5-10 perc alatt tanult meg trükköket.

Harapásra már leírták,ÁÚ erősen felkiáltva majd hagyd ott. Kutyám mai napig ismeri,nem is ő okoz fájdalmat hanem mondjuk beverem a fejem és kimondom már ugrik hogy mi a baj:)

Tehát legyél türelmes,érd el hogy csak rád figyeljen,használj jutalomfalatot. Ne legyél túl elnéző hiába kölyök,már most le kell fektetnetek a szabályokat az elején mert ha egyszer megteheti később nem fogja érteni miért nem.

Felesleges amúgy a Nem szabad,túl hosszú nem lényegretörő. Itt is a hangnemre figyelj, mondjuk ha épp rágcsál egy neked nem tetsző dolgot hangosan Fúj,Á-Á,és rakd odébb,legyél kitartó ha játéknak veszi és visszamegy akár grabancánál is megfoghatod ahogy az anyja.

Kösd fel a gatyád,ha most nehézségekbe ütközöl,ne várd a kamaszkort:))

Mindenképp keressetek már most ovit hova fogtok járni.

2013. okt. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyet értek!

én is 8 hetes korában, rögtön 2. nap kezdtem tanítani az én kutyámat, és láthatólag élvezte, és valóban olyan szivacs még az agyuk, hogy meg fogsz döbbenni!

csináld azt, hogy nagyon jó illatú felvágottat mutatsz neki, és felemeled a feje fölé az ételt, de ne olyan magasra, hogy két lábra akarjon állni, hanem hogy épp, hogy csak ne érje el, és húzd a háta felé egy kicsit, hogy ahogy hajol utána letegye a kis fenekét. Amint letette mondd, hogy ül, és rögtön kapja meg az ételt.

Ilyen kicsiként amúgy inkább sokszor pár percet gyakorolj vele, mert ebben a korban még nem tud annyira koncentrálni, ezt is inkább játéknak fogja fel.

Fontos még, hogy mindig akkor hagyd abba a gyakorlást, amikor a kutya is élvezi, ne akkor ha már kezdi unni, hogy ő is sikerélménnyel zárja a gyakorlatot.

És, még az is fontos, hogy ha gyakorlás közben elkezd ásítgatni akkor is hagyd abba, mert az is annak a jele, hogy már nem koncentrál.(kutyakiképző könyvben olvastam, nem egészen pontosan így írták, de nem tudok tökéletesen idézni. a lényeg, ha ásítozik akkor abba kell hagyni a gyakorlást)

És mindig úgy hagyjátok abba a gyakorlást, hogy az utolsó kérésedet még megcsinálja, és hatalmas dicséret, akár játék is jöhet utána. Hogy tudja, hogy ez milyen jó dolog, amikor a gazdival gyakorlunk.


A harapdálásra én is azt mondom, hogy ha nagyot harap, akkor hangosan mondd, hogy au, bár mi ilyenkor egy kisebbet sikítottunk:D rögtön abba hagyta, mert úgy meglepődött, hogy elfelejtett harapni.

De még az is hatásos lehet, hogy ha a kezedet harapja, akkor lenyomod a nyelvét. nem erősen, csak simán megfogod az alsó állkapcsát kívülről és belülről, és rögtön elenged.



Amúgy, a feksziket úgy tudod könnyen megtanítani, hogy ha már tudja az ült, leülteted, leteszed a kezed a földre, úgy hogy lássa, hogy benne van a kaja, hogy a fejével követni akarja, és vagy a két lába közé tolod lassan az ételt, vagy el a kutyától. Nálam az egyik kutyánál az első variáció vált be, mert ha ellentétesen húztam akkor elindult utána, a másiknál meg a 2. mert ő meg ha felé nyomtam a kaját rögtön felállt. tapasztald ki.


Még ilyen korban amit könnyű megtanítani, és nem terheled vele a kutyát az a lábhoz. azt egyszerű megvezetéssel lehet tanítani. Ugyan úgy megmutatod a kutyának a kaját, ami a jobb kezedben legyen, és ha elkezdi követni akkor a jobb oldaladról indulva a hátad mögött megcseréled a kezedben a kaját, és amint a bal oldaladra ér a kutya rögtön megkapja, és mondod a vezényszót.

Ugyan ilyen megvezetéssel megtaníthatod neki a 8-as valamint a szlalom trükköt is.

Fontos még, hogy minimum 8 hónapos koráig ne taníts neki olyanokat, hogy pitizz, meg táncolj, de ugrálásokat, mert még megterheli az ízületeit.

Az én kutyám 4 hónaposan már kb 15-20 egyszerű trükköt tudott, úgyhogy használd ki szerintem, hogy ilyenkor tényleg nagyon hamar felfogják azt, amit akarsz tőlük, és szerintem minél hamarabb kezdi valaki a kutya kiképzését, a későbbiekben is annál könnyebb dolga lesz, mert az a kutyám, akit 8 hetes kora óta tanítok a mai napig pár perc alatt felfogja amit akarok,legyen az bármilyen nehéz, a másik, aki idősebben került hozzám sokkal lassabban ért meg mindent, amit elvárok.

Bocsi, hogy egy kicsit hosszúra sikeredett, de remélem, hogy hasznát veszed a tanácsoknak.

2013. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bírom , mikor 8 hetes kiskutyát akarnak "Betanítani" :D

Legegyszerűbben úgy tanítható "be" szerintem, ha foglalkozol vele, együtt élsz vele, és úgy rájön, hogy mit nem szabad, mit szabad, ültetés, fektetés pedig játékos formában, kreatív módon "betanítható" xD.

2013. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!